نمایش پست تنها
قدیمی 06-09-2012, 02:05 AM   #27
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

در جستجوي تاريخ؛ هفت براي رافا يا چهار براي نوله؟

رافائل نادال فقط يك پيروزي ديگر با هفتمين قهرماني آزاد فرانسه فاصله دارد.بعد از ظهر جمعه در پاريس، مرد شماره 2 تنيس جهان برابر هموطنش داويد فرر بي رحمانه ظاهر شد و فقط پنج گيم را از دست داد تا 6-2, 6-2, 6-1 برنده شود.نادال كه تا به اين مرحله از تورنومنت هيچ ستي را به حريفان واگذار نكرده، امروز در ابتداي مسابقه تحت فشار قرار گرفت و مجبور شد دو فرصت بريك را در گيم چهارم ناكام بگذارد.محافظه كار بودن فرر بر روي فرصت ها برايش گران تمام شد و اين پايان مبارزه او در ست نخست بود چرا كه در ادامه فقط سه امتياز كسب كرد.رافا در گيم هاي پنجم و هفتم سرويس را بريك كرد و ست 39 دقيقه اي را با بردن 19 تا از 22 امتياز نهايي خاتمه داد.تسلط مدافع عنوان قهرماني بر بازي در ست دوم ادامه يافت.او در گيم سوم سرويس را بريك كرد و در حاليكه يك فرصت بريك ديگر داشت، ابرهاي باراني استاديوم فيليپ شاتريه را فرا گرفت.نادال بريك دوم را نيز به دست آورد كه بازي براي 44 دقيقه به علت بارش شديد باران متوقف شد.

توقف مسابقه خيلي نتوانست به فرر كمك كند.نادال به سرعت كنترل ست سوم را با بريك كردن در گيم نخست در اختيار گرفت و برتريش را به 4-1 رساند و در نهايت 85 درصد سرويس هاي اول را به امتياز تبديل كرد و در هر 13 حمله به سمت تور موفق بود تا در 1 ساعت و 46 دقيقه سيد ششم رقابت ها را حذف كند.
رافا: “يكي از بهترين بازي هايم در اين زمين بود.به نظرم بازي خيلي محكمي را با وجود شرايط سخت و باد زياد نمايش دادم.در نظر خودم تقريبا همه كارها را درست انجام دادم، چون سرويسم خيلي خوب كار كرد، تغيير جهت دادن.بكهندم امروز بهترين در طول مسابقات بود.در كل تورنومنت خوب فورهند زدم.امروز هم استثنا نبود.پيروزي خيلي مهمي برايم است و برد با اين نتيجه در مقابل يكي از بهترين بازيكنان حال حاضر، يكي از بهترين بازيكنان جهان، به خاطر اينست كه خيلي خوب كار كردم.در غير اين صورت، چنين پيروزي مقابل داويد غيرممكن است.”

فرر 30 ساله كه در اولين نيمه نهايي خود در رولند گاروس حاضر شده بود، ركوردش به 38 برد و 8 باخت در اين فصل سقوط كرد.او گفت: “تمام تلاشم را انجام دادم ولي وقتي حريف در حال حاضر بهتر از من بود، چيزي نمي توانم بگويم.او در كل بازي خيلي خوب بود.هيچ شانسي نداشتم.رافائل در خاك رس بازيكن خيلي خوبيست.بهترين در تاريخ است و امروز بازي شگفت انگيزي ارائه داد.من از بازيم در كل تورنومنت راضيم.شايد امروز بهترين مسابقه اين دو هفته نبود، ولي اولين نيمه نهايي رولند گاروس بود.”
به اين ترتيب، نادال به پنجمين فينال پياپي گرند اسلم و هفتمين فينال در پاريس رسيد و ركوردش در تورنومنت را به 51 پيروزي و 1 شكست ارتقا داد.بازيكن اسپانيايي درباره ديدار نهايي گفت: “در فينال گرند اسلم بازي خواهم كرد كه برايم خيلي ويژه است.اين تورنومنت برايم ويژه است.واقعا خوشحالم كه به فينال رسيدم.با توجه به اتفاقاتي كه تا به اينجا رخ داده، مي خواهم بگويم اين تورنومنت برايم عالي بوده.خواهيم ديد كه پس از اين چه رخ مي دهد، چه اتفاقي در فينال به وقوع خواهد پيوست.اگر برنده شوم خيلي خوشحال خواهم بود، ولي بهترين چيز برايم اينست كه ميوه و ثمره اين همه سال تلاش را به به دست آورم.”

اما نادال براي تغيير دادن نتيجه فينال سه گرند اسلم گذشته، بايد بر روي سطح مورد علاقه اش به مصاف نواك جوكويچ برود.مرد شماره 1 تنيس جهان بعد از پيروزي 6-4, 7-5, 6-3‌ مقابل راجر فدرر، اولين حضورش در فينال اين مسابقات را جشن گرفت.به محض اينكه آسمان جنوب غرب پاريس صاف و آفتابي شد، بازيكنان وارد زمين شدند و فدرر با اعتماد به نفس و حركت بي نقص در زمين به كمك ضربات فورهند سريع به جوكويچ زمان كمي براي بازگردادن توپ ها مي داد.اين روش هنگامي كه فدرر از دومين فرصت بريك در گيم پنجم استفاده كرد جواب داد ولي اين بازيكن صرب بود كه بلافاصله بريك را پس گرفت و جريان بازي را به سود خود تغيير داد و در گيم دهم از فرصت ست پوينت استفاده كرد تا 1-0 جلو بيفتد.او در اين ست 10 وينر و فقط 3 خطا داشت.
فدرر به ارائه بازي هجومي ادامه داد و در گيم اول ست بعدي رالي 36 ضربه اي را به سود خود پايان داد و با دو بريك سرويس 3-0 جلو افتاد.ولي سيد برتر رقابت ها پاسخ داد و به نتيجه 2-3 بازگشت.فدرر اين موقعيت را داشت تا به امتياز 5-2 برسد ولي نتوانست از سه فرصت بريك استفاده كند.آيا اين برايش هزينه داشت؟بله.بازيكن سويسي آرامشش را از دست داد و خطاهاي فورهندش افزايش يافت و بعد از تبادل بريك از سوي دو بازيكن فرصت پايان دادن به ست را بر روي سرويس خود به دست آورد.جوكويچ با تسلط بر اعصابش سه گيم بعدي را به خود اختصاص داد تا ست دوم 7-5 تمام شود.در ست سوم، وارد نكردن سرويس هاي اول به زمين در گيم ششم براي سيد سوم گران تمام شد و سرويسش را از دست داد و جوكويچ در گيم نهم دومين فرصت مچ پوينت را با سرويس خود كسب كرد تا پس از 2 ساعت و 5 دقيقه برنده شود.پسر بلگراد 27 ضربه وينر زد و 49 درصد امتيازات ريترن را به خود اختصاص داد.
جوكويچ: “چيزهاي زيادي براي كسب كردن وجود دارند.هميشه وقتي در فينال گرند اسلم بازي مي كنيد اينگونه است.ما انتظار يك بازي احساسي ديگر را داريم، يك چالش بزرگ ديگر براي هر دو، جنگيدن براي يكي از چهار عنوان بزرگ در ورزش ما.و قطعا در سوي ديگر، براي من، فرصت طلايي براي تاريخ سازي است.اين به من انگيزه مي دهد.واقعا الهام بخش است.واقعا سپاسگزارم كه در اين موقعيت هستم.سعي مي كنم براي مسابقه آماده باشم و در صورت امكان دستانم را به جام قهرماني برسانم.”

فدرر براي حضور در ششمين فينال رولند گاروس تلاش مي كرد.تنها پيروزي او در فينال 2009 رقم خورد و در ديگر ديدارها مقابل نادال مغلوب شد.فدرر گفت: “به نظرم او در شرايط سخت خوب بازي كرد.من شايد نتوانستم به اندازه كافي بازي محكمي را نمايش دهم.به اندازه كافي فرصت داشتم پس بهانه اي از آن نظر وجود ندارد.سعي كردم، و فقط امروز نتيجه نداد.نيمه نهايي در پايان تورنومنت است، نتيجه خيلي خوبي براي يك تنيس باز.براي من هم همينطور.دوست داشتم امروز كمي بهتر باشم، مخصوصا بر روي فرصت هاي از دست رفته.ولي گاهي اوقات اينگونه پيش مي رود.بايد براي فصل چمن چيزها را تغيير دهم.به آن چشم دوخته ام.فصل خاك رس خيلي سخت بود.”

در تنيس تاكرز بخوانيد: در تعقيب لِيور؛ نواک جوکوویچ

بازيكن صرب به دنبال كسب 28مين پيروزي پياپي در گرند اسلم و تبديل شدن به اولين بازيكن بعد از راد ليور (در سال 1969) است كه هر چهار عنوان بزرگ تنيس را همزمان در اختيار دارد.او درباره رويارويي با نادال گفت: “او هميشه بهترين تلاشش را اينجا در رولند گاروس به كار مي گيرد و بنابراين من انتظار دارم يكشنبه هم همين كار را انجام دهد.مي دانم كه بايد به طور باثباتي خوب باشم و در بالاترين سطح تا در يك بازي پنج سته مقابل نادال در اينجا برنده شوم.اين چالش نهايي است.ولي باور دارم كه امروز بهترين مسابقه رولند گاروس 2012 برايم بود، پس وقتي لازم بوده بازيم را بهبود داده ام.در مهمترين لحظات واقعا خوب بازي كردم، اين چيزيست كه به من قبل از ديدار نهايي اعتماد به نفس مي دهد.هر دو ما اين قهرماني را مي خواهيم.خواهيم ديد چه كسي برنده مي شود.”
Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
27 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: