نمایش پست تنها
قدیمی 10-13-2012, 11:55 PM   #6
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

دورخيز اندي براي قهرماني سه گانه؛ نواك بي رحمانه ظاهر شد

پس از نمايشي مسلط و هجومي در مرحله نيمه نهايي كه با آن 6-4, 6-4‌ راجر فدرر را شكست داد، مرد شماره 3 تنيس جهان، اندي ماري براي دست يابي به سومين عنوان قهرماني پياپي در تورنومنت مسترز شانگهاي رقابت خواهد كرد. ماري 25 ساله ركورد بي نقص 12 برد و بدون شكست را در اين تورنومنت دارد و دو قهرماني در سال هاي 2010 (با شكست فدرر) و 2011
(با شكست فرر) آن را برجسته مي كند. در مسابقه 1 ساعت و 38 دقيقه اي، بريك هاي سرويس در ابتدا بين دو بازيكن تبادل شدند اما سه خطاي سرويس متوالي فدرر در گيم پنجم او را عقب انداخت. بازيكن سويسي در آغاز ست دوم و در گيمي كه وقفه كوتاهي به دليل بارش باران داشت، هفت فرصت بريك را ناكام گذاشت. با اين وجود، رهايي فدرر كوتاه مدت بود چرا كه ريترن وينر ماري در گيم پنجم براي بريك كردن سرويس كافي بود. باران يك بار ديگر در نتيجه 5-4 مسابقه را متوقف كرد ولي نتوانست مانع از پيروزي ماري شود.
اندي توضيح داد: “امشب خيلي خوب سرويس نزد، پس من توانستم بر روي سرويس دومش خيلي هجومي باشم. شايد كمي سرعت سرويس اولش را كم كرد و توانستم چند فرصت بيشتر پيدا كنم. قطعا اين موضوع كمك كرد. ضربات هجومي زدم، مانند چند مرتبه گذشته كه برابرش بازي كردم و امشب نتيجه داد. هنگامي كه شما شايد بهترين بازيكن تاريخ را شكست مي دهيد، مسلما ويژه خواهد بود.”

با صعود به مرحله يك چهارم نهايي، فدرر پيش از اين ركورد 300 هفته صدرنشيني رنكينگ را تضمين كرده بود و در تلاش براي پايان بردن فصل در جايگاه نخست، با جوكويچ رقابت خواهد داشت. او بعد از مسابقه گفت: “كمي فراز و نشيب داشتم، به نسبت خودم خيلي زياد بود. امشب براي شكست دادن او، در مواقعي خوب بازي كردم، ولي در كل اندي بازيكن برتر بود و شايستگي برد را داشت. در كل هفته خوبي بود. خوب بازي كردم. عالي بازي نكردم، ولي به اينجا آمدم و ركورد 300 هفته را ثبت كردم.”
ماري با ركورد 7 برد و 8 باخت مقابل نواك جوكويچ پا به ديدار نهايي مي گذارد. او درباره فينال ادامه داد: “من او را به مدت 14، 15 سال است كه مي شناسم. مسلما بازي هاي بي نهايت سختي را داشته ايم كه شايد دوستي مان را مورد آزمايش قرار داد. ولي هميشه با احترام به يكديگر نگاه كرده ايم.”

جوكويچ در بازي نيمه نهايي خود مقابل توماس برديچ مقتدرانه ظاهر شد و دهمين پيروزي خود در 11 ديدار رودررو را با نتيجه 6-3, 6-4 رقم زد. سيد دوم اكنون نُه ديدار پياپي را با برد پشت سر گذاشته است. او در ست نخست برتري 5-1 را از دست داد ولي اجازه بازگشت را به برديچ نداد. يك بريك زود هنگام در ست دوم كافي بود تا مسابقه در 85 دقيقه خاتمه يابد.
جوكويچ: “قطعا بازي كردن با يك بازيكن حاضر بين 10 نفر برتر يك چالش بزرگ است. توماس در چند ماه گذشته فرم خيلي خوبي داشته. هميشه و بر روي هر سطحي حريف سختيست چون سرويس قدرتمند و فورهند بزرگي دارد. از نظر فني صحيح بازي كردم. ريترن هاي زيادي را به زمين فرستادم، فشار زيادي بر روي سرويسش قرار دادم. از سوي ديگر، هنگامي كه نياز داشتم خوب سرويس زدم.”

برديچ 27 ساله كه اين هفته شانس خود براي راه يابي به مسابقات فينال تور جهاني را افزايش داد، هفته آينده در تورنومنت استكهلم بازي مي كند. او گفت: “او بازيكن عاليست. به نظرم سبك بازيش طوري است كه خيلي مناسب من نيست. من دوست دارم خيلي هجومي باشم. ولي اين خيلي او را آزار نمي دهد. پس بازي كردن با او برايم خيلي دشوارتر است. او بازيكن دوم جهان است، به دنبال كسب رتبه اول. پيدا كردن راه و داشتن ركورد مثبت مقابلش واقعا سخت است.”
بازيكن صرب براي اولين بار در فينال اين رقابت ها حاضر خواهد شد و به دنبال كسب سيزدهمين عنوان قهرماني مسترز خود است. او پيش از اين در ميامي (با غلبه بر ماري) و تورنتو (با غلبه بر گاسكه) موفق به بالا بردن جام قهرماني شده بود. او اظهار كرد كه به دنبال گرفتن انتقام از ماري نيست: “من كلمه ‘انتقام’ را دوست ندارم. هيچ وقت انتقام را دوست ندارم. من فقط تنيس بازي مي كنم و سعي مي كنم هر مسابقه را ببرم. او بعد از فينال ويمبلدون كمي هجومي تر شده. اين موضوع در زمين مشخص است. ضربات بيشتري با فورهند مي زند كه در گذشته نقطه قوتش نبود. حالا امسال او اين ضربه را تقويت كرده و در زمين اعتماد به نفس بيشتري دارد، خود باوري بيشتري. او به نتيجه رسيده. گرند اسلم برده.”

گالري عكس منتخب روز هفتم و مرحله نيمه نهايي را در صفحه فيسبوك تنيس تاكرز ببينيد.
Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
21 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: