نمایش پست تنها
قدیمی 02-17-2012, 11:43 PM   #4
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

پستها: 2,472
سپاس: 15,938
در 2,464 پست 29,057 بار سپاسگزاری شده

آزارنکا،استوسور،بارتولی و رادوانسکا در نیمه نهایی

در اولین بازی روز پنجم قهرمان آزاد آمریکا،سامانتها استوسور به مصاف مونیکا نیکولسکو از رومانی رفت.
او موفق شد در سه ست با نتیجه 6-2 2-6 6-3 از سد حریف رومانیایی خود بگذرد.
استوسور پس از اینکه در خانه ی خودش ( استرالیا ) شکست خورده بود . موفق شد که سه بازی متوالی را در دوحه پیروز شود تا شاید طعم تلخ خروج زود هنگام از گرند استرالیا را تا حدودی فراموش کند.
" احساس واقعا خوبی دارم . پس از اون بازی بد در فوریه ، من فکر می کنم با سرعت نسبتا خوبی تونستم به اوج برگردم و این واقعا خوش حال کنندست."
سمانتها در ست اول 5-0 پیش افتاد و این ست را به راحتی با نتیجه 6-1 پیروز شد. اما در ست دوم نیکولسکو با بازی هجومی،وینر های بالا و سرویس خوب موفق شد به بازی برگردد و در این ست با نتیجه 4-1 پیش بیوفتد.قهرمان آمریکا در این ست دیگر نتوانست کاری کند و با نتیجه 6-2 شکست خورد تا کار به ست سوم کشیده شود.
در ست سوم استوسور دوباره به بازی برگشت. او 3-0 از حریف پیش افتاد. اما ارور ها سمانتها موجب شد که نیکولسکو بتواند 3-3 نتیجه را مساوی کند. در هفتمین گیم ( سرویس استوسور ) ، سمانتها 0-30 از حریف خود عقب افتاد . اما نیکولسکو نتوانست از این فرصت استفاده کند . او با زدن یک والی ساده به تور موجب شد تا استوسور بتواند دوباره به گیم برگردد و با فورهند قدرتنمند خود موفق شد 4-3 پیش بیوفتد.
پس از اینکه سمانتها به سختی گیم خود را هولد کرد در هشتمین گیم موفق شد که یک بریک دیگر از حریف رومانیایی خود بگیرد و این ست را این ست را 6-3 به سود خود به اتمام برساند.
" من در ست اول خیلی خوب بازی کردم شما می دونید که پس از اون من زیر فشار زیادی قرار گرفتم. در ست دوم فرصت های زیادی را از دست دادم "
بدین ترتیب سمانتها برای اولین بار تونست به نیمه نهایی دوحه راه پیدا کند. او در این مرحله باید به مصاف ماریون بارتولی از فرانسه برود.
بارتولی در نیمه نهایی تونست در یک بازی دشوار با نتیجه 7-5 4-6 6-1 از سد لوسی سافارووا از جمهوری چک عبور کتد. سافارووا در مرحله دوم موفق شده بود که زن شماره 4 جهان کرولاین ووزنیاکی را شکست بدهد.

در بازی دوم امروز،زن شماره یک جهان، ویکتوریا آزارنکا از بلاروس در مقابل یانینا ویکمایر از بلژیک قرار گرفت.
ویکا در این بازی هم بازی رویایی سال 2012 خود را ادامه داد و اینبار موفق شد با نتیجه 6-0 6-4 حریف بلژیکی را در هم بکوبد.
ویکا ست اول را با قدرت فوق العاده خود فقط در 21 دقیقه پیروز شد. و در ست دوم حریف مقاومت بیشتری از خود نشان داد اما باز هم موفق نشد در مقابل ویکا کاری انجام بدهد و این ست را هم در 47 دقیقه به ویکا داد.
در ست اول .ویکا حرفی باقی نگذاشت.
اما در ست دوم در حالی که گیم ها 4-4 مساوی بود ، ویکمایر با زدن توپ به تور و پس از اون فرستادن توپ به خارج از زمین با بکهند، گیم سرویس خود را به ویکا داد. زن شماره یک گیم اخر را با نمایش خوب خود بدون اینکه حتی یک امتیاز به ویکمایر بدهد پیروز شد.
ویکا پس از بازی گفت : " نظرم اینه که ست اول برایم بی نقص بود. من در هر ضربه خوب عمل کردم و همه چیز خوب پیش رفت. در ست دوم من در هر گیم فرصت داشتم اما من نتوانستم از همه آن ها به خوبی استفاده کنم. اما این مهمه که من تونستم در ست دوم هم پیروز بشم . یانینا در ست دوم با ضربات سنگینش تونست به بازی برگردد و من هم این انتظار را داشتم. من سعی می کنم در هر لحظه تمرکزم را حفظ کنم. این موضوع اهمیت زیادی دارد زیرا امکان این وجود دارد که نتیجه هر لحظه تغییر کند. "
وقتی راجع به تناسب اندام از ویکا سوال شد او پاسخ داد " من نمی توانم چیزی بگویم که برای شما سحر جادو بکند. این فقط یک ترکیب است که کل بدن شما را شامل می شود.تنیس یک ورزشی هست که شما باید از تمام قسمت های بدن استفاده کنی.نه فقط حرکت پا،نه فقط قدرت. شما باید یه برنامه داشته باشی که با ان بتونی همه چیز را تنظیم بکنی . و به این صورت است که شما می توانید یه تنیسور خوب بشوید."
بدین ترتیب ویکا باید در نیمه نهایی به مصاف آنگنیسزکا رادوانسکا از لهستان برود.
رادوانسکا موفق شد با نمایش خوب خود با نتیجه 6-1 6-1 از سد حریف امریکایی، کریستینا مک هیل عبور کند.

ویرایش توسط Ahoura : 02-17-2012 در ساعت 11:51 PM
Ahoura آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
13 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: