نمایش پست تنها
قدیمی 06-03-2012, 12:39 AM   #15
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

پستها: 2,472
سپاس: 15,938
در 2,464 پست 29,057 بار سپاسگزاری شده

پنگ،سومین قربانی شاراپووا، روز هفتم به قهرمان 2010 رحم نکرد

امروز مهم ترین اتفاق روز هفتم در کورت 1 رقم خورد. جایی که قهرمان سال 2010 در مقابل لپچنکو از آمریکا قرار گرفت.
لپچنکوای آمریکایی امروز موفق شد دست به کار بزرگی بزند و در یک بازی دشوار سه سته با نتیجه 3-6 6-3 8-6 از سد قهرمان سال 2010 و فینالیست سال قبل ، فرانچسکا شیاوونه عبور کند. لپچنکو ماه قبل هم موفق شده بود در خاک آبی مادرید از سد شیاوونه عبور کند.
زن شماره 63 جهان امروز موفق شد پس از 3 ساعت و 2 دقیقه سید شماره 12 مسابقات را کنار بزند و اجازه ندهد شیاوونه برای سومین سال پیاپی برای رسیدن به دیدار پایانی تلاش کند. لپچنکو با پیروزی امروز موفق شد در راند 4 به هم وطن خود، استفنز 19 ساله بپیوندد ، کسی که در روز جمعه با برتری مقابل تنیسور کشور میزبان به دور چهارم رسید. پس از ویمبلدون 2002 این اولین بار است که دو تنیسور امریکایی هم زمان در راند 4 یک گرند اسلم حاضر هستند.
" من واقعا امروز همچین انتظاری نداشتم.من امروز در زمین تمام تلاشم را کردم و خودم را باور داشتم. من یک مبارز هستم هم در زمین تنیس و هم در زندگی.او در مادرید ارور های خیلی آسانی داشت ، اما در اینجا او خیلی بازی را شگفت انگیز آغاز کرد. " لپچنکو گفت. او در پایتخت ازبکستان،تاشکنت متولد شد و سپس حدود 10 سال پیش به همراه پدر و خواهرش به فلوریدا رفت.

در دیگر بازی مهم امروز مدافع عنوان قهرمانی به مصاف کریستینا مک هیل آمریکایی رفت.
لی نا بازی را خوب آغاز نکرد و ست ابتدایی را با نتیجه 3-6 به حریف 20 ساله خود واگذار کرد. اما تجربه و توانایی مک هیل برای بدست اوردن یک ست دیگر کافی نبود. تنها آسیایی فاتح گرند اسلم توانست به خوبی به بازی برگردد و حریف آمریکایی را محو قدرت نمایی خود کند. لی دو ست بعد را با نتایج 6-2 6-1 به سود خود به پایان برد و راهی دور چهارم شد.
" او یک تنیسور خیلی خطرناک است و من امروز خیلی خوش حالم که در این مسابقه پیروز شدم. من تجربه بیشتری داشتم " سید هفتم،لی نا گفت. پس از پایان بازی مک هیل هم به بی تجربی خود اعتراف کرد و گفت : " من این بازی را دوباره نگاه می کنم. قطعا می توانم از این بازی چیز های زیادی یاد بگیرم " . لی باید در دیدار بعدی خود به مصاف شودووا از قزاقستان برود.

و اما شانس دوم قهرمانی، ماریا شاراپووای روس هم امروز طوفان بر پا کرد.
شاراپووا پس از پیروزی در راند سوم طبق معمول همیشه بار دیگر جمعیت حاضر را بوسه باران کرد. ماریا در این هفته فوق العاده ظاهر شده و فقط با از دست دادن 5 گیم به راند 4 رولند گاروس رسیده است. غول روس امروز هم فقط به 66 دقیقه زمان نیاز داشت تا با قدرت و دقت خود سید 28 مسابقات،شوای پنگ را در کورت فیلیپ شاتریه به زانو در آورد.
شاراپووای روس امسال در رولند گاروس پس از 3 بازی فقط 2 ساعت و 54 دقیقه در زمین حضور داشته است. " اخرین چیزی که پس از خارج شدن از زمین به ذهن من میرسد این است که چه کسی پول بلیط داده و چه مدت ان ها تماشا کردند بازی من را. من بسیار خوش حالم که توانستم در این 3 مسابقه به پیروزی برسم و فکر می کنم هر چه را که باید انجام میدادم انجام دادم. اما در مرحله بعد بازی از 0-0 آغاز می شود. اگرچه من بازی می کنم و تمام تلاشم را می کنم تا دوباره همچین نتیجه ای بدست بیاورم. " ماریا گفت. او در مرحله بعد باید به مصاف کلارا زاکوپالووا از جمهوری چک برود. کسی که امروز موفق شد از سد هم کشوری ماریا، آناستازیا پاولیوچنکووا عبور کند.

اما زن شماره 4 جهان و قهرمان ویمبلدون، پترا کویتووا هم کار چندان سختی مقابل حریف روس خود نداشت. اگر چه کویتووا یک ست را به حریف واگذار کرد ولی خیلی سریع به بازی برگشت و پبروز شد. پترا در این مسابقه توانست با نتیجه 6-2 4-6 6-1 از سد براتچیکووا عبور کند و به مرحله بعد برسد. " من بازی را خیلی خوب شروع کردم ، بسیار هجومی مبارزه کردم و می دانستم که باید چجوری بازی کنم. در ست دوم او بهتر از ست قبل ظاهر شد. او در ست دوم خیلی بهتر سرویس میزد و توپ های مرا خیلی خوب برگشت میداد. " کویتووا گفت.

در سایر دیدار های امروز زن شماره یک سابق جهان، کرولاین ووزنیاکی در 3 ست مغلوب کایا کانپی شد و از گردونه رقابت ها خارج شد. جولیا جورجس هم در 3 ست بازی را به روس واگذار کرد و حذف شد.
Ahoura آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
21 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: