نمایش پست تنها
قدیمی 12-08-2014, 08:04 PM   #194
hooman3x
Roger's Fan

آواتار hooman3x

پستها: 234
سپاس: 972
در 154 پست 1,024 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: FEDERER-djokovic
پیش فرض پاسخ : پرسش و پاسخ پيرامون تنيس

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Najmeh5576 نمایش پست ها
سلام
من یه سوال در مورد نحوه رفع مشکل سرویس دارم
احساسم بر اینه که انگار فقط یه نمایش اجرا میکنم کل حرکتی که باید درهنگام سرویس زدن انجام بشه انجام میدم اما اون قدرت و ضربه و کنترلی که باید داشته باشه بنظرم نداره از صدای ضربه به توپ مشخص میشه که قاعدتا چه کیفیتی داشته.
دنبال راه حل هستم مثلا اگه تاس ام اشتباه هست راه حل تمرینی خاصی داره؟

ممنون
با درود

دوست عزیز سرویس یه سری اصول لازم داره که اوایل نمایشی و دشوار به نظر میاد اما با تمرین و استمرار هم شما نتیجه دلخواه رو میگیرید و هم میتونید مانند فورهند و بکهند نیاز به فکر به تکنیک هنگام ضربه نداشته باشید (در حقیقت نا خودآگاه شما درست ضربه میزنه)

البته ای کاش بیشتر توضیح میدادید که کدام قسمت سرویس حس میکنید مشکل دارید(کدوم مرحله)
اول چند نکته ضروری رو بهتون میگم بعد چند تا تمرین مفید برای رفع مشکلات سرویستون

1-بهتره با گریپ 2 سرویس بزنید (continental)

2- قبل سرویس (زمانی که توپ رو به راکت نزدیک کردید و استایل شروع سرویس گرفتید)یک حرکت رو به جلو دارید یعنی توپ و راکت رو به جلو میبرید - سپس رو به عقب - رو به جلو و بالا ونهایت ضربه زدن
در حقیقت شما یک حالت نیم دایره تشکیل میدید......جلو - عقب- جلو
این حالات باید پیوسته و روان اجرا شه

3- توپ رو زمانی که در راستای صورت شما قرار گرفت به بالا رها کنید(کمی رو به جلو)(حداقل 1 متر به بالا پرت کنید)

4 - بعد از رها کردن توپ برای جهش بهتر برای زدن توپ کمی روی زانو بنشینید
حتما در این مرحله راکت رو به حالت عمود در دست بگیرید.

5-راکت را که عمود گرفته بودید رو شل کنید - زمانی که توپ در ارتفاع مورد نظر مکث کوتاهی کرد جهش کنید و از ساعت 8 به 2 روی صفحه راکت به توپ ضربه بزنید

دقت کنید اون عمود گرفتن راکت توی مرحله قبل کمک میکنه بتونید به خوبی بعد از شل کردن چرخش راکت پشت کمر را به خوبی انجام بدید.
همین که شما صفحه راکت از حالت بسته رو تبدیل به حالت باز برای ضربه میکنید خودکار از ساعت 8 به 2 انگار به توپ ضربه زدین

6- بعد از ضربه صفحه راکت رو ببندید و سعی کنید کنار خود راکت را به دست چپتون بدین

شما اول باید تمام اصول رو سایه زنی کنید(یعنی بدون توپ این حرکات را شبیه سازی کنید تا خوب بهش عادت کنید)
hooman3x آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
13 کاربر زیر از شما کاربر گرامی hooman3x به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: