نمایش پست تنها
قدیمی 03-10-2009, 06:54 PM   #5
Mohammad_Joulaei
Former Staff

پستها: 2,205
سپاس: 4,850
در 1,728 پست 11,911 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض جدیدترین رخدادها

صديقه مدرس زاده: "حجاب" ارزش "قهرماني" ام را صد چندان کرد

صديقه مدرس زاده تنيس باز زن کشورمان عنوان نخست رقابت‌هاي تنيس جايزه بزرگ دوبي را به‌دست آورد. اين عنوان مدرس زاده زماني با ارزش تر مي شود که بدانيم او تنها شرکت کننده محجبه مسابقات بود و عنوان قهرماني را نيز کسب کرد.

گفت و گوي خبرنگار ورزشي برنا با صديقه حسني (مدرس زاده) در ادامه مي آيد: * خانم صديق زاده ، سطح کيفي مسابقات چگونه بود؟- خيلي خوب بود. به هر حال چند سالي است که مسابقات "دوبي چمپيونز سينيور" جاي خود را در ميان تورنمنت هاي معتبر دنيا باز کرده و من هم خوشحال هستم که در دو رده سني 40 و 45 سال ، مقام نخست را بدست آوردم. * گويا هزينه هاي شرکت در اين تورنمنت را نيز خودتان پرداخت کرديد؟- بله، فدراسيون مشکلات خاص خودش را دارد و توقع چنداني هم نمي‌رود. تنيس بازان ما حتي براي رفتن به استراليا هم مشکل مالي داشتند. * هزينه‌هاي شرکت در مسابقات سنگين نيست؟!- خير ، خوشبختانه ITF همکاري هاي لازم را دارد. به عنوان مثال اقامت در يکي از هتل هاي خوب امارات شايد شبي 400 تا 500 دلار هزينه داشته باشد،ولي ما با تخفيف خيلي خوب در هتل مستقر شديم. * حضور با حجاب کامل محدوديتي براي شما نداشت؟- اصلاً . خودم لذت مي برم که با حجاب کامل اسلامي مقابل رقبايم قرار مي‌گيريم. حجاب هيچ محدوديتي براي بانوان از جمله من ندارد.از همان ابتدا در خانواده اي معتقد بزرگ شدم و از زمان شروع تنيس نيز با حجاب کامل در تمام مسابقات حاضر شدم. * حضور شما براي ساير شرکت کنندگان جالب توجه نبود؟ - چرا. من تنها کسي بودم که با حجاب در مسابقات شرکت کردم و خوشبختانه به مقام قهرماني رسيدم. در زمان اهداي جوايز رئيس فدراسيون تنيس امارات برخورد خوبي با من نداشت،ولي رئيس داوران بين المللي تنيس خيلي هم از قهرماني من خوشحال به نظر مي رسيد. * تا به حال شده به خاطر محجبه بودن از حضور شما در مسابقات ممانعت به عمل آيد؟!- بله،چند بار اين اتفاق افتاده که آخرين آن همين مسابقات ترکيه بود که مسئولان برگزار کننده مانع از حضور من شدند. * ناراحت نشديد؟- خير، براي من حجاب و اسلام خيلي مهمتر از قهرماني در بالاترين سطح تنيس جهان است. حجاب ارزش قهرماني ام را صد چندان کرد. * در رنکينگ جهاني چه رده اي را در اختيار داريد؟- قبل از اين مسابقات صد و سيزدهم جهان بودم،ولي فکر کنم در رده بندي جديد تا رده هفتادم صعود کنم. * مي توانيد به رده هاي بالاتر صعود کنيد؟- حتماً، هدف من اول شدن در رنکينگ جهاني است. * ...راستي از نظر امکانات وضعيت تنيس ما چگونه است؟- امکاناتمان بالا نيست . خود من تمريناتم را در مجموعه استقلال برگزار مي کنم؛زيرا اين مجموعه مجهزترين مجموعه تنيس ايران است.خيلي خوب مي شود که زمين هاي تنيس در تهران و ساير شهرهاي کشورمان بيشتر از اين شود،ولي حالا که شرايط اين است،بايد از حاج آقا طباطبايي مدير مجموعه تنيس استقلال و ساير زحمتکشان تنيس کشورمان تشکر کنم.
Mohammad_Joulaei آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول