نمایش پست تنها
قدیمی 03-17-2012, 02:01 PM   #11
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

سخت براي رافا، آسان براي راجر

روز جمعه و در ادامه تورنومنت تنيس ايندين ولز، مرد شماره 3 تنيس جهان، راجر فدرر به راحتي چهارمين پيروزي پياپي اين فصل مقابل خوان مارتين دل پوترو را كسب كرد.بازيكن سويسي در گيم نخست مسابقه به مشكل برخورد و مجبور شد دو فرصت بريك را ناكام بگذارد و پس از 11 دقيقه به گيم پرحاشيه پايان دهد.در اواخر اين گيم، دل پوترو درخواست چلنج ضربه سرويس فدرر را داشت كه به علت نقص فني سيستم ممكن نشد و داور صندلي، محمد الحياني رأي به باقي ماندن نظر داور خط را داد باعث عصبانيت دل پوترو شد.
ATP پس از مسابقه در بيانيه اي چنين گفت:”اگر سيستم Hawk-Eye اطلاعات نداشته باشد، بر اساس قوانين تور ATP، نظر اوليه داور باقي مي ماند.مي دانيم كه قطعي اينترنت به وجود آمده بود واطلاعات نمي توانست فراهم شود.”
پس از يك مجادله طولاني با داور، دل پوترو سرويس خود را در گيم دوم از دست داد تا فدرر پيش بيفتد.شش گيم بعدي بر روي سرويس پيش رفت تا درنهايت فدرر ست اول را 6-3 كسب كند.شروع ست دوم بريك شدن سرويس دل پوترو را شاهد بود و روند عالي سرويس فدرر ادامه ست را به سودش پيش برد و يك بريك سرويس ديگر به او كمك كرد تا پس از 69 دقيقه، 6-3, 6-2 برنده شود.او 13 ضربه ايس زد و 80 درصد امتيازات سرويس اول را به خود اختصاص داد.

دل پوترو:”نظر داور خط مشكل داشت، توپ به وضوح خارج بود و سيستم از كار افتاده بود.داور صندلي به من گفت كه اشتباه كرده.پس از آن، من بر روي بازي تمركز نداشتم و راجر بهتر بازي مي كرد و از تمام فرصت هايش استفاده كرد.براي بازي كردن حس خوبي نداشتم ولي اين مشكل من بود.راجر كار خودش را انجام داد و شايسته برد بود.”
فدرر هم حس كرده بود كه سرويسش خارج از زمين بود ولي به نظرش اين مشكل تاثيري در نتيجه بازي نداشت:”فكر كردم توپ خارج زمين بود و كل ماجرا همين بود.و پس از آن نظر داور را قبول مي كنيد و به كار ادامه مي دهيد.اين نظرات اشتباه گاهي پيش مي آيند و شما از آن مي گذريد.نظرات درست، نظرات غلط، بدترين اتفاق ممكن اينست كه چلنج هاي شما تمام شده باشد و داور صندلي و داوران خط نظرات اشتباه دهند.”
فدرر كه به ركورد 250 پيروزي در مسابقات مسترز دست يافت، ادامه داد:”قطعا بازي عالي بود.به نحوي انتظار داشتم كه امروز پس از بازي سخت مقابل بلوچي بهتر باشم.معمولا در دو بازي متوالي مشكل ندارم پس اين برايم يك بازي عالي در مقابل يك بازيكن بزرگ بود.خوشحالم كه روند خوب اين فصل در مقابل او را ادامه دادم.”

در مرحله نيمه نهايي رقابت ها، فدرر با رقيب طولاني مدت خود، رافائل نادال روبرو مي شود.نادال كه تا به اينجاي تورنومنت يك ست را هم واگذار نكرده بود، در مقابل بازي خوب ديويد نلبنديان در ست اول دوام نياورد و سه گيم پاياني ست را از دست داد تا نلبنديان 6-3 برنده شود.خطاهاي بيش از حد و كم نظير نادال در ست دوم برايش مشكل ساز بود و حتي نلبنديان در گيم دهم و بر روي سرويس نادال فقط دو امتياز با پيروزي فاصله داشت ولي مقاومت رافا نتيجه داد و خطاي سرويس حريف آرژانتيني، بريك سرويس را تقديم نادال كرد و در نهايت ست دوم با پيروزي 7-5 او به اتمام رسيد.نادال روند خوب بازيش را در ست سوم ادامه داد و در اولين گيم، سرويس نلبنديان را بريك كرد و يك بار ديگر اين كار را انجام داد تا 5-2 جلو بيفتد.اما مقاومت نلبنديان لحظات سختي را براي بازيكن اسپانيايي رقم زد و او در گيم هشتم سرويسش را از دست داد، در گيم نهم موفق نشد فرصت مچ پوينت را استفاده كند و در گيم دهم محبور شد دو فرصت بريك را ناكام بگذارد ولي در نهايت پس از 2 ساعت و 40 دقيقه، 4-6, 7-5, 6-4 پيروز شد.

نادال بعد از مسابقه گفت:”واقعا سخت بود.كمي بيش از حد معمول مضطرب بودم.پيروزي خيلي مهمي بود چون حالا در نيمه نهايي هستم.من خوشحال و هيجان زده ام.نلبنديان هميشه برايم مشكل ساز است و شايد باعث مي شود كمي قبل از بازي مضطرب باشم.احتمالا اين دليل خطاهاي بيش از حد بود.”
نادال درباره رويارويي با فدرر چنين گفت:”بازي كردن با راجر هميشه كمي بيشتر از بازي كردن با ديگران اهميت دارد چون در مقابل احتمالا بهترين بازيكن تاريخ بازي مي كنم و چون شايد مهمترين مسابقات دوران بازيم را در مقابل او برگزار كرده ام و بالعكس.به همين دليل اين مسابقه كمي ويژه است.”

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
32 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: