نمایش پست تنها
قدیمی 04-25-2016, 05:13 PM   #224
daneal
Member

پستها: 31
سپاس: 12
در 16 پست 45 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer Pete Sampras Juan Martin Delpotro Stanislas Wavrinka Rafael Nadal

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mspayam نمایش پست ها

دوست عزیز، بازیکن های مختلف بخش های مختلفی از راکت رو می گیرن ولی به نظر من هرچقدر پایین تر رو بگیرین بهتره. خود من ترجیح می دم نصف انگشت کوچکم از دسته بزنه بیرون.
راکت شما هم به نظر براتون کوچیک میاد. البته بازیکن های حرفه ای اون استاندارد سابق رو کنار گذاشت و دیگه الزاماً اینکه یه انگشت دست در فضای خالی بین شست و چهار انگشت دیگه جا بگیره ملاک اندازه گیری نیست، اما شما هم بد نیست یه راکت با گریپ بزرگتر رو امتحان کنین. توی دسته ی همین راکت هم می تونین چیزهایی به heat sleeves بذارین و گریپش رو بزرگتر کنین اما من این کار رو توصیه نمی کنم، چون کار سخت و پردردسریه و نتیجه اش هم الزاماً ممکن نیست خوب در بیاد.
راستی الان اندازه ی گریپ راکت فعلیتون چنده؟

سلام
اندازه دسته راکت از سایز 41/8( خونده میشه چهار و یک هشتم اینچ) یا L1شروع میشه تا 45/8 ,L5 .
برای اینکه بدونی دسته راکت مناسب شما هست یا نه با یک خط کش فلزی اینچی فاصله نوک انگشت دوم (انگشت حلقه) رو تا چین خوردگی بزرگ کف دستت اندازه بگیر دقیقا همین اندازه بر حسب اینچ میشه سایز راکت ات.
در مورد نحوه گرفتن راکت بهتره butt راکت یا انتهای دسته با قسمت انتهای نرمی کف دست تماس داشته باشه. البته برای ضربات زمینی و جلوی نت ولی برای سرویس بهتره راکت رو خیلی شل بگیری اصطلاحا با نصف دست ات راکت رو بگیری تا بتونی pronation انجام بدی.
معمولا گریپ سرویس کانتانینتال یا همون گریپ ۲ هست البته ایسترن هم میشه ولی گریپ ۲ بهتره، برای فورهند اگه بخوای سیمی وسترن بزنی گریپ ات میشه ۴ هر چند که بایستی مشخص کنی چه نوع ضربه ای میخای بزنی فلت یا تاپ اسپین. با تکرار و تمرین به گریپ مناسب ات خواهی رسید.
ضمنا گریپ ات هم برات کوچکه حداقل یک تا دو سایز بایست بری بالاتر. انگشت سبابه ات بایستی بره داخل مشت ات که اینجوری نیست. با یک خط کش سایز دقیق گریپ ات رو بدست بیار و سعی هم نکن که با اورگریپ سایز بزرگ کنی کار مناسبی نیست حالت هشت ضلعی دسته میره و باعث چرخش در زمان ضربه زدن میشه.
امیدوارم صحبت هام بتونه کمک ات کنه.
daneal آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی daneal به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: