نمایش پست تنها
قدیمی 01-15-2014, 09:52 AM   #75
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Mehdi.A نمایش پست ها
فاز اینایی که مخالف استخدام بکر هستند رو درک نمی کنم واقعا.
وایدا در زمینه آماده نگه داشتن جوکوویچ خیلی زحمت کشیده. کافیه یه کلیپ چند دقیقه ای از بازی های 5 سال قبل نواک رو دید و ریز تکنیک هاش رو با الآن مقایسه کرد. سرویسش خیلی خیلی پیشرفت کرده، الآن ریترن های خوبی داره و در کل از یه تنیسور جوون ولی بی ثبات تبدیل به بهترین شده. دستش درد نکنه.
نواک در یک سال گذشته هم کماکان از نظر بدنی و تکنیکی آماده بود و اینکه در مقاطعی لغزش داشت به نظرم ارتباطی به نحوه تمرینات نداره. خب وایدا کماکان تمرینات رو هم زیر نظر داره و خللی به این وارد نمی شه اما در نقطه مقابل فکر می کنم اون چیزی که نواک رو وادار به استخدام بکر کرد این بود که در جریان بازی ها وایدا به خصوص این اواخر واقعا رو مخ بود.
نواک برای مثال توی یو اس اوپن (بازی با واورینکا به صورت خاص) یا مونترال (بازی با ایستومین و نادال به صورت خاص) یا سینسیناتی (بازی با ایزنر به صورت خاص) یا ویمبی (کلآ از یک چهارم به بعد) یا استرالیا (دوباره بازی با استن) به صورت واضحی تمرکز نداشت و وایدا هم تو لحظاتی که حتی اگر نمی تونست آرومش کنه حداقل می تونست زبون به دهن بگیره با فریاد بهش دستورات تاکتیکی می داد.
من فکر می کنم بکر اعتماد به نفس رو به جوکوویچ برگردونه. البته اگر استرالیا رو نواک دوباره ببره بی تردید هیچ ربطی به بکر نداره چون نواک با 10% آمادگی ذهنی و بدنی هم مدعی اولشه. بکر باید خودشو توی جاهایی نشون بده که نواک سال قبل و سال های قبل مشکل داشته. رولند گاروس اولین جا هست. سینسیناتی و یو اس اوپن هم آخرین جاهای مهم. به خصوص اینکه هیچ وقت سینسی رو نبرده و جای خالیش بد جوری تو کلکسیون نواک به چشم میاد.

فاز من به عنوان یکی از افرادی که مخالف استخدام بکر به عنوان مربی هستن اینه که وقتی یه بازیکن نتایج خوبی می گیره لزومی نداره که بخواد شرایطش رو عوض کنه. اگه موری مربیش رو عوض کرد واسه ی این بود که نمی تونست گرند اسلم ببره، فدرر هم چون تازگی نتایج خوبی نمی گیره داره مربی عوض می کنه شاید یه فایده ای داشت. ولی نادال که الان داره خوب نتیجه می گیره دلیلی برای عوض کردن مربیش نداره و اگه اون هم همچین کاری می کرد به نظر من اشتباه بود. یه نمونه ی دیگه ش شاراپووا بود که با مربی سابقش عملکرد خوبی داشت و یهویی به سرش زد که اون جیمی کانرز دلقک رو آورد و توی تورنمنت بعدی همون راندهای ابتدایی باخت.
نواک با همون وایدا داشت نتایج خوبی می گرفت و حالا واقعاً چه فایده ای داره که یه آقابالاسر واسه وایدا بیاری؟ اون بحث اعتماد به نفس و این چیزا رو هم فکر نمی کنم بوریس بکر چاره ای واسش داشته باشه، اگه واقعاً مشکل نواک تمرکز باشه بهتر بود که یه نفر رو که در این زمینه تخصص داشته باشه و حرفه اش این باشه رو بیاره نه بکر رو. از طرف دیگه هر کسی که قبلاً بازیکن خوبی بوده که الزاماً مربی خوبی هم نمی شه.

ایمان تسخیرناپذیر شما هم به نواک واقعاً مثال زدنیه. خوبه توی این 6 سال قبل فقط 4 بارش رو برنده شده که تازه یه سالش رو هم نادال نبوده، اگه اون هم مثل نادال از 9بار حضور در یه گرند اسلم خاص، 8 بارش رو قهرمان می شد، دیگه احتمالاً اون 10درصد رو به 1 درصد تبدیل می کردی.

ویرایش توسط mspayam : 01-15-2014 در ساعت 11:54 AM
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
12 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: