نمایش پست تنها
قدیمی 07-20-2013, 01:22 PM   #173
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Najmeh5576 نمایش پست ها
سلام مرسی از پاسختون.
اگه پستی راجع به انواع زه گذاشتین لطفا معرفی کنید
سلام دوست عزیز
این ها رو از دوتا از پست های قبلی خودم کپی پیست می کنم اینجا:

در مورد انواع زه قبلاً دوستان به تفصیل توی همین بخش توضیح دادن، اما به طور خلاصه می شه زه ها رو به چند گروه زیر تقسیم کرد:

1. زه های روده ی طبیعی: از هر نظر خوبن، ولی خیلی گرونن و زودتر از سایر زه ها هم پاره می شنو
2. زه های روده ی مصنوعی یا نایلونی: با اینکه به خوبی روده ی طبیعی نیستن اما پرطرفدارترین نوع زه بین غیرحرفه ای ها به حساب میاد.
3. زه های پلی استر: که مقاوم تر و سفت تر از زه های بالایی هستن و بازیکن های حرفه ای تر و افرادی که مشکل بازو ندارن از اونا استفاده می کنن.
4. زه های کولار: مقاوم ترین نوع زه برای افرادی که زیاد زه پاره می کنن. این زه ها و زه های پلی استر رو معمولاً با ده درصد tension کمتر می بندن.

البته هر کدوم از انواع بالا خودشون زیر شاخه های متفاوتی دارن از قبیل تک رشته و چندرشته ای و چندضلعی و چیزای دیگه که حدس می زنم قبلاً در موردشون صحبت شده باشه.
ولی نکته ی مهم پایانی هم همون tension هستش که بر اساس همون کنترلی یا قدرتی بودن تعیین می شه، و اگه مطمئن نیستین بهتره حد وسط رو بگیرین.

اگه شما سویینگ کوتاه دارین بهتره یکی از زه های روده ی مصنوعی synthetic gut رو با تنشن پایین امتحان کنین و ببینین نظرتون چیه. اگه دیدین اون کنترل لازم رو ندارین یه کم تنشن رو کمتر کنین.

اگه سویینگ متوسط دارین من باز هم برای شروع یکی از همون زه های روده ی مصنوعی رو توصیه می کنم ولی با تنشن بالاتر.

تفاوت زه پلی استر با بقیه زه ها در جنسشه، پلی استر به دلیل مقاوم بودن بیشتر نسبت به سایر زه ها دیرتر پاره می شه ولی تنشنش رو زودتر از دست می ده و واسه ی همین هم هست که بازیکن های که تقریباً همه شون از زه های پلی استر استفاده می کنن توی بازی چندتا راکت عوض می کنن. البته در عین حال باعث می شه که ضربه ها اسپین بیشتری داشته باشن و این دلیل اصلی محبوبیتشه.
از بین زه های پلی استر زه های شرکت لاکسیلون جزو بهترین زه ها به حساب میان و بیش از 70 درصد بازیکنانی حرفه ای از زه های این شرکت استفاده می کنن.
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: