نمایش پست تنها
قدیمی 06-10-2012, 10:44 AM   #28
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

پستها: 2,472
سپاس: 15,938
در 2,464 پست 29,057 بار سپاسگزاری شده

قهرمانی مقتدرانه ماریا در رولند با طعم کریر اسلم

در آخرین دیدار گرند اسلم رولند گاروس عصر دیروز سید دوم مسابقات و قهرمان 3 گرند اسلم ، ماریا شاراپووا در مقابل پدیده فصل خاک 2012 سارا ارانی قرار گرفت . لحظه ی جالبی در کورت فیلیپ شاتریه هنگام پایان فینال زنان به وجود آمد. جایی که گوینده ورزشگاه به اشتباه نام شاراپووا را به عنوان تنیسور شکست خورده در فینال معرفی کرد ، در همین لحظه صدای خنده جمعیت هنگام اهدای جوایز بلند شد. بله معنی این هست که در همچنین مسابقاتی هم اشتباه وجود دارد. حرکت سرگرم کننده ای است در این شرایط ، جایی که سارا ارانی در گیم آخر بازی 3 دراپ شات راهی زمین شاراپووا کرد. دو دراپ ابتدایی به خوبی برای او امتیاز آور بود اما ضربه سوم همه چیز را تمام کرد زمانی که توپ به تور نرسید و تنیسور روس به عنوان قهرمان معرفی شد. دو هفته تنیس در خاک رس قرمز رولند گاروس و به اتمام رساندن فینال در 89 دقیقه داستان زیبایی را در بازگشت شاراپووا به قدرت روایت می کند. ماریا بار دیگر به رتبه 1 تنیس زنان صعود کرده و پس از مصدومیت سال 2008 اکنون در یک گرند اسلم دیگر قهرمان می شود. سوالات مکرر فرانسویا در مورد فینال زنان دیروز به اتمام رسید اما آنها هنوز در حدس زدن نتیجه فینال مردان ناتوان هستن. فینالی که در آن پادشاه رولند گاروس، رافا نادال اسپانیایی باید به مصاف مرد شماره یک جهان ، نوواک جوکوویچ صرب برود. در بخش زنان امسال فرانسه اتفاقات عجیب غریب بسیاری رخ داد. جایی که در خاک قرمز تمام قدرت ها به پایان رسیدند. لی نا قهرمان سال گذشته توسط زن شماره 142 از مسابقات کنار رفت. زن 13 گرند اسلمی ، در بازی اول مغلوب تنیسور میزبان، رازانو که در رتبه 111 زنان قرار دارد شد و خیلی زوج پاریس را ترک کرد. نامبر وان سابق زنان ، کرولاین ووزنیاکی به 8 زن برتر رولند گاروس هم نپیوست و با حذف آزارنکا شگفتی ها تکمیل شد.
سارا ارنی هم یکی از شگفتی های این مسابقات بود. کسی که در مسیر خود 3 قهرمان سابق گرند اسلم ( اسوتلانا کوزنتسووا - آنا ایوانوویچ - سمانتها استوسور ) را نابود کرده بود و اکنون خود را برای اولین بار در فینال بخش انفرادی یک گرند اسلم میدید. مارتینا ناوراتیلووا ، قهرمان 18 گرند اسلم که یکی از مهمانان ویژه فینال بود می گوید تنیس در عصر حاضر بیشتر رو به قدرت اورده است . چیزی که خواهران ویلیامز به خوبی آن را بلدند اما در این دو هفته ارانی به همه نشون داد که بدون قدرت هم می شود در تنیس زنان پیشرفت کرد اما کار بسیار دشواریست. " در حال حاضر راکت ها در تنیس تغییر کرده اند و این شاید برای مدتی بد به نظر بیاید اما من فکر می کنم که این راکت ها برای یک بازی کامل بهتر هستند. " ناوراتیلووا گفت.
اما در طرف دیگر قهرمان رولند گاروس را می بینیم. کسی که در راه رسیدن به فینال موفق شد در نیمه نهایی از سد قهرمان ویمبلدون ، پترا کویتووا عبور کند. ماریا در این گرند اسلم رویایی ظاهر شد او در 7 مسابقه فقط 1 ست را به زاکوپالووا واگذار کرد. در روز شنبه ماریا با پیروزی 6-3 6-2 ارانی را با قدرت خود سوپرایز کرد. سارا در این فصل راکت خود را تغییر داد و از یک راکت بلند تر استفاده کرد اما این راکت هم برای شکست دادن شاراپووا کافی نبود. این یازدهمین فینال پیاپی رولند گاروس بود که در آن کار به ست سوم کشیده نشد. شاراپووا در سال قبل راهی فینال ویمبلدون شد و امسال هم تا دیدار نهایی استرالیا پیش رفت پس رسیدن به فینال رولند هم برای او یک اتفاق غیر منتطره به حساب نمیومد.
ماریا پس از پیروز در فینال رولند گاروس و بردن جایزه 1.6 میلیون دلاری گفت : " من می توانم بگویم که اکنون دیگر به چیزی احتیاج ندارم. من پول دارم، مشهوریت دارم ،پیروزی دارم، تمام گرند اسلم ها رو هم دارم . اما زمانی که هدف شما بزرگر تر همه چیز است پس باید هر روز صبح زود بلند سوید و خود را از حالت یخ زدگی خارج کنید. زمانی که می دانید یک روز سخت در انتظارتون هست ، اگر شما در این روز تلاش خود را نکنید حسی به شما دست میدهد که انگار از این دنیا خارج شده اید و در آن خیلی کوچک دیده می شوید. "
شاراپووا اکنون زن شماره یک تنیس زنان شده است اما هم سن و سال های او تعقیب کنندگان جدی ای برای ماریا محسوب می شوند.

===========================================================================================

تاپ 10 زنان پس از رولند گاروس :

ویرایش توسط Ahoura : 06-10-2012 در ساعت 10:54 AM
Ahoura آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
20 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: