نمایش پست تنها
قدیمی 03-24-2013, 09:09 AM   #106
amir k2
Member

آواتار amir k2

پستها: 94
سپاس: 123
در 26 پست 59 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mspayam نمایش پست ها
یکی از دوستان در مورد زه مناسب برای راکت Head Youtek IG Speed 300 MP پرسیده بودن. در جواب این دوستمون باید بگم که من به هیچ عنوان نمی تونم بگی چه زهی خوبه و چه زهی بده، چون اوقدر زه توی بازار هست که انتخاب از بینشون خیلی سخت می شه. ولی به طور کلی نوع و سرعت سویینگ و قدرت راکتی که قراره اون زه رو روش بندازین از ابتدایی ترین چیزایی هستن که باید برای انتخاب زه بهشون توجه کرد.
راکت شما از لحاظ قدرت Medium-Low هستش و به این معناست که خود راکت قدرت چندانی به ضربات اضافه نمی کنه و برای زدن ضربات قدرتی بازیکن باید سویینگ کامل و سریع داشته باشه. در مورد نوع سویینگ می تونین از مربی تون بپرسین یا اینکه خودت ببینی چه نوع سویینگی داری و آغاز و پایان سویینگت کجاست. اگه برای همچین راکتی یه زه کم قدرت بگیری، مطمئناً مجبور می شی که سویینگ کامل داشته باشی تا ضربه های عمیق و قدرتی به توپ بزنی و در غیر این صورت یا توپ هات از تور رد نمی شن یا اینکه مرتب توپ کوتاه می زنی که حریف هم می تونی بیاد جلو و اونا رو بکوبه.

بعد از اینکه قدرت راکت و نوع سویینگت مشخص شد، باید به سایر مولفه هایی که توی انتخاب زه نقش دارن دقت کنی، که اولیش اینه که آیا مشکل بازو داری یا نه، اگه داری الزاماً باید از زه های نرم تر استفاده کنی. اما اگه مشکلی نداری، با توجه به سلیقه ات و نوع بازیت و اینکه آیا دنبال قدرت بیشتر یا کنترل بیشتر هستی و اینکه آیا اسپین زیادی به توپ می دی یا نه و سایر چیزا زه مورد نظرت رو انتخاب کنی.
در مورد انواع زه قبلاً دوستان به تفصیل توی همین بخش توضیح دادن، اما به طور خلاصه می شه زه ها رو به چند گروه زیر تقسیم کرد:

1. زه های روده ی طبیعی: از هر نظر خوبن، ولی خیلی گرونن و زودتر از سایر زه ها هم پاره می شنو
2. زه های روده ی مصنوعی: با اینکه به خوبی روده ی طبیعی نیستن اما پرطرفدارترین نوع زه بین غیرحرفه ای ها به حساب میاد.
3. زه های پلی استر: که مقاوم تر و سفت تر از زه های بالایی هستن و بازیکن های حرفه ای تر و افرادی که مشکل بازو ندارن از اونا استفاده می کنن.
4. زه های کولار: مقاوم ترین نوع زه برای افرادی که زیاد زه پاره می کنن. این زه ها و زه های پلی استر رو معمولاً با ده درصد tension کمتر می بندن.

البته هر کدوم از انواع بالا خودشون زیر شاخه های متفاوتی دارن از قبیل تک رشته و چندرشته ای و چندضلعی و چیزای دیگه که حدس می زنم قبلاً در موردشون صحبت شده باشه.
ولی نکته ی مهم پایانی هم همون tension هستش که بر اساس همون کنترلی یا قدرتی بودن تعیین می شه، و اگه مطمئن نیستین بهتره حد وسط رو بگیرین.

اگه شما سویینگ کوتاه دارین بهتره یکی از زه های روده ی مصنوعی synthetic gut رو با تنشن پایین امتحان کنین و ببینین نظرتون چیه. اگه دیدین اون کنترل لازم رو ندارین یه کم تنشن رو کمتر کنین.

اگه سویینگ متوسط دارین من باز هم برای شروع یکی از همون زه های روده ی مصنوعی رو توصیه می کنم ولی با تنشن بالاتر.

اگر هم سویینگ کامل دارین و مشکل بازو ندارین بهتره یکی از زه های نرم پلی استر رو انتخاب کنین. البته یه ویژگی خوب اون راکت شما اینه که راکت نسبتاً نرمی به حساب میاد و با داشتن stiffness در حدود 60 این امکان رو بهتون می ده که از زه های سفت تر استفاده کنین تا کنترل بیشتری داشته باشین.

الان چه زهی روی راکتت داری؟ به نظرت عملکردش چطوره؟

متاسفانه من از بازار زه های داخل ایران اطلاعی ندارم، اما اگه لیست زه های اصلی ای رو که می شه اونجا پیدا کرد واسم بفرستی بهتر می تونم راهنماییت کنم که کدومش بهتره و کدوم یکی به درد چه سبکی از بازی می خوره.
داداشی خسته نباشی دمت گرم واقعا برای اینکه وقت گذاشتی و توضیح کامل دادی خیلی خیلی ممنون
واالا من2 ماه هست که تنیس رو شروع کردم و اینکه اول های تمرین مربی بهم یه راکت بابلات داد که با اون شروع کنم تا برام راکت بخره با راکت بابلات مثل برق بازی میکردم خیلی راحت به توپ ضربه میزدم و ضربه های قدرتی و سرعتی خیلی عالی میزدم به توپ.
اما وقتی راکتم 300 mp شد فعلا نتونستم باهشا به خوبی و مشتی قبلی کار کنم یعنی میزنم ولی انگار حرکاتم کامل نیست انگر میلنگم
یعنی یه جای کار مشکل داره
حالا من این زه رو ار مبیم میپرسم و بهت خبرش رو میدم ببینم چی هست
amir k2 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی amir k2 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: