نمایش پست تنها
قدیمی 01-24-2012, 09:08 PM   #27
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

پستها: 2,472
سپاس: 15,938
در 2,464 پست 29,057 بار سپاسگزاری شده

آزارنکا برای اولین بار در نیمه نهایی استرالیا

مرحله کوارتر مسابقات استرالیا در بخش زنان بامداد امروز آغاز شد. در اولین بازی این مرحله سید سوم مسابقات ویکتوریا آزارنکا از بلاروس به مصاف سید هشتم مسابقات آگنیسزکا رادوانسکا از لهستان رفت. ست اول این مسابقه 57 دقیقه به طول انجامید. دز ست اول دو تنیسور 4 بار گیم های سرویس خود را واگذار کردند تا ست به تای بریک کشیده بشه. در تای بریک ویکتوریا آزارنکا با دابل فولت های متوالی کار را برای حریف لهستانی آسان کرد و رادوانسکا توانست تای بریک را با نتیجه 7-0 به سود خود به پایان ببرد. آزارنکا که در همین ماه رادوانسکا رو در تورنمنت سیدنی شکست داده بود اینبار به نظر می رسید در مقابل حریف با مشکل مواجه شده است. ازارنکا در ست دوم توانست بازی خود را تقویت کند و انفورسد ارور خود را از 25 به 5 کاهش دهد. خطا های کم بلاروسی در این ست،تکرار نکردن دابل فولت های ست قبل،حاصلش گرفتن سه بریک از رادوانسکا بود. ویکتوریا در این ست کاملا برتر بود و تونست 6-0 این ست را به سود خود به پایان ببرد. بازی خوب آزارنکا در ست سوم هم حریف لهستانی رو ناکام گذاشت. رادوانسکا سعی میکرد با قرار گرفتن در انتهای زمین و توسط دفاع،آزارنکا را به چالش بکشاند اما او هرگز موفق نشد و در این ست هم 3 بریک به حریف خود واگذار کرد و در نهایت ست سوم هم با نتیجه 6-2 به سود زن شماره 3 جهان به پایان رسید. به این ترتیب آزارنکا موفق شد با نتیجه 2-1 در مرحله کواتر از سد رادوانسکا عبور کند و برای اولین بار در نیمه نهایی ملبورن با حریفان به رقابت بپردازد.
آزارنکا پس از بازی گفت: " من فکر می کنم در حال حاضر من یک بازیکن متفاوت هستم. پس از باختن در ست اول تلاش کردم تا این ست را فراموش کنم و همه چیز را در ست دوم از صفر آغاز کنم و به سختی با حریفم مبارزه کنم. شرایط جوی امروز مساعد نبود. مسابقه دادن در این هوای گرم برایم دشوار بود. "

آمار بازی :

شماره یک تنیس زنان تغییر کرد

در دیگر بازی این مرحله سید شماره یک مسابقات کرولاین ووزنیاکی از دانمارک به مصاف مدافع عنوان قهرمانی کیم کلایسترز از بلژیک رفت. ووزنیاکی بازی را خوب آغاز نکرد و در همان گیم اول یک بریک به کلایسترز داد. کلایسترز بلژیکی در گیم های خود چند بار دچار تزلزل شد و 2 بریک را در ست اول به ووزنیاکی واگذار کرد اما با گرفتن 4 بریک از حریف خود توانست ست اول با نتیجه 6-3 به پیروزی برسد. در ست دوم کلایسترز نتوانست همان بازی ست اول را به نمایش بگذارد انفورسد ارور او از 15 به 25 افزایش پیدا کرد . اما ووزنیاکی در این ست هم نتوانست از ارور های بالای حریف استفاده چندانی بکند . نتیجه تلاش دو تنیسور در ست دوم تای بریک بود. در تای بریک هم مدافع عنوان قهرمانی از ووزنیاکی برتر بود و تونست این تای بریک را هم 7-4 به سود خود تمام کند تا در ضمن صعود به نیمه نهایی،شماره یک زنان را هم عوض کند. بدین ترتیب ووزنیاکی به پنجمین تنیسوری تبدیل شد که علی رغم نامبر وانی موفق به بردن گرند نشد. با حذف ووزنیاکی،پترا کویتووا،ماریا شاراپووا و ویکتوریا آزارنکا شانس این را دارند که پس از اتمام استرالیا به نامبر وان جدید تنیس زنان تبدیل بشوند. هم چنین احتمال سقوط ووزنیاکی تا رنک 3 و 4 هم در پایان استرالیا وجود دارد.
پس از بازی از کلایسترز راجع به مصدومیتش سوال شد . او در پاسخ گفت : " رباط های من هنوز کمی اسیب دیده هستند."
ووزنیاکی هم پس از پایان مسابقه گفت : " کیم امروز خیلی قوی ظاهر شد .من کمی انفورسد ارورم امروز بالا بود.سعی کردم که اون رو کاهش بدم و با تمام قدرت مبارزه کنم. اما این امروز کافی نبود."

کیم کلایسترز در نیمه نهایی باید به مصاف ویکتوریا آزارنکا برود.

آمار بازی:

Ahoura آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
17 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: