نمایش پست تنها
قدیمی 06-22-2016, 11:52 PM   #20
omidd
Senior Member

آواتار omidd

پستها: 148
سپاس: 2,356
در 146 پست 1,594 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: استاد راجر
پیش فرض پاسخ : آغاز پایان فدرر

نقل قول:
نوشته اصلی توسط ali mohsenian نمایش پست ها
سلامی دوباره
در جواب آقا امید عزیز
یه سوال داشتم آیا کسی که مدعی بهترین تنیسور تاریخ هست باید تو زمین ها خوب باشه یا نه ؟ اگر جوابتون نه هست پس من واقعا حرفی براتون ندارم ولی اگر جوابتون بله هست خب اگر فدرر مدعی همیشه اول هست پس چرا تو خاک رس بهترین نبوده قبول دارم که نه به اندازه رافا خوب باشه ولی در سطح یه مدعی طراز اول باشه بحث من در پست اولم بررسی بازیکنا بر روی سطوح مختلف تنیس بود ولی شما کلا از یک لحاظ دیگه بررسی و نتیجه گیری کردین و ملاک هایی مانند اخلاق و رفتار و تاکتیک و تکنیک رو بررسی کردین حالا به بحث شما هم میرسیم ولی فعلا عملکرد فدرر در خاک رس فدرر در خاک رس از چهار تورنمنت درجه یک این زمین فقط در دو تورنمنت آن قهرمان شده و باید همچنان سپاسگزار سودرلینگ باشه شاید اصلا اگه رابین رافا رو شکست نمیداد فدرر هرگز گرنداسلماش رو کامل نمکرد و فدرر در این چهار تورنمنت فقط در یکی از آن ها تونسته رافا رو شکست بده پس عادلانه میشه نتیجه گرفت که فدرر برای بهترین بودن لکه سیاه خاک رس رو در کارنامش داره ولی جوکوویچ که در هارد کورت که حرفی درش نیست و در خاک رس علاوه بر اینکه هر چهار تورنمنت رو فتح کرده و در همه این تورنمنت ها نادال رو به دفعات شکست و در همشون تونسته نادال رو بدون واگذاری ست هم شکست بده و بر روی سطح چمن هم سه بار قهرمانی در ویمبلدون و دوبار شکست دادن سلطان این زمین خودش نمره قبولی رو به نواک میده ودر مسابقات داخل سالن هم که حرفی نمیمونه در مورد نادال هم احساس میکنم که لازم نیست توضیح بدم و توجیه کنم
در مورد نایب قهرمانی هایی که بهش اشاره کردین تو هیچ تورنمنتی هیچ مدعی نمیاد بگه من برای نایب قهرمانی به این مسابقات اومدم اصن خنده داره مثال قهرمانی و نایب قهرمانی مثال طلا و نقره است تو مسابقات المپیک بی نهایت تا نقره ارزش یه صلا رو نداره بعدش در مقایسه ها و کری خونی ها هیچ کس نمیاد نایب قهرمانی هارو به رخ بکشه
بریم سراغ ملاک های شما
اخلاق و رفتار :وقتی فدرر در سال ۲۰۰۳ آمد و تنیس جدیدی رو اراعه کرد دنیای تنیس رو شیفته خود کرد و شروع به جمع کردن طرفدار کرد ولی اوج جوکوویچ از سال ۲۰۱۱ شروغ شد و از اون موقع شروع به جمع کردن طرفدار کرد میدونید هشت سال زودتر اونم تو تنیس که نهایت عمر مفید تنیسور ۱۵ ساله یعنی چی و عامل اینکه فدرر خوش رفتار و خوش اخلاق جلوه کنه و جوکوویچ بد اخلاق و بد رتار همینه فدرر هیچ وقت زیر فشار تماشاگرا نبوده که اخلاق و رفتار واقعیشو نشون بده و همیشه تحت حمایت بوده ولی با این حال با شکستن راکت و برخی اوقات الفاظ نادرست رفتار خودش رو نشون داده و من معتقدم اگر اوج فدرر و جوکووبچ در یک زمان بود و هردو در دو جبهه شروع به جمع کردن طرفدار میکردن هیچ وقت فدرر در معیار اخلاق و رفتار برتر نبود درباره اخلاق و رفتارشان در خارج زمین در بهترین بودن جفتشون شکی نیست
تکنیک : در مورد تکنیک و استعداد من بدون شک فدرر و به عنوان بهترین تاریخ قبول دارم همین که از هشت سالگی تنیس و شروع کرده و به اینجا رسیده فوق العادست
تاکتیک : به نظر من فدرر بهترین نیست چطور بعد از ده سال تقابل با نادال هنوز شیوه ای برای چیرگی بر نادال پیدا نکرده چطور در زمین خاک رس تاکتیکی برای پیروز بر نادال پیدا نکرده ولی جوکوویچ وقتی در ۲۰۱۰ دید همیشه زیر فدرر و نادال هست و در رنک سه در جا میزند با تغیر در رژیم غذایی و کلی تاکتیک نادال و زمین زد وقتی شش بار در رولند گاروس مغلوب نادال بود برنامه ریزی کرد و هر سال نزدیک تر شد تا تونست در ۲۰۱۵ نادالو سه صفر ببره کارهای عجیبی که جوکوویچ انجام میده و یه بازی مرده رو برمیگردونه وقتی در فینال یو اس اپن پارسال در حالی که سه ساعت تحت فشار فدرر و بیست و سه هزار تماشا گر بود بازی رو پی برد و در لحظه های طلایی بازی رو برگردوند
البته برداشت اشتباه نشه همه بازیکنایی که به اینجا رسیدن و حرف ای شدن تاکتیکای خاص خودشون داشتند ولی معتقدم فدرر تاکتیک پذیر ترین آن ها نبوده که بخواد از لحاظ تاکتیک اول باشه
در مورد رقبای فدرر و جوکوویچ در دوران اوجشون در تاپیک شانگهای پارسال توضیح دادم
در مورد عدل در بررسی هم حرف شمارو قبول دارم امیدوارم این پست عادلان تر بوده باشه و امیدوارم در مورد اون موردی که بررسی کردم شما هم بررسی کنید و نظرتون رو بنویسید
یاعلی
درود بر دوست عزیزم علی جان.
صحبتایی که شروع کردی خیلی مفصل و خیلی میشه حرف زد توی این نوشته ها نمیشه ولی بحث خوبی اگه یک طرفه نبینیم.
بخش اول صحبت شما راجبع خاک رس:راجر توی خاک رس ضعیف؟یا بهترین دنیا تاریخ و باقی نیست؟امیدوارم امیدوارم باز هم یکطرفه نبینی دوست عزیز راجر توی خاک رس چمن و هارد باید در هر 3 بهترین تاریخ باشه تا بشه بهترین؟عزیزم ی مثال خوشگل میزنم چون من رشته تخصصیم فوتبال از مسی میگم مسی اکثریت میگن یکی از بهترین تاریخ و البته خیلیا میگن بهترین تاریخ هرچند من معتقدم نباید نسل های متفاوت رو با هم قیاس کرد خب مسی ضعف داره؟ندار؟صددرصد ضعف بزرگش سرزنی ، حالا به هر دلیلی اما اینقدری فاکتور مثبت داره که کسی نمیگه چرا سر زن نیست.
ضمنا بخش اول صحبت شما دوست عزیز همون دید یک طرفست راجر توی خاک به اندازه چمن و هارد خوب نبوده درست اما نگو که جزوه بهترین ها نبوده عزیزم کسی که بیش از 4.5 بار به فینال خاک رسیده ضعیف بوده؟داری راجبع نادال حرف میزنیا علی جان نادال 10 سال پیش نه نادال 2015 که نواک برد عزیز دلم دیدتو وسیع تر کن.نادال بهترین خاک باز تاریخ با فاصله وحشتناک.
نواک سینسیناتی نبرده باید بگیم نواک هاردباز نیست؟نگو این حرفو خواهشا.
حرف خیلی زیاد شما دیدتون نسبت به نواک طی چند سال اخیر در حالی که مبرهن راجر اندی و نواک در چه سطحی هستن بردن راجر در 33 و 34 سالگی با نزدیک ترین نتیجه نواک الان تازه 29 سالشه خیلی شرایط خوبی داره اگه نبره باید تعجب کرد عزیز دلم.
کسی انتظار نداشت و نداره راجر بیاد در گرند نواک ببره نواک از همه بهتر کسیم چند سال به سطح بالا نرسیده بتونه اذیتش کنه نادال بود که افت کرد راجرم که سنش زیاد اندیم که کلا باطل در گرند هرچند اندی هیچوقت تنیسوری در سطح 3 بزرگوار دیگه نبوده.
راجبع اول و دوم بودن فرمودم دید وسیع بین هزاران تنیسور شما میای 2 میشی خب یعنی چی؟شما هم خوبی اما حریفت بهتر حالا یک امتیاز 10 امتیاز و ... نواک الان در هر شرایطی ببازه یک شگفتی بسیار بزرگ ولی نادال راجر الان خیلی بعید نیست تحت هر شرایطی ببازن.
راجبع تاکتیک که بنظر خودم نواک بهترین انصافا من خیلی تحسینش میکنم کاملا برنامه داره برای بازیاش حرفتو قبول دارم.
اما راجبع نادال باز هم همون حرف میشه شما نادال 2015 میبینی من 10 سال پیش.دیدگاه راجر نسبت به نادال همیشه تحسین تحسین و تحسین بوده اینم یکی از مصاحبه های راجر نسبت به نادال:

گاهی من را از بازی خارج می کرد، گاهی به او نزدیک بودم، اما هیچوقت آنقدر خوب نبودم که او را در فرانسه شکست دهم. اما هیچوقت امید و ایمانم را هم از دست ندادم. او یک چپ دست و من باید خیلی چیز ها را تغییر می دادم تا خودم را به او برسانم. برای من او بهترین رقیب بوده است.
چپ دست بودن نادال و سبک بازیش استثنایی بود در خاک حتی نواک که اتفاقا تنیسور قابلی در خاک واز همه مهمتر بکهند دو دست عالی داشت هم همچون راجر همش شکست میخورد.
راجبع اپن امریکا 2015 گفتی این بازی چند بار دیدم اون بازی راجر خودش بخودش باخت سطح بازی راجر خیلی بالا بود اما همون نکته ای که گفتم فیزیک در کنار مغز مکمل قهرمانی و افتخار بازی این دو دقیقا همینطور در لحظات خیلی خیلی حساس نواک پیروز یا با اشتباه راجر یا با توانایی های بالای خود نواک البته در باقی بازیاشون نواک خودش عالی بود و حقش برد بود.

این بگم دنیا اینطور که هر چقدر شما جلو میری پیشرفت علم باعث تغییر و تحولات میشه یدوره ای راجر و نادال با سبک خاصشون فاتح دل ها شدن و ماندگار و حالا نواک به سبک خودش دل ربایی میکنه و قطعا هم یروزی کسی دیگه و و و ... این داستان هرگز تمومی نداره رکورد ها ایجاد میشن تا روزی شکسته بشن و دیر یا زود این اتفاقات خواهد افتاد.
و در اخر راجبع اسطوره بود افسانه بودن این بگم ختم کلام،عرض کردم ورزش همش قهرمانی نیست یکی از مهمترین فاکتورای اصلی با فاصله مقبولیت نزد انسان هاست چون این انسان ها هستن که یک شخص رو اسطوره میکنن و افسانه خب راجر 6سالی بزرگتر از نواک و سالهاست نواک بهترین با فاصله با عناوینی که الحق شایستش بوده اصلنم مهم نیست باقی افراد ضعیف بودن اصل خود شخص.
سال 2015 تا امسال نواک استثنایی بوده و کلی عنوان کسب کرده اما یکی از نکاتی که شخصی میشه راجر فدرر این که راجر یک دهم افتخارات نواک نتونست در این بازه بدست بیاره حالا چی میشه راجر با 60 میلیون دلار 4 ورزشکار دنیا میشه که این مبلغو طی این مدت بدست میارن و نواک با حدود 50 میلیون دلار اشتباه نکنم 6 میشه؟واقعا خیلی توی این متن نکته من راجر نواک رو صفر میبینم همین چند خط دنیا حرف توش عزیزم.
ضمنا باز هم میگم نواک جزوه بهترین هاست اما بهترین تاریخ رو انسان ها اعلام میکنن با محبوبیت که یکی از فاکتورای اصلی هرچند هنوزم چند سالی مونده به پایان این نسل تنیس متاسفانه.
با ارزوی موفقیت برای شما دوست عزیز

omidd آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی omidd به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: