نمایش پست تنها
قدیمی 10-12-2012, 01:17 AM   #4
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

300 هفته صدرنشيني براي فدرر و صعود سيدهاي برتر به يك چهارم نهايي

پس از پيروزي مقابل هموطنش استانيسلاس واورينكا، راجر فدرر ركورد 300 هفته صدرنشيني رنكينگ را تضمين كرد. روز پنج شنبه و در مرحله سوم رقابت هاي مسترز شانگهاي، برترين بازيكن سويس به سختي جنگيد تا در يك ساعت و 56 دقيقه، 4-6, 7-6(4), 6-0 برنده شود. واورينكا محكم شروع كرد تا فقط چهارمين ست خود در 13 رويارويي با فدرر را به دست آورد. او نه امتياز سرويس از دست داد و هر دو فرصت بريك را ناكام گذاشت. در ست دوم، فدرر در گيم نهم از امتياز 0/30‌ بازگشت و از يك فرصت بريك هم نجات يافت ولي در ادامه نتوانست بهترين استفاده را از ست پوينت خود در گيم دوازدهم ببرد تا كار به تايبريك برسد. او در تايبريك 3-1 پيش افتاد و در نهايت به كمك خطاي بكهند دوست خويش بازي را به تساوي رساند. در ست يك طرفه پاياني، فدرر فقط پنج امتياز واگذار كرد.
راجردرباره ركورد گفت: “وقتي يك بچه كوچك بودم هيچ وقت به چنين چيزي فكر نكردم، ‌قطعا اينگونه است. فقط اين آرزو را داشتم كه شايد يك روز بتوانم به صورت منظم در تور بازي كنم، در ويمبلدون بازي كنم، شايد روزي نفر اول جهان شوم. و حالا اينجا در 300 هفته هستم. خيلي شگفت انگيز است. شايد يكي از بزرگترين موفقيت ها. بدون شك به اين ركورد خيلي افتخار مي كنم.”
سيد برتر در دور بعد با مارين چيليچ مصاف خواهد كرد. بازيكن كروات سه تا از 12 فرصت بريك را ناكام گذاشت تا به روند دو شكست پياپي مقابل فرناندو ورداسكو پايان دهد و در دو ساعت و هشت دقيقه، 37ـُمين برد اين فصل خود را با نتيجه 4-6, 6-1, 6-4 به دست آورد.

مرد شماره 3 تنيس جهان، اندي ماري هم تلاش خود براي كسب سومين قهرماني پياپي در شانگهاي را امروز آغاز كرد و با موفقيت در پنج تا از شش فرصت بريك، آلكساندر دولگوپولوف را 6-2, 6-2 مغلوب كرد. بازيكن بريتانيايي كه دور اول را با قرعه استراحت پشت سر گذاشت و ديروز به علت كناره گيري حريفش بازي نكرد، ركورد بي نقص 10 برد و بدون شكست را در اين تورنومنت دارد.
او پس از مسابقه چنين گفت: “به نظرم خيلي خوب بازي كردم. شرايط با هفته گذشته خيلي خيلي متفاوت است. فقط سعي كردم محكم بمانم و در ابتدا خيلي توپ ها را نزديك خطوط نفرستم. سعي كردم ارتفاع توپ ها را پايين نگه دارم. وقتي توپ به ارتفاع شانه اش مي رسد ضرباتش خيلي محكم است. فقط سعي كردم ارتفاع توپ را پايين نگه دارم، محكم بازي كنم و خوب سرويس زدم.”
ماري 25 ساله براي صعود به نيمه نهايي رادك استپانك را پيشرو خواهد داشت كه پس از غلبه 6-4, 6-7(5), 6-3 بر جان ايزنر به اولين يك چهارم نهايي خود از ماه ژوئن رسيد. او مقابل 17 ضربه ايس ايستاد و دو بار حريفش را بريك كرد.
استپانك: “حضور در يك چهارم نهايي هميشه عاليست. تورنومنت هنوز به پايان نرسيده است. اين هفته تنيس خوبي را ارائه مي دهم. سطح زمين را دوست دارم. براي بازيم مناسب است. سعي مي كنم بيشترين استفاده را از آن ببرم.”

در سوي ديگر جدول رقابت ها، مرد شماره 2 تنيس جهان و قهرمان هفته گذشته مسابقات پكن، نواك جوكويچ به روند بازي هاي خوبش ادامه داد و به راحتي 6-3, 6-3‌ فلسيانو لوپز را از پيشرو برداشت. بازيكن صرب كه ديروز فقط پنج گيم را به گريگور ديميتروف واگذار كرد، نمايش چشم گير بر روي سرويسش را ادامه داد و با 12 ضربه ايس و از دست دادن فقط هفت امتياز سرويس در
68 دقيقه پيروز شد.
جوكويچ: “سعي دارم از بازدهي سرويسم لذت ببرم. در تور به خاطر سرويسم خيلي معروف نيستم. ولي تا به اين جاي تورنومنت و همچنين در پكن، برايم خيلي خوب كار كرده. امتيازهاي ساده زيادي را برايم به ارمغان آورده، اعتماد به نفس بالايي در مسابقات.”
جوكويچ در مرحله يك چهارم نهايي با تامي هاس ديدار مي كند كه براي به دست آوردن پيروزي اين فصل خود، 92 درصد سرويس هاي اول را به امتياز تبديل كرد و 6-2, 6-1 يانكو تيپسارويچ صرب را مغلوب كرد. او اكنون 499 برد در دوران بازيش ثبت كرده.

مدعي حضور در لندن، جو ويلفرد سونگا روز خوبي داشت و با برتري 6-2, 7-6(2) برابر ماركوس باقداتيس به چهارمين يك چهارم نهايي مسترز خود در فصل 2012 رسيد. سيد پنجم 11 ضربه ايس زد و پنج تا از شش فرصت بريك را به ثمر نشاند تا به پنجاهمين برد (50 برد و 18 باخت) اين فصل برسد.
سونگا: “حس مي كنم در سطح خيلي خوبي بازي مي كنم. عالي بازي كردم. به نظرم در چند ماه گذشته سطح بازيم را كمي بهبود داده ام. خيلي تلاش كردم. حالا شروع به ارائه بازي خوب كردم و اميدوارم همينطور ادامه دهم. پس از آن، مسلما لندن برايم هدف است.”
سيد چهارم، توماس برديچ هم شانس حضور خود در رقابت هاي فينال تورجهاني را بيشتر كرد. بازيكن چك تبار مقابل 17 ضربه ايس سم كوئري مقاومت كرد و چهار مرتبه حريفش را بريك كرد تا در دو ساعت و 13 دقيقه، 6-2, 6-7(3), 6-4 برنده شود. برديچ در حال حاضر رتبه ششم رنكينگ رقابت براي لندن را در اختيار دارد و ركورد 52 پيروزي و 18 شكست را در اين فصل ثبت كرده كه قهرماني در مونتپليه (با غلبه بر مونفيس) و شكست راجر فدرر براي صعود به نيمه نهايي آزاد آمريكا (شكست از ماري) آن را برجسته مي كند.

گالري عكس منتخب روز پنجم را در صفحه فيسبوك تنيس تاكرز ببينيد.
Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
29 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: