نمایش پست تنها
قدیمی 09-22-2023, 07:36 PM   #64
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

پستها: 755
سپاس: 1,202
در 404 پست 773 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: کسی نیست جز کاملترین تنیسور تاریخ نواک جوکوویچ . کسی که میتونه بعد از بازنشستگی برترین و پرافتخارترین تنیسور تاریخ هم محسوب بشه.
پیش فرض پاسخ : رکوردهای Novak Djokovic...نواک جوکوویچ اسطوره صرب

اسطوره اسپانیایی دنیای تنیس اعتراف کرد که رقیب صرب او برترین بازیکن تاریخ است.

تنیسفا – آخرین قهرمانی رافائل نادال در مسابقات گرند اسلم سال گذشته میلادی در اوپن فرانسه به دست آمد. از آن زمان تاکنون این بازیکن اسپانیایی گرفتار مصدومیت‌های مختلف بوده است و بازگشت او به میادین نیز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

در این میان اما جوکوویچ که در طول دوران بازی خود همواره پشت سر فدرر و نادال قرار داشت، به قدرت‌نمایی در میادین بزرگ ادامه داد و اکنون با ۲۴ گرند اسلم بالاتر از نادال (۲۲) و فدرر (۲۰) پرافتخارترین مرد تاریخ تنیس محسوب می‌شود.

نادال ۳۷ ساله در همین باره به نشریه اسپانیایی آ.اس گفت: «من معتقدم اعداد و ارقام گویا هستند و از این منظر، جوکوویچ آمار بهتری نسبت به من دارد و این غیرقابل انکار است.»

قهرمان ۱۴ دوره اوپن فرانسه افزود: «این حقیقت است. اما علاوه بر آن، عوامل دیگری نظیر الهام‌بخش بودن، سلیقه و احساسی که یک بازیکن ممکن است به شما منتقل کند نیز وجود دارد، تا او را به دیگری ترجیح بدهید و بیشتر دوست داشته باشید.»

نادال تأکید کرد: «من فکر می‌کنم که با توجه به عناوین و افتخارات، جوکوویچ بهترین بازیکن تاریخ است و بحثی در مورد آن وجود ندارد.»

با وجود آنکه نادال در دوران حرفه‌ای خود با مصدومیت‌های متعددی دست به گریبان بوده است، اما او می‌گوید دوست ندارد از آن برای توجیه عقب افتادنش از جوکوویچ استفاده کند: «هرکسی می‌تواند آن طور که دوست دارد ماجرا را ببیند و بگوید که من مصدومیت‌های زیادی متحمل شدم و بدشانس بودم. از آن طرف جوکوویچ هم مشکلات خودش را داشته و این‌ها همه جزیی از ورزش است. به جوکوویچ بابت تمام افتخاراتی که کسب کرده تبریک می‌گویم. موفقیت او باعث ناراحتی من نمی‌شود.»

نادال همچنین در مورد هموطن خود، کارلوس آلکاراس نیز گفت: «کارلوس تا همین اواخر مرد شماره یک جهان بود. اگرچه در حال حاضر بسیار جوان است، اما عملاً تنها رقیبی که برای او می‌بینم جوکوویچ است.»

نادال در پایان با تاکید بر اینکه از دستاوردهای خود بسیار راضی و خوشحال است اضافه کرد: «من این را همیشه گفته‌ام. چه زمانی که از جوکوویچ جلوتر بودم، چه زمانی که مساوی بودیم و چه حالا که عقب افتاده‌ام. من کسی نیستم که بخواهم تظاهر به چیزی که نیستم بکنم. آنچه هست، هست و آنچه نیست، نیست. از دستاوردهایم بسیار راضی هستم.»
مسعود 289 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول