نمایش پست تنها
قدیمی 02-15-2015, 09:20 PM   #12
Mehdiii
Senior Member

آواتار Mehdiii

پستها: 387
سپاس: 2,180
در 361 پست 2,509 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: FEDERER
پیش فرض پاسخ : آیا فدرر بزرگترین تنیسور تاریخ است؟

اصولاً پاسخ دادن به این سوال به دلیل عدم وجود فاکتورهای مشخص برای مقایسه بسیار پیچیدست . دو تا بحث کلی داریم : کیفیت و کمیت .
آیا ما باید فقط کمیت(منظور تعداد افتخارات) را درنظر بگیریم یا کیفیت(منظور سبک بازی) را و یا هردو عامل؟
چطوری عامل زمان را وارد مسئله کنیم ؟ هیچ شکی نیست زمان هم بر کیفیت تاثیر گذاشته(به عنوان مثال به دلیل پیشرفت تکنولوژی ساخت راکت ، کفش و ... و همچنین پیشرفت علوم پزشکی از قبیل تغذیه و فیزیوتراپی و ...) و هم بر کمیت (به دلیل رقابت تنیسورها در فیلد های مختلف).
در مورد کمیت : آیا ما فقط باید گرنداسلم هارو ملاک بگیریم و یا همه افتخاراتو ؟ مطمئناً قهرمانی تو گرند اسلم و تورنمنت 250 امتیازی یکسان نیستند ولی چه رابطه وزنی با هم دارند؟ جوکویچ بیش از دو برابر تعداد گرند مسترز 1000 امتیازی برده ،این تعداد مسترز چه ارزشی در مقابل گرندهای نواک داره؟
در مورد کیفیت: چطوری میشه افرادی مثل فدرر و نادال که تقریباً هیچ نقطه اشتراکی در بازی ندارند را با هم مقایسه کرد ؟ قهرمانی تو ویمبی ارزش بیشتری داره یا فرنچ اوپن؟ یکی سریعترین سطحه یکی دیگه کند ترین .
از کجا میشه فهمید که اگه فدرر و سمپراس و یا نادال و بورگ همدوره بودند چه اتفاقاتی تو بحث مچ آپ می افتاد؟
اگه ما بخواهیم هردو عامل کیفیت و کمیت را در نظر بگیریم ، چه رابطه وزنی در نظر بگیریم ؟ سمپراس نزدیک به دو برابر آگاسی گرند اسلم برده ولی چه کسی میتونه بگه که جایگاهشون تو تاریخ تنیس این همه متفاوت باشه؟ در واقع اگاسی از نظر فنی خیلی از این اختلافو از بین برده و همواره به همراه سمپراس جزو بهترین های تاریخ بوده.
واورینکا یک گرند برده ولی واقعاً نسبت به افرادی از قبیل داوید فرر ، توماس بردیچ ، گائل مونفیلس ، داویدنکو ، بلیک و ... برتری داره؟
خیلی حرف های دیگه میشه در مورد این مسئله زد ...
..............
خیلی ها میگند که با درنظر گرفتن همه این عوامل فدرر بهترینه و خیلی ها هم میگند که احتمالاً فدرر بهترینه . بعضی ها هم هستند که نادال یا لیور را نام میبرند به دور از غرض ورزی تعداد این افراد خیلی کمه .
من خودم بعضی وقتها پیش خودم فکر میکنم که اگه فدرر بهترین نیست پس بهترین کیه؟ بعدش هیشکیو نمیتونم پیدا کنم . در واقع خیلی سخته که یکیو بالاتر از فدرر قرار بدم .
به نظر من منطقی ترین کار اینه که یه لیستی در حد چند نفر انتخاب کنی و بگی که یکی از این چند نفر بهترینه ولی انتخاب یک نفر خیلی پیچیدست.
واقعاً بدور از غرض خیلی سخته که اگه مجبور بشیم فقط یک نفر را نتخاب کنیم شخضی بجز فدرر را انتخاب کنیم.

Mehdiii آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
9 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mehdiii به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: