نمایش پست تنها
قدیمی 09-21-2009, 10:17 PM   #1
Hossein Murray
Murray's Fan

آواتار Hossein Murray

پستها: 770
سپاس: 4,607
در 706 پست 5,460 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Andy Murray , Stefan Edberg , Ana Ivanovic Andy Roddick , Roger& Rafa
Unhappy تنیس و اشرافیگری !؟!؟

دوستان این تاپیک رو زدم چون بعضی واقعیت ها رو وقتی تو تنیس ایران می بینم دلم می گیره ! ببینید وقتی یه بچه میاد تو یه باشگاهی چند ماه توپ می زنه بعد یه راکت خوب می گیره دستش فکر می کنه کیه ! آدم واثعا از بعضی واقعیات چندشش می شه ! خیلی ها هنوز هم تنیس و گلف رو ورزش های اشراف می دونن و فکر می کنن تا یه راکت بگیرن دستشون کی می شن . یه زمانی دوست خوبمون powerVu تو امضاش یه حرف قشنگ زده بود : چرا تو ایران هرکی از ننش قهر می کنه میاد تنیسور می شه ؟ دیوانه کننده ست وقتی یه جوون که چند سال راکت گرفته دستش با اون انگلیسی حرف زدن موقع بازی و استیل گرفتن و قیافه و فحش و ادعا خودشو بعنوان عضوی از جامعه تنیس ایران می دونه . هنوز هم می شه تفاوت های کسایی که میان تنیس بازی می کنن رو با سایر ورزش ها دید . حالا من تو شهرستانم و شدت این اوضاع اینجا بسیار کمتر از شهر بزرگی مثل تهران یا مشهده . رفتار منزجر کننده برخی افراد که خودشونو تنیسور می دونن باعث می شه استعداد یه قشر متوسطی و کسی که تنیس رو تازه آغاز کرده کور بشه . این چیزا تو باشگاه ها فت و فراوونه . تنیس به لطف چینی ها کمی از اشرافیت راکت ها و کفش های آن چنانی در اومده و حالا همه می تونن با حداقل 100 تومن لوازمشونو برای دوره ی بیگینر شروع کنند و از ورزششون لذت ببرن . اما دیدن افرادی که مثل بختک به تنیس چسبیدن و نه تنها خودشون پیشرفت نمی کنن بلکه دیگران رو هم از تنیس متنفر می کنن واقعا رمقی برای آدم باقی نمی ذاره . یکی از همباشگاهی های سابق من که نمونه بارز این حرکات رو تو باشگاه با دوستانش انجام می داد به گفته مربی 8 سال بود که تنیس بازی می کرد و هنوز بلد نبود یه بک هند ساده بزنه ! با این حال ادعا و برای این و اون عیب و ایراد در آوردن رو ول نمی کرد . حتی وقتی بیس فورهند می زد و توپ میفتاد نزدیک تور زحمت نمی کشید بدوه و بیاد توپو بزنه . فقط برای تفریح و خوشگذرانی با دوستان میومد تنیس و خدارو شکر نسلش به لطف مربی و برخی دوستانم کنده شد !
حالا بحثو طولانی نکنم و تریبون رو بدم به سایر دوستان که نظرشونو بگن . به نظر من این موضوع خیلی مهمیه که مانع پیشرفت تنیس کشورمون می شه .
Hossein Murray آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
15 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Hossein Murray به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: