نمایش پست تنها
قدیمی 01-26-2012, 08:03 PM   #31
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

پيروزي نادال در برابر فدرر، چهارمين فينال پياپي گرنداسلم براي اسپانيايي

رافائل نادال به سلطه خود در برابر راجر فدرر ادامه داد.پنج شنبه شب و در استاديوم پر از تماشاگر راد ليور در مجموعه تنيس ملبورن پارك، نادال ست اول را واگذار كرد ولي با دوندگي باورنكردني و ضربات خلاقانه اش سه ست بعدي را به خود اختصاص داد تا 6-7(5), 6-2, 7-6(5), 6-4 پيروز شود.فدرر بازي را خيلي خوب شروع كرد و 3-0 در ست آغازين پيش افتاد و اين برتري را تا ابتداي گيم هفتم حفظ كرد، ولي نادال موفق شد سرويس او را بريك كند و با ادامه روند بازي كار به تايبريك كشيده شد.فدرر يك بار ديگر و در تايبريك خيلي زود پيش افتاد و با همان برتري موفق به كسب ست اول شد.
گيم اول ست دوم هم سناريوي مشابهي داشت و اين فدرر بود كه حريفش را بريك كرد ولي جنگندگي نادال و بي دقتي فدرر باعث شد تا بازيكن اسپانيايي بلافاصله كار را به تساوي بكشاند و از آنجا به بعد بازي راه تقريبا يك طرفه به نفع نادال بود.بريك بعدي نتيجه 5-2 را براي نادال به ارمغان آورد و اينجا بود كه بازي به مناسبت مراسم آتش بازي روز ملي استراليا 15 دقيقه متوقف شد.

فدرر كه مي توانست ازين فرصت براي بازگشت بهتر استفاده كند بازهم بي دقت عمل كرد تا نادال به راحتي ست دوم را كسب كند.نادال در گيم دوم ست سوم 3 فرصت براي بريك كردن سرويس را از دست داد تا فدرر جان تازه اي بگيرد و او حتي موفق شد سرويس نادال را بريك كند و 4-3 پيش بيفتد ولي قهرمان سال 2009 مجددا بلافاصله بريك كرد تا اجازه پيش افتادن فدرر را ندهد.فدرر مجبور شد تا در گيم يازدهم براي نگه داشتن سرويسش بجنگد و حتي يك فرصت ست پوينت نادال را ناكام گذاشت و دومين تايبريك بازي مهيا شد.نادال خيلي زود 6-1 پيش افتاد اما فدرر 4 امتياز بعدي را گرفت تا كار نادال سخت شود ولي ششمين ست پوينت نادال برايش موفقيت آميز بود.

ست چهارم با كسب گيم هاي سرويس از سوي دو بازيكن ادامه يافت تا جايي كه در گيم هشتم فدرر فرصت بريك كردن را هدر داد و در گيم بعد سرويسش را از دست داد تا نادال در موقعيت پيروزي قرار بگيرد.هرچند فدرر بازهم فرصت مساوي كردن بازي در ست را كسب كرد ولي اين نادال بود كه پس از 3 ساعت و 42 دقيقه دومين مچ پوينتش را محقق كرد.
63 خطاي بازيكن سويسي در مقابل 38 خطاي نادال برايش گران تمام شد تا بازيكن اسپانيايي ركورد بازي هاي رودرو را 18-9 به نفع خود سازد.

نادال:”بازي كردن در اين زمين هميشه لذت بخش است.هميشه مايه افتخارست كه با راجر بازي كنم.بازي فوق العاده اي بود.اينكه يك بازيكن را در مقابل خود ببينيد كه بازي كامل و بي نقصي دارد شگفت انگيزست.در تمام دوران بازيم خواسته ام كه به يادگيري ادامه دهم چون يك بازيكن روبروي من بوده.”
رافا ادامه داد:”عصر يكشنبه (هفته قبل)، 24 ساعت مانده به بازي اولم، من در اتاقم گريه مي كردم چون فكر مي كردم شانسي براي بازي در ملبورن نخواهم داشت.دو هفته بعد من اينجا در فينال هستم و اين يك روياست كه برايم به واقعيت پيوست چون 24 ساعت قبل از بازي اول هيچ انتظار خوبي نداشتم و حالا خيلي خوب بازي مي كنم.حضور در فينال گرنداسلم هميشه خبر خوبيست.من در 4 گرنداسلم گذشته در اين موقعيت بوده ام و به نظرم تلاش خوبي بوده.”

فدرر:”ترجيح مي دهم اينگونه خارج شوم تا اينكه در بازي پاياني و مراسم اهداي جوايز پس از شكست حاضر باشم.به اين توجه كنيد كه در 5 ماه گذشته شكست نخورده ام و اين خيلي بد نيست.براي من احساس تاسف نكنيد.واضحست كه دوست داشتم پيروز شوم و شانس قهرماني داشته باشم.مشخص است كه الان ناراحتم...ولي باز چيزي كه مهم است واكنشم ازين به بعد است، اينكه به چه سمتي مي روم؟”
نادال روز يكشنبه به ديدار برنده مسابقه فردا بين نواك جوكويچ و اندي ماري خواهد رفت.

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
31 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: