نمایش پست تنها
قدیمی 08-01-2012, 03:33 AM   #4
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

آرامش در زمين اصلي، ماراتون در زمين شماره 1

نواك جوكويچ رقابت براي رنكينگ 1 را با راجر فدرر زنده نگه داشت.روز سه شنبه در لندن، سيد دوم مسابقات تنيس المپيك فقط 54 دقيقه زمان نياز داشت تا در زير سقف استاديوم اصلي 6-2, 6-1 اندي راديك را شكست دهد و به مرحله سوم صعود كند.در حاليكه ركورد بازي هاي رودررو پيش از اين مسابقه، 5-3 به سود راديك بود، اما او بر خلاف انتظار ضعيف ظاهر شد و دو بار در ست نخست سرويس را از دست داد.روند بازي در ست دوم هم مشابه بود و پرچمدار صربستان از هر دو فرصت بريك استفاده كرد تا برتري 5-1 را برپا كند.راديك در گيم پاياني به امتياز 30-0 بر روي سرويس حريفش رسيد اما جوكويچ در نهايت با چهاردهمين ضربه ايس خود به مسابقه پايان داد.

راديك بعد از باخت چنين گفت: “او عالي بازي كرد.واقعا در حس خوبي بود.شرايط كامل بود.به توپ خوب ضربه مي زد.اگر او ضربات را به اين خوبي بزند، تنها شانس من خوب سرويس زدن است.امروز خيلي خوب سرويس نزدم.به توپ خوب ضربه مي زدم، ولي او در بيس لاين نسبت به من خيلي بهتر بود.امروز برايش مانند بسكتبال بود.”
جوكويچ در صورت صعود خودش و راجر فدرر به يك چهارم نهايي بايد يك پيروزي بيشتر از فدرر تا پايان تورنومنت ثبت كند تا بتواند صدر رنكينگ را بازپس گيرد.او درباره مسابقه امروز گفت: “از هر نظر مسابقه بي نقصي بود.به نظرم، بهترين بازيم تا به اينجا در فصل چمن را ارائه دادم.انتظار نداشتم اينقدر ايس بزنم، ولي در هر دو مسابقه ام خيلي خوب سرويس زدم، خيلي.پس اين براي ديدار بعدي اميدوار كننده است.”

برنده مدال برنز المپيك 2008 پكن، به مصاف ليتون هيويت استراليايي مي رود كه در 1 ساعت و 36 دقيقه، سيد سيزدهم مارين چيليچ كروات را 6-4, 7-5 مغلوب كرد.هيويت در طول مسابقه بر روي فورهند حريفش فشار وارد كرد و تمايلش براي تعقيب كردن توپ و وادار كردن چيليچ به زدن ضربات بيشتر موثر واقع شد تا با استفاده از خطاي حريف –يكي از 21 خطا در كل مسابقه- بريك مهم را در ست اول به دست آورد.او در به ثمر نشاندن پنج فرصت بريك در ست دوم موفق نبود ولي خطاي سرويس چيليچ برايش گران تمام شد تا هيويت فرصت پايان دادن به ديدار را پيدا كند.
كمتر كسي به بازيكن 31 ساله شانس پيروزي مقابل جوكويچ مي دهد، ولي به نظر مي رسد او مصدوميت پا كه در ماه فوريه به عمل جراحي نياز داشت را پشت سر گذاشته و آماده رقابت است.
هيويت: “پيروزي بزرگيست و بازگشت به ويمبلدون عاليست.من دوباره مقابل بازيكنان برتر پيروزي كسب مي كنم.شك و ترديد داشتم، چون عمل هاي جراحي و دوران سختي را پشت سر گذاشتم ولي اين ها همه پيروزي را شيرين تر مي كنند.هر بار كه به زمين وارد مي شوم 100 درصد بازيم را ارائه مي دهم ولي قطعا بازي كردن براي استراليا كمك مي كند.مسلما بازي با جوكويچ دشوار خواهد بود، او يكي از اميدهاي كسب مدال در اينجاست.ولي من بازي خودم را نمايش خواهم داد.هيچ چيز براي از دست دادن ندارم.به زمين خواهم رفت و بازيم را مقابل او ارائه مي دهم و خواهيم ديد چه اتفاقي رخ مي دهد.”

به اميد تبديل شدن به اولين برنده مدال كشور قبرس، هر روز صبح آدرنالين در رگ هاي ماركوس باقداتيس جريان پيدا مي كند.امروز او با پيروزي 6-4, 6-4 برابر ريشارد گاسكه يك قدم به آرزويش نزديك تر شد.
باقداتيس: “آدرنالين هنوز زياد است.حتي در صبح، من بيدار مي شوم و چشم هايم خيلي بزرگ هستند.مي خواهم ادامه دهم.خيلي مهم است و حس خيلي خوبي دارم.تلاشم را خواهم كرد.”
در جريان مسابقه 74 دقيقه اي، باقداتيس در نمايشي با اعتماد به نفس بالا، 14 ايس زد و هيچ فرصت بريكي به حريفش نداد تا رقابت دور سوم را با اندي ماري رقم بزند.او ادامه داد: “خيلي خوب سرويس زدم.به نظرم هجومي بازي كردم، به ريشارد اجازه ندادم بازيش را ارائه دهد و برايم نتيجه داد.مي خواهم از هر كسي كه به من فرصت حضور در اين زندگي را داد تشكر كنم.خيلي خوشحالم كه امروز برنده شدم.خيلي سخت بود.من در دور سوم المپيك هستم و اين برايم فوق العاده است.اميدوارم به همين صورت ادامه دهم.”

اندي ماري هم بدون هيچ مشكلي به مرحله بعد وارد شد.سه هفته بعد از حضور در فينال ويمبلدون، بازيكن بريتانيايي اميد كسب مدال را با غلبه 6-2, 6-4 بر ياركو نيمينن زنده نگه داشت.از لحظه اي كه ماري سرويس حريف فنلاندي را در گيم نخست بريك كرد، كاملا بازي را در اختيار داشت و يك بار ديگر در ادامه اين كار را تكرار كرد تا در 26 دقيقه برنده ست شود.ست دوم هم روند مشابهي داشت و ماري به سرعت بريك را به دست آورد و با سرويس خود تا خط پايان پيش رفت.
اندي: “امروز خوب بازي كردم.او مسابقه را خيلي خوب شروع نكرد.پس از آن در ست دوم بهتر شد.در اكثر مسابقه نيروي حركتي را داشتم.وقتي كه در ست دوم بريك را به دست آوردم، مهم بود كه تمركزم را نگه دارم، چون امتيازهاي راحت زيادي را بر روي سرويسم به دست مي آوردم و نياز داشتم به اين روند ادامه دهم و خوب عمل كردم.”

اما هيجان انگيزترين مسابقه روز چهارم در زمين شماره 1 برگزار شد، جايي كه سيد پنجم، جو ويلفرد سونگا ماراتون سه ساعت و 57 دقيقه اي برابر ميلوش راونيچ را با نتيجه 6-3, 3-6, 25-23 به سود خود پايان داد.
سونگا: “در پايان خيلي براي كشورم خوشحال بودم.براي آن ها اين كار را كردم، فقط همين.وقتي وارد زمين مي شوم، خودم را فراموش مي كنم و سعي مي كنم براي ديگران بازي كنم.”
هنگامي كه سونگا در اولين گيم سرويس راونيچ بريك كرد را به دست آورد، به نظر مي رسيد بازيكن فرانسوي كار ساده اي را پيشرو خواهد داشت.پس از برتري سونگا در ست نخست، اين راونيچ بود كه بلافاصله همه چيز را تغيير داد و خيلي زود 3-0 جلو افتاد.مانند سونگا در ست اول، بازيكن كانادايي به نگه داشتن سرويس ادامه داد تا ست نهايي را برپا كند.در حاليكه گيم هاي آغازين ست سوم در جريان بود، مسابقه به علت بارش باران حدود 2 ساعت متوقف شد.قدرت بالاي سرويس هر دو بازيكن كمتر فرصتي را براي بريك كردن به وجود مي آورد، ولي راونيچ در امتياز 15-16, 30/40 يك فرصت مچ پوينت را ناكام گذاشت و در گيم 20-21 هم يك بار ديگر نجات يافت.اما سه فرصت ديگر براي سونگا در گيم پاياني و ضربه والي پس از يك رالي طولاني برنده را مشخص كرد.اين طولاني ترين مسابقه تاريخ تنيس المپيك بود و در مجموع 66 گيم داشت.همچنين ست سوم با شامل شدن 48 گيم، طولاني ترين ست تاريخ المپيك بود.

راونيچ كه هفت ايس و 76 وينر داشت، پس از بازي گفت: “به خاطر آغازم در سه گيم اول كمي ناراحت بودم.حس كردم در اغلب مسابقه تنيس بهتر را ارائه مي دادم، شايد تا اواخر ست سوم.پس از آن او به نحوي از من عبور كرد.فرصت هاي زيادي خلق كردم، پس كمي تاسف بار بود كه از آن ها استفاده نكردم.چيزهاي خيلي خوبي مي توانم برداشت كنم، نكات آموزنده زيادي از اين بازي.”
سونگا كه دو تا از پنج فرصت بريك را به ثمر نشاند، ادامه داد: “ساده نبود چون بايد بر روي سرويس او به بازي پايان مي دادم و اين بازيكن سرويس بزرگي دارد، پس آسان نبود.فرصت هاي زيادي داشتم و از آن ها استفاده نكردم.او در آن موقعيت ها بهتر از من بازي كرد.در نهايت موفق شدم، پس خيلي خوشحالم.به نظرم اين چيز خوبيست، اينكه چنين بازي خوبي را در المپيك داشته باشيد.براي تنيس خوب است، براي ورزش خوب است و از بازي امروزم خيلي خيلي راضي هستم.”
در ديگر مسابقات امروز، فلسيانو لوپز 6-4, 6-4 خوان موناكو را حذف كرد و با سونگا مصاف خواهد كرد.داويد فرر در 81 دقيقه موفق شد 6-2, 6-2 از سد بلاز كاوچيچ بگذرد و به ديدار كي نيشيكوري خواهد رفت كه 4-6, 6-4, 6-1 نيكولاي داويدنكو را از پيشرو برداشت.

در قسمت دوبل، برترين تيم جهان از آمريكا به مرحله ¼ نهايي صعود كردند.باب و مايك برايان 7-6(6), 7-6(1) نيكولاي داويدنكو و ميخائيل يوژني را شكست دادند و در انتظار برنده ديدار راجر فدرر و استانيسلاس واورينكا مقابل جاناتان ارليچ و اندي رم خواهند بود كه به علت بارش باران فردا برگزار مي شود.
سيد سوم، يانكو تيپسارويچ و نناد زيمونيچ هم به سختي 6-4, 6-7(5), 11-9 بر تيم كانادا متشكل از دنيل نستر و واسك پاسپيسل غلبه كردند.تيم صربستاني در جريان مسابقه دو ساعت و 22 دقيقه اي از فرصت هايش بهتر استفاده كرد و براي رسيدن به نيمه نهايي با جولين بنتو و ريشارد گاسكه ديدار مي كند كه روهان بوپانا و ماهش بوپاتي از هند را 6-3, 6-4 از دور مسابقات حذف كردند.
سيد پنجم از جمهوري چك، توماس برديچ و رادك استپانك ابتدا 4-6, 7-6(5), 6-4 تيم ايتاليايي دنيل براچيلي و آندرياس سپي را مغلوب كردند و در ادامه روز با مارسلو ملو و برونو سوارز برزيلي به رقابت پرداختند و در حاليكه نتيجه بازي 6-1, 4-6, 18-18‌ برابر بود، تاريكي هوا سبب شد ادامه ديدار فردا برگزار شود.

آخرين اخبار تورنومنت و عكس هاي منتخب روز چهارم را مي توانيد در توييتر و فيسبوك تنيس تاكرز ببينيد.

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
31 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: