نمایش پست تنها
قدیمی 06-07-2012, 01:51 AM   #24
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

پنجاهمين براي رافا، نخستين براي فرر؛ نيمه نهايي تمام اسپانيايي

سيد دوم رقابت هاي آزاد فرانسه، رافائل نادال كه در جستجوي هفتمين قهرماني خود در مسابقات است، پنجاهمين پيروزي در خاك پاريس را با نتيجه 7-6(4), 6-2, 6-3 مقابل هموطنش نيكولاس آلماگرو ثبت كرد.نادال اولين فرصت بريك را در گيم يازدهم خلق كرد اما آلماگرو با ضربه والي آن را ناكام گذاشت.در تايبريك، نادال به سرعت 4-0‌ پيش افتاد قبل ازينكه آلماگرو راهش را به نتيجه 4-5‌ بيابد.با اين وجود، برترين تنيس باز اسپانيا با كنترل اعصابش ست 62 دقيقه اي را به خود اختصاص داد.او در ست دوم هم 3-1 جلو افتاد و دومين فرصت بريك در گيم هشتم را كسب كرد.نادال در اين ست 18 تا از 24 امتياز سرويس را برد و 10 ضربه وينر زد تا در 45 دقيقه برنده شود.مدافع عنوان قهرماني در امتياز 4-3 ست 59 دقيقه اي سوم، حركتش را آغاز كرد و 38مين پيروزي فصل 2012 را با پنجمين ضربه ايس به دست آورد.

آلماگرو كه در سال هاي 2008 و 2010 هم به اين مرحله از مسابقات رسيده بود، گفت: “از تنيس امروزم خيلي راضيم.به نظرم يكي از بهترين بازي هاي ممكن مقابل رافا را به نمايش گذاشتم، ولي او نفر اول جهان بر روي اين سطح است.او امروز خيلي خوب سرويس زد.به نظرم در لحظات مهم بهتر سرويس زد...ولي فكر كنم نكته مهم بازي اين بود كه من فرصت داشتم و استفاده نكردم.تنها چيزي كه مي توانم به شما بگويم اينست كه براي دفعه بعدي تلاش زيادي خواهم كرد.”
نادال به ششمين بازيكني تبديل شد كه در رولند گاروس 50 يا بيشتر مسابقه را با پيروزي پايان داده.مرد شماره 2 تنيس جهان به گيرمو ويلاس (56)، راجر فدرر (54)،‌ايوان لندل (53)، آندره آغاسي (51) و نيكولا پيترآنجلي (50) پيوست.
او گفت: “نمي توانيد انتظار پيروزي راحتي را در ¼ نهايي گرند اسلم داشته باشيد، ¼ نهايي رولند گاروس.سخت بود ولي من برنده شدم و خوشحالم.او در ست سوم فرصت داشت.چند لحظه خوب به همراه ضربات خيلي قوي داشت.ولي سرويسم خيلي خوب كار كرد و او يك اشتباه، يك اشتباه مهم از طرف فورهند داشت.”

ديدار نيمه نهايي اين سمت از جدول مسابقات تمام اسپانيايي خواهد بود، چرا كه داويد فرر موفق شد براي نخستين بار در 10 حضورش در تورنومنت به اين مرحله صعود كند.در مقابل راه يافته به نيمه نهايي فصل گذشته، فرر سرويس را در گيم چهارم بريك كرد.اندي ماري كه به اندازه كافي سرويس اول نمي زد، موقعيت را به سود حريفش مي ديد و با وجود ناكام گذاشتن يك فرصت ست پوينت در نتيجه 2-5 و بريك كردن فرر براي رسيدن به امتياز 4-5، در گيم پرفشار دهم نتوانست از دومين فرصت ست پوينت نجات يابد تا بازيكن اسپانيايي در 66 دقيقه ست نخست را كسب كند.فرر 12 وينر زد و 10 خطا داشت.همانطور كه ابرهاي باراني آسمان را احاطه مي كردند، شدت رقابت در ست دوم بيشتر شد.ماري بالاخره با دو ضربه فورهند قوي كه ناكامي فرر در تعقيب آن ها را به همراه داشت در نتيجه 3-3 بريك كرد ولي سيد ششم بلافاصله بريك را بازگرداند و ست به تايبريك رسيد.بازيكن بريتانيايي برتري اوليه را به دست آورد و موفق شد در 67 دقيقه پيروز ست دوم شود.

هنگامي كه ماري در ست سوم 1-0 جلو بود، بازي به علت بارش باران حدود 30 دقيقه متوقف شد و اين فرر بود كه نيرومند بازگشت و با فورهندهاي كم خطا و قدرت بيشتر در گيم سوم بريك كرد ولي سيد چهارم نتيجه را 3-3 مساوي كرد.يك بار ديگر، فرر سطح بازيش را بالا برد تا بريك كند و 5-3‌ پيش بود كه از سومين فرصت ست پوينت استفاده كرد تا در يك قدمي نيمه نهايي قرار گيرد.ماري به انجام خطاهاي بيشتر ادامه داد (59 خطا در كل مسابقه) و اين برايش گران تمام شد، چرا كه فرر در شروع ست چهارم بريك سرويس را به دست آورد و در پايان بعد از 3 ساعت و 45 دقيقه، 6-4, 6-7(3), 6-3, 6-2 برنده شد.

ماري كه به دنبال كسب 350مين پيروزي دوران بازيش بود، به خبرنگاران چنين گفت: “فكر كنم امشب تنيس خوبي ارائه دادم.فقط [از موقعيت ها] استفاده نكردم.منظورم اينست كه فرصت هاي زيادي در چند ست آخر بر روي سرويسش داشتم و گيم هاي طولاني زيادي را بر روي سرويسم از دست دادم، كه كمك نكرد.او خيلي محكم است، خيلي باثبات، اينگونه كه اگر از فرصت هايتان استفاده نكنيد به گيم هاي طولاني تبديل مي شود و فشار بر روي سرويس شما زياد مي شود.در واقع او دفعات زيادي (شش بار) در چند ست پاياني مرا بريك كرد.”
اين چهارمين برد فرر مقابل بازيكن بريتانيايي در زمين هاي خاك رس بود.فرر: “اولين حضورم در نيمه نهايي رولند گاروس، پس حس خوبي دارم.بازي خيلي سختي بود و من خيلي خوشحالم.شايد در لحظات مهم بود كه من بهتر از او بازي كردم.با فورهندم خيلي خوب بازي كردم.”

بازي روز جمعه، بيستمين رويارويي نادال و فرر خواهد بود كه در بازي هاي گذشته هر يك به ترتيب 15 و 4 مرتبه برنده شده اند.نظر آن ها درباره مرحله بعد:
نادال: “ما دفعات زيادي با هم بازي كرده ايم.بازيش هر كسي را آزار مي دهد، چون يكي از بهترين بايكنان جهان بر روي همه سطوح است – مخصوصا بر روي خاك رس.بازيكن كاملي است.بازي كردن در برابرش دشوارست چون حركت كردنش در زمين شايد بهترين در دنيا باشد و مي تواند دفعات زيادي توپ را خيلي زود بازگشت دهد.”
فرر: “من سعي خواهم كرد بازي زيبايي نمايش دهم، بهترين تنيسم.جاه طلبي زيادي دارم و مطمئنم كه اين يك بازي خيلي فيزيكي خواهد بود.به نظرم شما مي توانيد از رافا ست بگيريد ولي بين بردن ست و مسابقه تفاوت وجود دارد.بردن مسابقه مقابل رافا تقريبا غيرممكن است.او در فرم بسيار خوبيست.”

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
27 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: