نمایش پست تنها
قدیمی 08-06-2012, 03:04 PM   #8
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

بزرگترين موفقيت ماري! طلاي المپيك به بريتانيا بازگشت

اندي ماري، نخستين مدال طلاي انفرادي تنيس بريتانيا در 104 سال گذشته را به دست آورد.روز نهم و پاياني مسابقات در زمين هاي چمن مجموعه ويمبلدون، پيروزي 6-2, 6-1, 6-4 ماري مقابل راجر فدرر را به خود ديد.بازيكن 25 ساله به عنوان پنجمين دارنده مدال طلاي انفرادي تنيس بريتانيا پس از پيوس بالَند (1900)، لورنس دورتي (1904)، يوسيا ريچي (خارج سالن 1908) و آرتور گور (داخل سالن 1908) برگزيده شد.
ماري بعد از بازي گفت: “اين بزرگترين پيروزي زندگيم بود.اين هفته كاملا باورنكردني بود، خيلي لذت بردم.امروز در زمين حس شادابي مي كردم.به جز ابتداي مسابقه، اصلا احساس اضطراب نداشتم.حمايت فوق العاده بود.”

سقف متحرك دقايقي پيش از قدم گذاشتن بازيكنان به زمين باز شد.ماري مضطرب شروع كرد و 15/40 عقب افتاد ولي بازگشت و سرويسش را نگه داشت تا صداي شادي تماشاگران به گوش برسد.بكهند فدرر روان بود در حاليكه ماري هجومي بازي مي كرد.فدرر در گيم چهارم از يك فرصت بريك نجات پيدا كرد ولي ماري دو گيم بعد از سرويس دوم حريفش استفاده كرد تا برتري 4-2 را رقم بزند.او در ادامه چهار گيم متوالي را كسب كرد و با ضربه بكهند وينر در 38 دقيقه ست نخست را كسب كرد.در ست دوم هنگامي كه ماري سرويس را در گيم دوم بريك كرد، شور و حرارت وطن پرستانه به پا خاست.او بعد از ناكام گذاشتن شش فرصت بريك 3-0 جلو افتاد.محكم و با دقت از بيس لاين، ماري هميشه فدرر را در حال حركت نگه داشت و هيچ وقت اجازه زدن ضربات مورد علاقه اش را نداد.ماري كسب گيم هاي پياپي را به عدد نه رساند و تغيير دادن جهت سرويس در دستور كارش بود.فدرر اولين گيم خود را در ست دوم به دست آورد تا نتيجه 5-1‌ شود و فرصت بريك كردن ماري را در گيم هفتم داشت ولي ريترن بكهندش به خارج زمين رفت.ماري در ست 46 دقيقه اي، 11 خطا داشت.

تسلط ماري در ست سوم هم ادامه پيدا كرد.هيچ توپ كوتاهي بي خطر نمي ماند و به نظر مي رسيد فدرر هيچ پاسخي ندارد.در امتياز 2-2، ماري با ريترن هاي هجومي و حملات سريع به سمت تور موفق شد سرويس حريفش را بريك كند.بازيكن سويسي دو فرصت بريك را در گيم 2-4 ناكام گذاشت ولي به نظر نمي رسيد ماري بزرگترين پيروزي دوران بازيش را از دست بدهد.او مسابقه را با پنجمين ضربه ايس به پايان رساند و دست هايش را از شادي بالا برد.چند لحظه بعد، او از ميان تماشاگران عبور كرد تا پيروزي را با مادر و ديگر اعضاي تيمش قسمت كند.در مجموع مسابقه، ماري 44 تا از 87 امتياز سرويس را به خود اختصاص داد و 27 وينر زد تا در 1 ساعت و 56 دقيقه به برتري برسد.

فدرر كه اولين مدال انفرادي خود را در مسابقات المپيك به دست آورد، گفت: “از آغاز تا پايان تورنومنت خيلي احساسي را داشتم.مي توانستم در دور اول مقابل فايا شكست بخورم.همينطور مقابل دل پوترو.اين حس را دارم كه مدال نقره را بردم، شكست نخوردم.پس خيلي خيلي خوشحالم.بعد از مسابقه نخست در چشمانم اشك داشتم.وقتي در زمين مصاحبه مي كردم تقريبا نمي توانستم مقاومت كنم.ولي اين نشان مي دهد چقدر برايم اهميت داشت.فهميدم كه چقدر به شكست نزديك بودم.هيچ شكي درباره اين وجود ندارد، دقيقا همين حس را بعد از نيمه نهايي داشتم.”
اندي ادامه داد: “قطعا متفاوت است.من مدال طلاي المپيك را برده ام.هنوز گرند اسلم نبرده ام.مي دانم اين چه حسي دارد و حس فوق العاده ايست.چند بازي سخت را در فينال هاي سخت از دست دادم و خيلي مرا ناراحت كرد.به نظرم تنيس المپيك بعد از هر دوره برگزاري بهتر مي شود، چون حالا همه بازيكنان برتر در آن شركت مي كنند.اين را هيچ وقت فراموش نخواهم كرد.حالا مي توانم موقعيت ها را بهتر مديريت كنم.”

در ديدار كسب مدال برنز، خوان مارتين دل پوترو در 1 ساعت و 48 دقيقه، 7-5, 6-4 از سد سيد دوم، نواك جوكويچ گذشت.
شروع مسابقه با 37 دقيقه تاخير به علت بارش باران بود و پس از 23 دقيقه از بازي، جوكويچ و دل پوترو مجبور شدند مجددا به رختكن بازگردند.پيش از آن دل پوترو با سه سرويس محكم از نتيجه 2-3, 0/40‌ بازگشته بود.يك ساعت بعد، بازيكنان به زمين مسابقه بازگشتند و دل پوترو بريك تعيين كننده را در گيم يازدهم به خود اختصاص داد.در چيزي كه به يك نبرد تاكتيكي تيدبل شده بود، جوكويچ سعي كرد با درگير كردن دل پوترو در رالي هاي طولاني بلافاصله به مسابقه بازگردد ولي موفق نشد دو فرصت بريك را به ثمر بنشاند و در نهايت بازيكن آرژانتيني با قدرت سرويسش ست نخست را برد.

جوكويچ در گيم اول ست دوم تحت فشار قرار گرفت.عمق ضربات دل پوترو، ‌بازيكن صرب را پشت بيس لاين نگه مي داشت ولي او نتوانست از موقعيت بريك استفاده كند.دل پوترو با بريك كردن حريف در گيم سوم كنترل مسابقه را به دست گرفت و با ضربات فورهند محكم بازي را ديكته مي كرد.ده دقيقه پس از ناكامي جوكويچ در كسب بريك در گيم هشتم، دل پوترو كه براي اولين بار در المپيك شركت مي كرد در شادي به دست آوردن مدال برنز بر روي زمين زانو زد.

خوان مارتين گفت: “فكر كنم در حال حاضر خوشحال ترين انسان روي زمين هستم.اين اولين مدال ما (آرژانتين) در المپيك است.اولين مدال در تنيس انفرادي است.به نظرم خيلي معني مي دهد.روز خوشي را براي آرژانتيني هايي كه با من جشن مي گيرند آرزو مي كنم...شگفت انگيزست.تاريخي است.وقت جشن گرفتن با يكديگر است.بعد از روز ناراحت كننده جمعه، ساده نيست كه بازگرديد و در اينگونه مسابقه اي شركت كنيد.ولي در بدنم انرژي داشتم، در قلبم و اين به من كمك كرد اين چالش بزرگ را كنار بزنم.به نظرم خيلي نزديك به بهترين سطحم بازي كردم، مانند مسابقه مقابل فدرر.”
جوكويچ كه از كسب دومين مدال برنز المپيك خود بازماند، چنين گفت: “او بهتر بازي كرد.من فرصت داشتم و از آن ها استفاده نكردم و او شايستگي برد را داشت.پايان ناراحت كننده ايست ولي از آن لذت بردم.بازي كردن براي كشورم دلنشين بود.”

تورنومنت بعدي مسترز تورنتو خواهد بود كه از دوشنبه آغاز مي شود.خبرهاي مهم پيرامون تورنومنت به همراه گالري عكس روز پاياني المپيك را در توييتر و فيسبوك ما دنبال كنيد.

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
13 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: