نمایش پست تنها
قدیمی 10-10-2012, 12:12 AM   #2
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

روز سوم شانگهاي؛ نبرد تايبريك ها به سود ايزنر به پايان رسيد

روز سوم رقابت هاي تنيس مسترز شانگهاي با برگزاري سه تايبريك پياپي در زمين اصلي آغاز شد. در ديدار دو بازيكن بلند قامت تور مردان، جان ايزنر سه فرصت مچ پوينت را ناكام گذاشت تا در 2 ساعت و 46 دقيقه، 7-6(3), 6-7(8), 7-6(7) كوين اندرسون را مغلوب كند. در نبردي كه هيچ بريكي را در خود نديد، ايزنر نتوانست از فرصت مچ پوينت خود در تايبريك ست دوم استفاده كند. در ادامه، اندرسون كه 21 ضربه ايس زد و 77 درصد امتيازات سرويس را به خود اختصاص داد، سه فرصت را در تايبريك ست سوم از دست داد. ايزنر آمريكايي كه به عنوان سيد هشتم در مسابقات حضور دارد، با اين پيروزي ركورد خود را به 44 برد و 18 باخت در فصل 2012 ارتقا داد.
او پس از مسابقه چنين گفت: “واقعا هردو ما خوب سرويس زديم. يكي از معدود دفعاتي بود كه، فكر نكنم از نظر سرويس شكست خوردم، ولي او از نظر تعداد ايس، درصدها و همه چيز با من برابري مي كرد. پس هردو فوق العاده خوب سرويس مي زديم. به چند امتياز بستگي داشت و من موفق شدم برنده شوم. كمي با مشكل مواجه شدم. آنقدر خوب سرويس زدم كه شايد در دو ست پيروز شوم، ولي مجبور شدم در سه ست كار را به پايان ببرم. خيلي خيلي خوشحالم كه به دور بعد صعود كردم. مي دانم كه به سادگي مي توانستم شكست بخورم.”
در ديگر مسابقات مرحله دوم، فرناندو ورداسكو فرصت حضور خوان موناكو در فينال تور جهاني را با مشكل مواجه كرد. بازيكن اسپانيايي 39 تا از 55 امتياز سرويس را كسب كرد و سه بار حريفش را بريك كرد و 6-4, 6-2 برنده شد. همچنين نفر دهم رنكينگ مردان، مارين چيليچ كروات در 90 دقيقه، 7-5, 6-1 از سد مارتين كليزان گذشت. اين تكرار ديدار دور چهارم آن ها در آزاد آمريكا بود كه چيليچ در آنجا هم پيروز شده بود.

در ادامه رقابت هاي دور نخست، راه يافته به يك چهارم نهايي شانگهاي 2009، رادك استپانك، فقط 10 امتياز سرويس را از دست داد تا ليتون هيويت استراليايي را 7-5, 6-1 پس از 86 دقيقه شكست دهد.
هيويت كه يكي از بزرگترين موفقيت هاي دوران بازيش را با قهرماني در تورنومنت مسترز كاپ 2002 شانگهاي ثبت كرد، درباره آن گفت: “خيلي وقت پيش بود. خاطره خيلي ويژه اي برايم است. موفق شدم رنكينگ 1 را نگه دارم و با قهرماني مقابل بازيكنان برتر كار را به پايان ببرم. بازگشت به شانگهاي هميشه برايم شگفت انگيز است. اين دومين بار است كه به عنوان يك تورنومنت مسترز در آن شركت مي كنم. يكي از تورنومنت هاي مورد علاقه ام است. سازمان دهي درجه يك و براي بازيكنان فوق العاده است.”

سيد چهاردهم، كي نيشيكوري كه هفته گذشته به عنوان اولين قهرمان ژاپني تاريخ مسابقات توكيو معرفي شد، تلاش خود را با غلبه 6-2, 6-4 بر دي وو از چين شروع كرد.
نيشيكوري كه حالا بهترين رنكينگ دوران بازيش (رتبه 15) را در اختيار دارد، گفت: “مسلما ساده نيست كه به اين زودي بعد از قهرماني در تورنومنت بازي كنيد. ولي امروز روز خوبي داشتم...بازي كردن در اينجا را دوست دارم.”
فلورين ماير آلماني فقط هشت امتياز را در ست دوم واگذار كرد و 6-4, 6-0 برنارد توميك را حذف كرد. اين سومين پيروزي ماير در سه رويارويي با استراليايي 19 ساله بود.
توميك: “امسال كمي متفاوت بود. دفاع كردن بود، دفاع از امتيازات. من شروع به حس كردن فشار كردم. در 16، 17 سالگي با فشار روبرو نبودم. فكر كنم در پنج يا شش ماه گذشته شروع به ضربه زدن كرده و برايم هزينه دارد. امسال راه خيلي سختي بود. برنامه ريزيم آن طور كه بايد نبود و بازي هاي زيادي را كه شايد بايد مي بردم از دست دادم.”

در مهمترين ديدارهاي باقي مانده از دور اول، استانيسلاس واورينكا پس از 1 ساعت و 53 دقيقه، 7-6(1), 7-6(5) آلبرت راموس را از پيشرو برداشت. ويكتور تروسيكي 15 ضربه ايس مقابل ميخائيل يوژني زد تا دركمتر از دو ساعت با نتيجه 6-3, 2-6, 6-4 به مرحله بعد راه يابد. سيد دوازدهم و فيناليست هفته گذشته توكيو، ميلوش راونيچ 7-6(4), 6-3 مارينكو متاسويچ را كنار زد تا در دور دوم با ماركوس باقداتيس ديدار كند كه موفق شد در 73 دقيقه، فابيو فونيني را 6-2, 6-2 مغلوب كند.

براي مشاهده گالري عكس منتخب روز سوم از صفحه فيسبوك تنيس تاكرز بازديد كنيد.
Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
30 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: