نمایش پست تنها
قدیمی 06-07-2012, 11:37 PM   #26
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

پستها: 2,472
سپاس: 15,938
در 2,464 پست 29,057 بار سپاسگزاری شده

روز دوازدهم ؛ زن شماره یک را تغییر داد

در بازی اول سمی فینال زنان در کورت فیلیپ شاتریه امروز پس از وقفه ای حدودا یک ساعته ، قهرمان یو اس اپن، سمانتها استوسور به مصاف سارا ارانی از ایتالیا رفت. ارانی پس از پایان بازی گفت هیچ کلمه ای برای توصیف ندارد و از راهیابی به فینال سوپرایز شده است. کسی که امروز موفق شد دست به کار بزرگ دیگری بزند و استوسور را هم از گردونه رقابت ها خارج کند.
سارا ارانی سید 21 مسابقات ، امروز موفق شد در سه ست و بانتایج 7-5 1-6 6-3 از سد زن شماره 6 جهان عبور کند و برای اولین بار به فینال یک گرند اسلم برسد.سمانتها استوسور در این بازی بسیار پر اشتباه ظاهر شد او در این مسابقه 48 آنفورسد ارور داشت و این یعنی 27 تا بیشتر از ارانی ، که نمی تواند برای زن شماره 6 جهان آمار خوبی به حساب بیاید. " این برای من باور نکردنی است. من واقعا انتظار همچین چیزی را نداشتم. اما من الان اینجا هستم و نمی دانم که چه بگویم. " سارا گفت. ارانی با این پیروزی توانست به یک فینال رولند گاروس راه پیدا کند. اما او در دو فینال امسال حاضر است. در فینال بخش انفرادی برای کسب قهرمانی باید به مصاف ماریا شاراپووا ی روس برود و برای کسب قهرمانی در بخش دابل به همراه هم تیمیش، روبرتا وینچی باید به مصاف پترووا/کیریلنکو برود. سارا ارانی پس از کیم کلایسترز در سال 2003 اولین تنیسوری است که موفق می شود در یک گرند اسلم به دیدار پایانی انفرادی و دو نفره راه پیدا کند. او می تواند با قهرمانی در این دو مسابقه به اولین تنیسور پس از ماری پیرس در سال 2000 تبدیل شود که در یک گرند اسلم به طور هم زمان قهرمان یک نفره و دو نفره شده است. استوسور برای کسب دومین گرند اسلم خود تلاش فراوانی کرد اما هرگز موفق به انجام این کار نشد. پس از درخشش در ست دوم ، در ست نهایی بازی نتوانست خوب ظاهر شود و با 21 انفورسد ارور در این ست خود را از جریان بازی خارج کرد. " من در بعضی از لحظات بازی خیلی مضطرب بودم، اما سعی کردم بر روی بازی تمرکز کنم. شاید او امروز به من فشار زیادی اورد. " ارانی گفت. او امروز گیم آخر بازی را با سرویسش به صفر پیروز شد. در حالی که سرعت سرویس او در این بازی بین 70-80 مایل بود و در این مسابقه هرگز ایسی نداشت. تنیسور 25 ساله ایتالیایی پس از پیروزی بر تنیسور های بزرگی همچون زن شماره 10 جهان، آنجلیک کربر ، زن شماره 6 ، سمانتها استوسور ، قهرمان 2008 رولند، آنا ایوانوویچ و قهرمان 2009 رولند ، اسوتلانا کوزنتسووا توانسته از به دیدار پایانی راه پیدا کند و اکنون در مقابل سید دوم مسابقات باید حاضر شود. سارا در پایان بازی گفت : " شاید مشکل همیشگی من این بود که به اندازه کافی در مقابل تنیسور های بزرگ اعتماد به نفس نداشتم. اما من اکنون 3 تنیسور بزرگ را به طور متوالی حذف کرده ام. من الان در فینال گرند اسلم هستم. "

و اما در مهم ترین بازی امروز ، فینال ویمبلدون پارسال تکرار شد. جایی که شاراپووا برای نامبر وانی می جنگید و کویتووا هم در پی اولین فینال رولند خود بود. سید دوم مسابقات موفق شد در این بازی با نتیجه 6-3 6-3 از سد پترا کویتووا عبور کند و در فینال باید به مصاف ارانی ای برود که امروز موفق شد استوسور رو از گردونه مسابقات کنار بزند. این مسابقه برای شاراپووا در سطح بالایی قرار داشت. او با این پیروزی هم می توانست برای اولین بار به فینال رولند گاروس راه پیدا کند و هم دوباره به رنک 1 زنان برگردد. ماریا پس از مصدومیت شانه که در سال 2008 گریبان گیر او شد افت شدیدی در رنکینگ داشت اما امروز پس از بازگشت به فرم ایده آل اکنون خود را در رنک 1 تنیس زنان میبیند. قهرمان ویمبلدون 2004،یو اس اپن 2006 و استرالیای 2008 می تواند با قهرمانی در رولند گاروسمی تواند به دهمین تنیسور زن در تاریخ تبدیل شود که موفق به بردن هر 4 گرند اسلم شده. شاراپووا که در این تورنمنت جز فووریت های قهرمانی حساب می شود ، آغاز مقتدرانی در پاریس داشت و در ادامه هم بازی خود را بهبود بخشید. شاراپووای 1 متر و 88 سانتی امروز بازی را به حریف 1 متر و 83 سانتی متری خود تحمیل کرد و در یک هوای بادی موفق شد راهی فینال شود. بادی که در گاهی اوقات مسیر توپ را هم عوض می کرد. ماریا امروز حدودا دو برابر پترا وینر زد و توانست ارور خود را هم پایین نگه دارد. این انتقام شیرینی برای تنیسور روس بود، کسی که پارسال در فینال ویمبلدون در دو ست مغلوب تنیسور چکی شد.
" این احساس خیلی برای من شگفت اوره که برای اولین بار در فینال گرند اسلم هستم. من 2 بار توانستم به نیمه نهایی برسم . اما این برای من یک رویا است که در فینال حاضر هستم. این برای من خیلی خاص است. پس از مصدومیت شانه من از بین 100 زن برتر جهان خارج شدم. اما من اکنون دوباره توانستم به سختی به رنک 1 باز گردم. "
Ahoura آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
20 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: