نمایش پست تنها
قدیمی 01-22-2012, 05:37 PM   #21
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

روز هفتم در ملبورن پارك، فدرر و نادال يك گام ديگر به هم نزديك شدند

مرد شماره 2 تنيس، رافائل نادال، بدون واگذاري ست به مرحله ¼ نهايي تورنومنت آزاد استراليا رسيد.او در دور چهارم، دوست و هموطنش فلسيانو لوپز را 6-4, 6-4, 6-2 شكست داد.نشانه ها براي بازيكن اسپانيايي خوب هستند ولي همين موضوع سال گذشته هم صادق بود و تا دور چهارم بدون واگذاري ست پيش رفت ولي در بازي پنجمش از درد عضلاني رنج كشيد و به داوبد فرر باخت.سال پيش از آن هم در ¼ نهايي به خاطر مصدوميت زانو از ادامه مسابقه با اندي ماري كناره گيري كرد.نادال اميدوارست كه در بار سوم خوش شانس تر باشد:”اميدوارم اين بار ديگر اتفاق نيفتد.هر سال متفاوت است.من اينجا در دو سال گذشته تجربه بدي داشتم.خيلي سخت است كه در ¼ نهايي تورنومنتي مثل استراليا مجبور به كناره گيري شوي.سال 2010 من انصراف دادم چون قادر به ادامه بازي نبوم.پارسال تصميم به ادامه بازي گرفتم هرچند در گيم دوم و سوم مصدوم شدم و يك بازي كامل را با وجود مصدوميت انجام دادم.”
نكته مهم تر براي نادال آمادگيش بود كه در برابر لوپز مسلط به بازي نشان داد.نادال:”پيروزي در سه ست مثبت است.مثبت ترين نكته اينست كه در طول تورنومنت حس مثبتي داشته باشيد و من از بازيم راضي هستم و از تورنومنت لذت مي برم.”

حريف مرحله بعد نادال در بازي جنجالي نيكولاس آلماگرو و توماس برديچ مشخص شد.آلماگرو ست اول را 6-4 به سود خود به پايان برد ولي برديچ دو ست بعدي را در تايبريك كسب كرد.ست چهارم بر روي سرويس دو بازيكن ادامه يافت تا اينكه برديچ در گيم يازدهم 0-30 بر روي سرويسش عقب افتاد و آلماگرو اين موقعيت را داشت كه با يك ضربه به سمت زمين خالي امتياز بعدي را كسب كند ولي توپ را به سمت برديچ زد و با بازوي برديچ برخورد كرد.هرچند امتياز به آلماگرو رسيد و او بلافاصله عذرخواهي كرد ولي برديچ عكس العملي نشان نداد.در نهايت برديچ سومين تايبريك پياپي را برد تا 4-6, 7-6(5), 7-6(3), 7-6(2) پيروز شود.هنگامي كه دو بازيكن براي دست دادن به سمت تور رفتند، برديچ ازينكار خودداري كرد و همين باعث هو شدنش از سوي تماشاگران حاضر در استاديوم شد.آن ها در طول مصاحبه برديچ در زمين هم به اينكار ادامه دادند.
برديچ:”اين چيزيست كه آن ها (تماشاگران) فكر مي كنند.وقتي كسي مي خواهد توپ را به صورت شما بكوبد، من اين صحنه را خوشايند نمي بينم.مخصوصا وقتي تمام زمين خاليست و شما وسط زمين ايستاده ايد.اين نظر آن هاست.هيچ چيز هم اين را عوض نمي كند چون من تصميمم را گرفته ام و اصلا حس خوبي ندارم.”
آلماگرو در كنفرانس مطبوعاتي به زبان اسپانيايي گفت:”وقتي امتياز را بردم، 3 يا 4 بار از او عذرخواهي كردم.من توانستم وقتي زمين را ترك كردم سرم را بالا نگه دارم و مي خواهم از تماشاگران براي حمايتشان تشكر كنم.”

قهرمان 16 دوره گرنداسلم، راجر فدرر با نمايشي خيره كننده به 31 امين ¼ نهايي پياپي گرنداسلمش رسيد.فدرر كه بعد از قهرماني دو سال پيش در همين تورنومنت موفق به كسب عنوان گرنداسلم نشده در برابر جوان استراليايي قرار گرفت كه از حمايت بالاي تماشاگران خانه بهره مي برد.توميك، فدرر را به عنوان بازيكن الهام بخشش معرفي كرده و 4 سال پيش گفته بود كه مي خواهد به رنكينگ 1 برسد، در هر 4 گرنداسلم قهرمان شود و فدرر را در يك مسابقه شكست دهد.ولي امروز فدرر استادانه ظاهر شد و توميك را وادار به حمله، دفاع، دويدن و زدن والي در حالي كه توپ را به سرعتش بازگشت مي داد كرد.به اين صورت بود كه توميك نتوانست در برابر فدرر بي رحم مقاومت كند و 6-4, 6-2, 6-2 شكست خورد.
توميك:”من در لحظاتي خيلي خوب بودم، ولي وقتي خوب بازي مي كردم او هم به سادگي بهتر از من عمل مي كرد و هيچ كاري از دستم برنمي آمد.او اعتماد به نفسم را گرفت.اينكه در مقابل بازيكني مانند او مسابقه دهيد سخت است.او به شما اجازه نمي دهد كه خوب بازي كنيد.”
فدرر:”به نظرم خيلي خوب بازي كردم.مي دانستم كه بايد اينكار را بكنم در غير اين صورت نتيجه نمي گرفتم.نتيجه اين را نشان نمي دهد.اگر شما بازي را نديده باشيد فكر مي كنيد كه در سه ست بدون مشكل پيروز شدم ولي من مجبور بودم كه خيلي سخت تلاش كنم و برنارد نشان داد كه چرا در آينده بازيكن خيلي خوبي خواهد بود.”

فدرر در تكرار بازي ¼ نهايي سال 2009 به ديدار خوان مارتين دل پوترو خواهد رفت.دل پوترو با پيروزي 6-4, 6-2, 6-1 برابر فيليپ كولشرايبر براي اولين بار از زمان مصدوميتش در سال 2010 به ¼ نهايي گرنداسلم رسيد.بازيكن آرژانتيني در كمي بيشتر از 2 ساعت بازي را به پايان برد.او با قدرت ضرباتش از بيس لاين و ريترن هاي باكيفيت كولشرايبر دقيق و منظم را نامتعادل گذاشت.
دل پوترو:”من خيلي خوشحالم كه به اين مرحله رسيدم...اينكه يك بار ديگر بعد از سه سال براي رسيدن به نيمه نهايي گرنداسلم بازي كنم فوق العاده و نشانه خوبي براي بازگشتم است.بازي در ابتدا خيلي سخت بود چون هوا خيلي گرم بود و فيليپ به نحوي بازي مي كرد كه براي من سخت بود.او بكهندهاي داون د لاين خوبي مي زد و از اسلايس و سرو-والي استفاده مي كرد.ست اول را با سرويسم كسب كردم و در ست هاي بعد پيش افتادم و بازيم هجومي تر و بااعتماد به نفس بيشتري پيش رفت.”

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
28 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: