نمایش پست تنها
قدیمی 10-14-2012, 11:43 PM   #7
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

ستاره هشت پر به جوكويچ رسيد؛ نخستين قهرماني در شانگهاي

مرد شماره 2 تنيس جهان، نواك جوكويچ از پنج فرصت مچ پيونت بازگشت تا قهرمان دو دوره رقابت هاي مسترز شانگهاي، اندي ماري را 5-7, 7-6(11), 6-3 در فينال هيجان انگيز 3 ساعت و 21 دقيقه اي مغلوب كند. از زمان شكست مقابل ماري در ديدار نهايي آزاد آمريكا، جوكويچ 10 مسابقه پياپي را با برد پشت سر گذاشته و دو عنوان قهرماني در پكن (با شكست سونگا) و شانگهاي به دست آورده. تنيسور صرب همچنين بيشترين تعداد پيروزي (70 برد) بين بازيكنان تور را در فصل 2012 دارد.
جوكويچ به هفتمين عنوان متفاوت مسترز خود در تور حرفه اي و در مجموع سيزدهمين آن ها رسيد. او تا به اينجا از فصل در شش فينال مسترز حضور داشته و با فدرر در نبرد پايان بردن سال 2012 با رنكينگ 1 قرار دارد. او گفت: “حالا سعي مي كنم بر پايان فصل تمركز كنم. بايد در داخل سالن خوب بازي كنم. بايد نتايجم را استوار نگه دارم و در نهايت فرصت رسيدن به رنك 1 را پيدا كنم. در حال حاضر اين بزرگترين هدف من است. اين چيزيست كه به دنبالش هستم. مسلما اين اعتماد به نفسم را خيلي بالا مي برد و براي صعود به رتبه 1 به من كمك مي كند. همانطور كه گفتم، هنوز تمام نشده. هنوز بايد در داخل سالن خوب بازي كنم.”

در ست نخست كه هفت بريك سرويس را در خود ديد، ماري در نهايت برتري را در گيم يازدهم به دست آورد تا ست را به سود خود پايان دهد. بازيكن بريتانيايي در ادامه سرويس جوكويچ را بريك كرد تا 4-3 در ست دوم پيش بيفتد و در حاليكه 5-4, 30/0 جلو بود به نظر برنده ديدار مي رسيد. اما بازگشت جوكويچ از امتياز بعدي شروع شد. او با ضربه تويينر راه خود را در امتيازي كه ماري تقريبا به دست آورده بود يافت و در پايان با دراپ شات امتياز را كسب كرد. ماري اولين فرصت مچ پوينت را در اين گيم هدر داد و سپس با خطاي فورهند بريك را به حريفش تقديم كرد.
تايبريك نفس گير در راه بود و سيد سوم چهار فرصت ديگر را از دست داد تا جوكويچ با استفاده از چهارمين ست پوينت خود كار را به ست پاياني برساند. ماري يك فرصت بريك را در گيم پنجم ناكام گذاشت ولي نتوانست در گيم هفتم مقاومت كند و با از دست دادن سرويسش 4-3 عقب افتاد. او از دو مچ پوينت بر روي سرويسش نجات يافت اما اين جوكويچ بود كه از سومين موقعيت استفاده كرد تا پيروزي به ياد ماندني را ثبت كند.

ماري 25 ساله قصد داشت سومين قهرماني متوالي خود را در شانگهاي جشن بگيرد. او بعد از مسابقه گفت: “باخت نااميد كننده اي بود. در گذشته مسابقات سخت تري را در تورنومنت هاي بزرگتر از دست داده ام پس مطمئنم كه به خوبي مي توانم بازيابي كنم. در ست دوم شايد كمي بهتر بودم. ولي او بر روي فرصت هاي مچ پوينت خيلي خوب سرويس زد. مچ پوينتي كه بر روي سرويسم داشتم، او فورهند را به لبه خط فرستاد. در گيمي هم كه براي پيروزي سرويس زدم، او دوباره چند ضربه خوب زد. اينگونه نبود كه مسابقه را از دست دادم. خطاي خيلي بزرگي نداشتم. وقتي كه فرصت داشتم، او خيلي خوب سرويس زد و هنگامي كه نياز داشت چند ضربه را به نزديك خط زد.”

نواك درباره بازي امروز ادامه داد: “دشوار است كه بگوييم چه كسي بهتر بود چون كل مسابقه خيلي نزديك بود. رالي هاي زيادي در سه ساعت و نيم داشتيم. براي يك بازي سه سته زمان زيادي است. به سادگي مي توانست نتيجه ديگري داشته باشد. او پنج مچ پوينت جلو بود. وقتي با آن ها روبرو شدم، سعي كردم بر روي هر كدام تمركز كنم. او آنقدر به پيروزي نزديك بود كه نمي توانم بگويم بازيكن بهتر بودم.”

گالري عكس روز پاياني تورنومنت را در صفحه فيسبوك تنيس تاكرز ببينيد.

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
21 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: