نمایش پست تنها
قدیمی 06-12-2012, 12:45 AM   #29
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

مسير سخت: نادال جوكويچ را شكست داد، از بورگ عبور كرد

مدافع دو دوره عنوان قهرماني مسابقات رولند گاروس، رافائل نادال، روز دوشنبه با كامل كردن پيروزي 6-4, 6-3, 2-6, 7-5 مقابل نواك جوكويچ تاريخ ساز شد.مسابقه فينالي كه به علت بارش باران دو روز به طول انجاميد، كسب هفتمين جام قهرماني آزاد فرانسه از سوي بازيكن اسپانيايي و شكسته شدن ركورد بيورن بورگ از نظر تعداد عناوين را به همراه داشت.
نادال در مصاحبه بعد بازي با جان مكنرو: “برايم افتخار بزرگيست.بورگ يكي از بزرگترين ها در تاريخ است، يكي از محبوب ترين بازيكنان تاريخ.مقايسه شدن با بورگ كبير فوق العاده است.هميشه با من خوب بوده، پس بايد از او تشكر كنم.”
با يازدهمين قهرماني گرند اسلم، نادال در رتبه سوم همراه با بورگ در بيشترين تعداد قهرماني در دوران حرفه اي قرار مي گيرد.او همچنين به دهمين بازيكني تبديل شد كه 50 قهرماني در تور مردان به دست آورده كه 36 تا از آن ها بر روي خاك رس بوده.

در نبرد بين دو بازيكن برتر رنكينگ مردان، نادال در دو ست نخست باثبات تر بود و بر هواي سرد و سنگين زمين فيليپ شاتريه غلبه كرد تا 6-3, 5-3 پيش بيفتد ولي باران بازي را متوقف كرد.بعد از تاخير 34 دقيقه اي، سيد دوم سرويس جوكويچ را با بكهندي خيره كننده بريك كرد تا فقط يك ست ديگر با پيروي فاصله داشته باشد.به نظر مي رسيد او اختيار مسابقه را در دست دارد و با كسب بريك 2-0 در ست سوم جلو افتاد.اما بازيكن صرب سخت جنگيد تا شش گيم بعدي و اولين ست خود مقابل نادال در پاريس را به دست آورد.جوكويچ به كنترل نيروي حركتي ادامه داد و 2-1 در ابتداي ست چهارم جلو افتاد كه بازي به علت بارش باران قطع و ادامه آن به فردا موكول شد.

وقتي مسابقه در روز دوشنبه پيگيري شد، نادال بلافاصله بريك را پس گرفت.پس از نگه داشتن پنج گيم سرويس بعدي، يك وقفه كوتاه پيش آمد و جوكويچ نتيجه را 5-5 كرد.ولي نادال سطح بازيش را در دو گيم نهايي بالا برد؛ سرويس را در گيم دشوار يازدهم نگه داشت و با يك فورهند وينر به امتياز قهرماني رسيد.چهارمين خطاي سرويس جوكويچ برايش گران تمام شد تا فينال بعد از 3 ساعت و 49 دقيقه پايان يابد.

جوكويچ سعي داشت به راد ليور، تنها تنيس بازي كه هر چهار عنوان گرند اسلم را همزمان در اختيار داشته بپيوندد و همچنين به اولين بازيكن بعد از جيم كورير در سال 1992 تبديل شود كه هر دو قهرماني آزاد استراليا و آزاد فرانسه را به صورت پياپي كسب كرده.
او گفت: “مي توانستم به راحتي در دور چهارم يا حتي بيشتر از آن مقابل سونگا شكست بخورم، ولي توانستم براي نخستين بار به فينال بيايم.بايد به خاطر آن خيلي خوشحال باشم.به نظرم مسابقه فوق العاده اي داشتيم كه اميدوارم مردم از ديروز و امروز لذت برده باشند، و من حتي از تعداد تماشاگران امروز شگفت زده شدم.روز كاري بود، ولي هنوز استاديوم پر بود.زيباست.اين مسابقه ها به شما اين حس را مي دهند كه تمام تلاشي كه انجام مي دهيد ارزش دارد.”
پيش از ورود به فينال، نادال تنها بازيكن در تاريخ حرفه اي بود كه بدون واگذاري ست به پنج فينال گرند اسلم رسيده.او اكنون ركورد 5 برد و بدون باخت را در فينال آن ها دارد و چهار تا از آن ها در رولند گاروس رقم خورده.

رافا ادامه داد: “براي من روز خيلي احساسي است، يك پيروزي ديگر در اينجا.قطعا، هفتمين مهم است چون من بازيكني هستم كه حالا بيشترين را دارم، ولي همانطور كه ديروز گفتم: اين در آينده است.برايم اين مهم است كه رولند گاروس را ببرم، حتي اگر دفعه اول، دوم، سوم يا هفتم باشد.اين چيزيست كه مرا خوشحال تر مي كند.من از بازي امروزم خيلي خوشحالم، چون هجومي تر بودم.”
Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
20 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: