نمایش پست تنها
قدیمی 06-01-2012, 11:14 PM   #13
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

پستها: 2,472
سپاس: 15,938
در 2,464 پست 29,057 بار سپاسگزاری شده

ظهور دوباره قهرمان 2009، شاراپووا هم چنان در خاک قرمز می تازد

در مهم ترین بازی امروز قهرمان سال 2009 رولند گاروس، اسوتلانا کوزنتسووا در مقابل زن شماره 3 جهان قرار گرفت.
قهرمان سابق رولند گاروس امروز دست به کار بزرگی زد و سید سوم مسابقات،آگنیسزکا رادوانسکا را با نتیجه سنگین 6-1 6-2 در هم کوبید. رادوانسکا امروز بالاترین سید حذف شده رولند گاروس معرفی شد کسی که توان مقابله با بازی هجومی کوزنتسووا را نداشت و بازی را در دو ست به قهرمان اسبق یو اس اپن و رولند گاروس واگذار کرد.
کوزنتسووای روس مدتی است که به دلیل مصدومیت فرم خود را از دست داده بود و رادوانسکا هم توانسته بازی خود را به سطح بالاتری برساند و خود را به عنوان زن شماره 3 جهان معرفی کند . او تا به اینجای فصل موفق به کسب 3 تایتل هم شده است.
اما همه این ها امروز کنار زده شد. زمانی که روسی قدرتش را به رخ حریف کشاند و 5-0 در ست اول پیش افتاد.
" من مدتها بود که خوب بازی نمی کردم. بنابر این امروز خیلی خوشحالم که توانستم این کار را انجام دهم. من مدتها بود که همچین احساسی رو نداشتم. من به خوبی تمرین کردم. من اعتماد به نفس پیدا کردم. من برگشتم به بازی همیشگی خودم و امروز توانستم پیروز شوم. " اسوتلانا گفت. اسوتلانا در هد تو هد 10-3 از رادوانسکا پیش افتاد.

بر خلاف قهرمان 2009 ، امروز قهرمان سال 2008 رولند گاروس فروغی نداشت و با ارایه یک بازی نه چندان خوب مغلوب حریف ایتالیایی خود ، سارا ارانی شد. ایوانوویچ قهرمان سال 2008 رولند گاروس و زن شماره 1 سابق جهان،امروز شروع بسیار خوبی در کورت سوزان لنگلن داشت اما در ادامه کم کم بازی اش بد و بدتر شد. تا جایی که 3 دابل فولت متوالی را در یک گیم انجام داد.
ارانی که به یک بازیکن متخصص خاک هم معروف هست اگر چه سید 21 بود اما امروز بسیار بهتر از سید 13 درخشید. او به خوبی سرویس میزد و امتیاز های زیادی را بر روی تور از حریف گرفت.ارانی در دیدار بعدی خود باید به مصاف اسوتلانا کوزنتسووا برود.
ایوانووچی که امروز مسیولیت خود را بخوبی انجام نداد گفت : " من امروز ارور های بسیار زیادی داشتم. من در ست سوم توانستم فرصت های زیادی درست کنم اما به راحتی آن ها را از دست دادم و توپ های آسان زیادی را خراب کردم. به هر حال من امروز از این موضوع خوش حال نیستم. دابل فولت های زیادی که انجام دادم واقعا من را از جریان بازی خارج کردند. شاید امروز من به اندازه کافی از قدرت ران هایم استفاده نکردم. " آنا گفت.
ارانی می گوید مربیش قبل از بازی به او گفته تا انجا که ممکن است بر روی بکهند ایوانوویچ فشار بیاور.
" امروز یکی از بهترین روزا برایم بود. گرچه آنا در حال حاضر جز تاپ 10 نیست. اما او همیشه جز بازیکنان تاپ هست. بنابر این من بسیار خوش حالم." ارانی گفت.

در بازی دیگر امروز زن شماره 2 جهان و قهرمان 3 گرند اسلم ، ماریا شاراپووا به مصاف ایومی موریتا از ژاپن رفت.
شاراپووای روس که در سال 2012 هنوز باختی بر رو ی خاک رس قرمز نداشته امروز هم براحتی حریف ژاپنی را نابود کرد. ماریا امروز موفق شد در 57 دقیقه با نتیجه 6-1 6-1 از سد موریتا عبور کند. شاراپووا که امسال موفق به قهرمانی در اشتوتگارت و رم شد با تمام قدرت به پاریس آمده تا برای اولین بار قهرمان رولند گاروس شود و کلکسیون گرند خود را کامل کند. شاراپووای روس در مرحله بعد باید به مصاف شوای پنگ از چین برود.

" من احساس می کنم در این بازی 20 بار گرم شدم. من فکر می کنم امروز از اون روزایی بود که من به زمین رفتم بعد از آن می توانستم همه کاری انجام دهم. بشینم،منتظر بمانم،بخورم،بخوابم." ماریا گفت.
شاراپووا تا کنون 3 گرند اسلمِ یو اس اپن، استرالیا و ویمبلدون را برده است و دو بار هم به نیمه نهایی رولند گاروس رسیده است. پس از حذف سرنا ویلیامز ماریا امسال فرصت بسیار خوبی دارد تا برای اولین بار رولند گاروس را فتح کند.
در دیگر بازی امروز سید ششم و فینالیست سال 2010، سمانتها استوسور با برتری 6-3 6-3 در مقابل نادیا پترووا به دور بعد راه یافت. استوسور در بازی بعدی باید به مصاف استفنز از امریکا برود. کسی که امروز موفق شد در کورت اصلی مسابقات از سد تنیسور کشور میزبان ،جوهانسون عبر کتد.
در آخرین بازی امروز هم زن شماره یک جهان، ویکتوریا آزارنکا کار چندان دشواری در مقابل ووزنیاک نداشت و موفق شد در دو ست و با نتایج 6-4 6-4 از سد حریف خود عبور کند.
در سایر دیدار های مهم امروز هم کربر و سیبولکووا موفق شدند از سد حریفان خود عبور کنند و جواز بازی در دور بعد را بدست بیاورند.

ویرایش توسط Ahoura : 06-02-2012 در ساعت 11:28 AM
Ahoura آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
25 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: