نمایش پست تنها
قدیمی 06-03-2012, 10:32 PM   #17
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

پستها: 2,472
سپاس: 15,938
در 2,464 پست 29,057 بار سپاسگزاری شده

استوسور مقتدرانه پیش می رود، سیبولکووا ، آزارنکا را به مونته کارلو فرستاد

مهم ترین اتفاق روز هشتم با حذف بخت اول قهرمانی،ویکتوریا آزارنکا رقم خورد. ویکا امروز دچار شوک بدی شد و خیلی زود از فرانسه کنار رفت. کسی که امروز بازی را در دو ست و با نتایج 6-2 7-6 به سید 15 مسابقات،دومینیکا سیبولکووا واگذار کرد، سیبولکووایی که در روز یکشنبه در وضعیت خطرناکی قرار گرفته بود.
ازارنکای بلاروسی ست دوم این بازی را در تای بریک با نتیجه 7-4 به حریف واگذار کرد و حکم نامبر وانی شاراپووا را ( در صورت راهیابی شاراپووا به فینال ) امضا کرد.
سیبولکووا در سال 2009 نیز با حذف شاراپووا توانسته بود به نیمه نهایی رولند گاروس برسد. او امروز پس از 1 ساعت و 47 دقیقه با یک بکهند کروس کورت پاسینگ شات کار را برای نامبر وان به پایان رساند و راکت خود را به نشانه خوش حالی به هوا پرت کرد. سیبولکووا در مرحله کوارتر باید به مصاف سمانتها استوسور برود.
آزارنکا گیم اول خود را به سختی و پس از 15 دقیقه بدست اورد اما در ادامه 3 بار گیم خود را به دومینیکا واگذار کرد. او تلاش بسیاری کرد که امروز به پیروزی برسد اما نتوانست در امتیازات حساس به خوبی بجنگد . سیبولکووا به خوبی از انتهای زمین با حریف مبارزه کرد و ست اول را در 44 دقیقه با نتیجه 6-2 به سود خود به اتمام رساند. در ست دوم عصر سرد ازارنکا در سوزان لنگلن آغاز شد. ویکا ست دوم را 2-0 پیش افتاد اما باز هم بی ثباتی خود را نشان داد و پس از آن 4 گیم متوالی را در مقابل سیبولکووا از دست داد. اگر چه سیبولکووا تمام تلاش خود را کرد تا بر اعصابش مسلط شود اما باز هم در بریک پوینت مرتکب دابل فولت شد. در ست دوم کار به تای بریک کشیده شد و آزارنکا فرصت داشت تا با پیروزی در تای بریک به بازی برگردد اما باز هم نتوانست از این فرصت به خوبی استفاده کند و تای بریک را هم به دومینیکا واگذار کرد. " من امروز خودم را نابود کردم. این تورنمنت دیگر برای من تمام شد. الان موقع این رسیده است که ریکاوری کنم و بازی خودم را بهبود ببخشم. امروز من ویکتوریای همیشگی نبودم. یکی از دلایش اشتباهات زیادی بود که انجام دادم. متاسفانه نتوانستم خودم را برای بازی امروز آماده کنم. " آزارنکا گفت.
آزارنکا به گروه حذف شدگان بزرگ پیوست. پس از حذف خواهران ویلیامز ، زن شماره یک سابق جهان،فینالیست دو دوره قبل و قهرمان سال 2008 ، امروز هم نوبت به زن شماره یک رسید که به این گروه بپیوندد.

در دیگر بازی مهم امروز، ارانی اولین زن راه یافته به کوارتر فینال رولند گاروس معرفی شد. متخصص خاک، سارا ارانی از ایتالیا موفق شد از سد قهرمان سال 2009 رولند گاروس یعنی اسوتلانا کوزنتسووا عبور کند.

کوزنتسووا که با حذف زن شماره 3 جهان ، آگنیسزکا رادوانسکا شگفتی ساز شده بود امروز به طرز وحشتناکی مغلوب حریف ایتالیایی شد. کوزنتسووا که در 5 بازی قبلی خود موفق شده بود ارانی را شکست دهد امروز بسیار ضعیف ظاهر شد و ست اول را در 30 دقیقه به متخصص خاک رس واگذار کرد. سارا ارانی که سید 21 مسابقات است در مرحله قبل هم موفق شد از سد قهرمان سال 2008 ، آنا ایوانوویچ عبور کند. ارانی می گوید بعد از پیوستن به 8 زن برتر رولند گاروس تمرکز خود را حفظ کرده. " من بازی های خوبی را انجام دادم اما من هنوز باید متمرکز بمانم.من خوش حالم و خیلی کنجکاو هستم که ببینم می توانم تا چه مرحله ای پیش بروم. " تنیسور 25 ساله ایتالیایی گفت.

آنجلیک کربر، زن آلمانی شماره 10 جهان نیز با غلبه بر پترا مارتیک موفق شد به جمع 8 زن برتر رولند گاروس بپیوندد. کربر درخشش خود را از یو اس اپن سال قبل آغاز کرد . کسی که توانست به نیمه نهایی یو اس اپن راه پیدا کند و در این دیدار هم یک مچ پوینت در مقابل قهرمان یو اس اپن سمانتها استوسور بدست اورد اما نتوانست از فرصتِ بدست آمده استفاده کند و در نهایت بازی را به حریف استرالیایی واگذار کرد. آنجلیک امروز موفق شد در دو ست و با نتایج 6-3 7-5 از سد حریف خود عبور کند. " این یک موقعیت جدید برای من است. من بازی خوبم را از آغاز سال انجام دادم.من فکر می کنم که الان همه بازیکنان من را می شناسند و فکر می کنم قطعا در حال حاضر هیچکس دوست ندارد با من رو به رو شود. " کربر گفت.

در آخرین دیدار امروز هم قهرمان یو اس اپن و زن شماره 6 جهان، سمانتها استوسور موفق شد در دو ست و با نتایج 7-5 6-4 از سد حریف آمریکایی خود عبور کند . با این پیروزی تکلیف چهارمین زن راه یافته به کوارتر فینال نیز مشخص شد.
چهار زن دیگر فردا مشخص می شوند.

Ahoura آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
25 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: