نمایش پست تنها
قدیمی 06-01-2012, 02:50 AM   #12
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

روز پنجم رولند گاروس: برد ماري با وجود مصدوميت؛ ديدار حماسي در فيليپ شاتريه

در روز پنجم مسابقات آزاد فرانسه، اندي ماري راهي براي غلبه بر درد و گرفتگي عضله و شكست ياركو نيمينن پيدا كرد.سيد چهارم كه ماه گذشته تورنومنت مادريد را به علت مصدوميت كمر از دست داد، از ابتداي ديدار امروز با گرفتگي كمر و درد پاي چپ مشكل داشت كه سرويس زدنش را به دردسر انداخته بود تا اينكه بعد از گيم چهارم با كمك مداواي پزشكي توانايي بازي كردن را به دست آورد.نيمينن موفق شد ست نخست را 6-1‌ به سود خود پايان دهد و در ست بعدي 4-2 جلو بود كه بازگشت ماري به مسابقه آغاز شد و هفت گيم متوالي براي بازيكن بريتانيايي جريان بازي را كاملا متفاوت كرد و پس از 2 ساعت و 17 دقيقه، 1-6, 6-4, 6-1, 6-2 برنده شد.
ماري: “من ديروز در تمرين كاملا خوب بودم، مشكلي نبود، به تخت خواب رفتم و خوب بودم، و امروز صبح بيدار شدم ، نمي توانستم هيچ وزني را بر روي پاي چپم قرار دهم.تمرين كردم، مشكلي نداشتم.عالي نبود ولي خوب بود.پس از آن، قبل از مسابقه حس خوبي نداشتم.درباره انصراف دادن صحبت كردم.سپس دقيقا در شروع مسابقه، دوباره خوب بودم.نمي دانم به خاطر اضطراب، آدرنالين يا هر چيزي بود.خيلي بد نبود.وقتي از تعويض زمين بعد از نتيجه 3-0‌ بلند شدم، خيلي خيلي دردناك بود و به وضوح براي يك ساعت، يك ساعت و 15 دقيقه، يك ساعت و نيم خيلي مشكل داشت.پس از آن حس بهتري داشتم.ولي باز هم عالي نبود.قفط به نحوي سعي كردم راهي براي تغيير جهت بازي پيدا كنم چون شايد چند امتياز با انصراف فاصله داشتم، در ميانه ست دوم.”
نيمينن پس از باخت گفت: “دو گيم اول كيفيت خيلي خوبي داشتند.نياز نبود كاري انجام دهم.به ندرت مي توانست راه برود.بايد در ست دوم بريك دوم را هم مي گرفتم تا پيروز شوم.آن را به دست نياوردم و دو گيم خيلي بد را بازي كردم و او شروع به ارائه نمايش بهتري كرد و من در واقع هيچ وقت نيروي حركتي را باز نگرداندم.سعي كردم بيشتر هجومي باشم ولي حس خوبي نداشتم.حركتم در زمين بد بود و خطاهاي زيادي داشتم.پس از آن او متفاوت از ابتدا بازي كرد.”
ماري براي صعود به دور چهارم بايد سانتياگو جيرالدو را شكست دهد كه موفق شد سيد 25ام، برنارد توميك را در 1 ساعت و 47 دقيقه 6-4, 6-1, 6-3 از پيشرو بردارد.

سيد دوم و مدافع عنوان قهرماني، رافائل نادال، دو بار در ست نخست سرويس را بريك كرد، 25 تا از 29 امتياز ست سوم را به خود اختصاص داد و 25 ضربه وينر مقابل دنيس ايستومين زد تا در كمتر از دو ساعت 6-2, 6-2, 6-0‌ حريف ازبكستاني خود را در هم بشكند.بازيكن اسپانيايي اكنون ركورد 47 برد و 1 شكست را در اين تورنومنت خاك رس دارد.
رافا: “به نظرم بازي خيلي محكمي را نمايش دادم.ست نخست در سطح خوبي بود.ست دوم در پايان خوب بود ولي در ميانه با سرويسم مشكل داشتم – دو فرصت بريك در دو گيم پياپي.به نظرم ست سوم عالي بود.از بازيم در ست سوم خيلي راضي هستم.مي توانم پيشرفت داشته باشم.سرويس اولين قسمت است.به نظرم در طول مسابقه سطح سرويسم را بهبود دادم ولي بازي را با سرويس خيلي بد آغاز كردم.براي بقيه قسمت ها، كم يا زياد، بايد خوشحال باشم.”
ايستومين به خبرنگاران گفت: “او خيلي سريع مي دود و در زمين حركت مي كند.سعي مي كند به هر توپي ضربه بزند، پس وينرهاي زيادي دارد و خوب سرويس مي زند.بر روي خاك رس هر كاري مي كند.همانطور كه همه مي گويند، ‘پادشاه خاك رس’.من در گذشته بر روي خاك رس با او بازي نكرده بودم و برايم تجربه خوبي بود.در ابتدا مسابقه خوبي برايم بود.اشتباهات زيادي نداشتم.به نظرم در فرم خوبيست و تا به حال تورنومنت هاي زيادي را بر روي خاك رس كسب كرده.از نظر من او باز هم شانس برتر قهرماني در رولند گاروس است.”

برترين تنيس باز فرانسه، جو ويلفرد سونگا بعد از غلبه 6-2, 4-6, 6-2, 6-1 بر سدريك مارسل اشتبه، فقط يك پيروزي ديگر با سومين صعود متوالي به دور چهارم رقابت ها فاصله دارد.اميد اول كشور فرانسه 69 درصد امتيازات سرويس اول را كسب كرد و 9 بار حريفش را بريك كرد تا مسابقه نيمه تمام از روز گذشته را به سود خود پايان دهد.
سونگا گفت: “ديروز، شرايط خيلي دلخواه من نبود.وقتي هوا سنگين است بازي كردن برايم سخت است.نمي توانم خوب والي بزنم.نمي توانم از بيس لاين ضربه وينر بزنم و مسابقه مانند تعقيب موش و گربه مي شود.و من در اين روش خيلي خوب نيستم.ديروز سر و صداي زيادي بود و من كمي عصبي شدم.پس فكر كنم ايده خوبي بود كه بازي ديروز متوقف شد و دوباره در شرايط خيلي بهتري برايم شروع شد.”

سيد ششم و متخصص زمين هاي خاك رس، داويد فرر فقط 17 خطا داشت و 51 درصد امتيازات ريترن را به دست آورد تا برد قانع كننده 6-3, 6-3, 6-2 را مقابل بنوت پير رقم بزند.بازيكن اسپانيايي ركورد اين فصل خود بر روي اين سطح را به 23 پيروزي و 4 شكست ارتقا داد و فقط 3 برد با ركورد 450 برد در دوران بازيش فاصله دارد.
فرر در كنفرانس خبري گفت: “خوب بازي كردم.باثبات بودم و فرصت هاي زيادي به او ندادم تا به بازي وارد شود.بر روي ضربات دراپ خيلي هجومي است و لمس استثنايي دارد ولي نكته خوب اينست كه در ست اول خيلي زود بريك كردم و در مسابقه پيروز شدم.”
ميلوس راونيچ كانادايي مقابل يسه لوين آمريكايي قدرتمند ظاهر شد و 16 ايس و 40 وينر زد تا در 1 ساعت و 56 دقيقه،6-4, 7-5, 6-2 برنده شود.بازيكن 21 ساله در ماه آوريل به مرحله نيمه نهايي مسابقات بارسلونا (شكست از فرر) رسيده بود.
راونيج: “حس خوبي دارم.خيلي اعتماد به نفس دارم.هنوز چند چيز را بايد بفهمم.چند كاري كه دوست داشتم انجام دهم، بهتر سرويس بزنم.بيشتر ديكته كنم، مخصوصا در ست دوم.در ست سوم بهتر كار كردم.مي دانم خوب بازي مي كنم.مي دانم خوب ضربه مي زنم.”

اما در آخرين ديدار زمين اصلي، دو سال بعد از پيروزي جان ايزنر در ماراتون ويمبلدون مقابل نيكولاس ماهو، يك فرانسوي ديگر – پل آنري متيو – موفق شد بازيكن آمريكايي را در نبردي طولاني با نتيجه 6-7(2), 6-4, 6-4, 3-6, 18-16 شكست دهد تا به دور سوم تورنومنت صعود كند.متيو هقتمين فرصت مچ پوينت را بعد از 5 ساعت و 41 دقيقه به ثمر نشاند تا چهارمين پيروزي متوالي خود در يك بازي پنج سته را ثبت كند.
اين مسابقه با 76 گيم ركورد طولاني ترين بازي رولند گاروس از زمان اختراع تايبريك (سال 1973) را به جا گذاشت و از نظر زماني بعد از ديدار 6 ساعت و 33 دقيقه اي فابريس سانتورو و آرنولد كلمان به دومين مسابقه طولاني تبديل شد.
متيو كه در ماه ژانويه پس از 15 ماه مصدوميت به رقابت ها بازگشت، درباره مسابقه گفت: “مسابقه ماهو را به ياد داشتم، پس نمي توانستم باور كنم كه به پايان رسيده.من مچ پوينت داشتم.سخت بود.هر بار نياز داشتم بر روي سرويسم تمركز كنم پس وقتي بازي تمام شد، من با فهميدن اينكه واقعا به پايان رسيده مشكل داشتم.”
ايزنر كه 20 تا از 24 فرصت بريك را ناكام گذاشت، گفت: “امروز فرار كردم؛ مي توانست بدتر باشد.ولي نتوانستم انجامش دهم.حس كردم در الگوهايي قرار گرفته بودم كه برايم مناسب نبود.همه ريترن ها را به سمت بكهندش مي زدم و او جلو مي آمد و مرا در زمين حركت مي داد.وقتي اين سو و آن سو مي روم نمي توانم امتياز را كسب كنم.”

در ديگر مسابقات مهم دور دوم، خوان موناكو فقط 14 امتياز سرويس را واگذار كرد تا در 2 ساعت و 10 دقيقه 7-6(4), 6-0, 7-6(5) لوكاس روسول را از پيشرو بردارد.سيد بيستم، ريشارد گاسكه براي دومين سال پياپي به دور سوم رقابت ها رسيد.او 44 درصد امتيازات ريترن را به خود اختصاص داد و هفت بار بريك كرد تا 5-7, 7-5, 6-2, 6-3 گريگور ديميتروف بلغاري را حذف كند.نيكولاس آلماگرو با پيروزي 6-4, 6-3, 7-5 برابر ماركوس باقداتيس به 197مين برد خاك رس دوران بازيش رسيد و يانكو تيپسارويچ 68 درصد امتيازات سرويس را به دست آورد تا 7-6(4), 6-1, 7-5 جرمي شاردي را حذف كند.

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
25 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: