نمایش پست تنها
قدیمی 06-22-2016, 02:17 PM   #13
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

پستها: 755
سپاس: 1,202
در 404 پست 773 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: کسی نیست جز کاملترین تنیسور تاریخ نواک جوکوویچ . کسی که میتونه بعد از بازنشستگی برترین و پرافتخارترین تنیسور تاریخ هم محسوب بشه.
پیش فرض پاسخ : آغاز پایان فدرر

نقل قول:
نوشته اصلی توسط rezapor نمایش پست ها
خودت میگی مقایسه . خوب برادرمن وقتی سن یه بازیکن رسید به 34یا35 مثل فدرر یا آندره آغاسی باید نابغه باشه بتونه تایتل250 بگیره چه برسه به مسترز و گرند. منم میگم اگر جوکوییچ که به حق الان بهترین تنیسور حال حاضر دنیا هست توی سن 34سالگی که از نظر توان جسمیش از تنیسورهای 24و25 ساله صددرصدکمتر میشه تونست گرند ومسترز بگیره حق داری الانم راجب فدرره 35ساله اظهارنظربکنی !!!!!
اسطوره نیاز به تایتل گرفتن نداره دیگه وکلکسیون افتخاراتش پره از این جامها ,اگر الانم بازی میکنه فقط وفقط بخاطر دل هوادارنش هست . خودتون دیدید که فرنچ اوپن امسال بدون اسطوره بعداز سالها واقعا اززیباییش کم شده بود.

شما خودت می بری و می دوزی برای خودت
چون نواک 6 سال دیگه 35 ساله میشه حق ندارم درباره فدرر 35 ساله اظهارنظر کنم!؟
شما غیبگو نیستی که
شاید نواک تا 33 سالگی به جایی برسه که بخواد در اوج بره کنار
شاید طوری باشه که در 36 سالگی هم گرند بگیره
کی میدونه؟
شرایط فعلی اینطوریه به نظرمن
این حرف هم که واقعا مسخره و شعاره که فدرر بخاطر هوادارانش بازی میکنه
فدرر به خاطر عشق و علاقه خودش بازی میکنه
لذت میبره ازتنیس همچنان دنبال تایتل و رکورد و عنوانه
و مهمتر از همه حرفه و شغلشه
درامد چند ده میلیون دلاری سالانه داره و ابله نیست بکشه کنار
فرنچ اوپن زیبا نبود!؟
پس فدرر نباشه تعطیلش کنن!
حاااالا خوبه فدرر تو فرنچ اصلا پرافتخار نیست

نقل قول:
نوشته اصلی توسط ali mohsenian نمایش پست ها
با سلام خدمت دوستان
در رابطه با مقایسه فدرر و جوکوویچ
به نظر من دوران اوج فدرر یعنی بین سال های ۲۰۰۳-۲۰۰۷ دوران فقر تنیس بوده که البته ربطی به راجر نداره یعنی فقط فدرر بوده و فدرر نه به اون صورت جوانی ظهور کرده بود که بخواد قد علم کنه و قدرت های نسل قبلی هم پا به سن گذاشته و در آستانه خداحافظی بودند فقط از سال ۲۰۰۵ نادال و فقط در خاک رس ترمز فدرر رو کشید و یعنی قدرت نمایی فدرر در اون سال ها یکی از عواملش فقر تنیسور درجه یک بوده و فدرر آنچان ابر قدرتی که اکنون از او یاد میشه نبوده و من معتقدم اگر اوج فدرر و جوکوویچ در یک زمان بوده جوکوویچ غالب بر فدرر بوده و این کلام هم صحت کارشناسی دارد هم صحت آماری از لحاظ کارشناسی پس از اتمام نیمه نهایی امسال استرالیا اپن امسال فدرر در مصاحبه خودش گفت : مگه می شود این شدت ار آمادگی من در عمرم ندیده بودم که کسی انقدر آماده و مسلط بر تنیس باشه
یعنی خود راجر هم قبول داره که نواک در اوجش تنیسی رو بازی میکنه که تا به حال دیده نشده و غیر قابل باور هست اما از لحاظ آماری اگر به مسیر رسیدن فدرر به فینال های دو گرنداسلم ویمبلدون و یو اس اپن ۲۰۱۵ نگاه بکنیم متوجه میشیم فدرر در این راه از هفت سالی که ویمبلدون و پنج سالی که یو اس اپن رو قهرمان شده مقتدرانه تر و آماده تر پا به فینال گذاشته ولی در هیچکدام از این دو موفق به قهرمانی نشده
یک سوال دارم آیا فدرر در طول پنج سال اوج خودش تونسته چهارتا گرنداسلم پشت سر هم ببره؟ در ابن ۲۰ گرنداسلم چطور ؟در این ۶۵ گرنداسلم حضور پشت سرهم چطور ؟ اگه تونسته بگین من دهنمو ببندم ولی نواک اولین بازیگنیه که تونسته بر روی سه سطح مختلف زمین تنیس و اولین بازیکنی که در تنیس مدرن تونسته چهارتا گرند اسلم پشت سر هم ببره پس میتونه بهترین تنیسور تاریخ تنیس تا اکنون باشه
در مورد اینکه فدرر کلکسیونش پر از جامهاست
اولا کلکسیون هیچ تنیسوری در طول تاریخ پر نیست
دوما کامل ترین کلکسیون هم متعلق فدرر به نیست و تعلق به جوکوویچ داره که از ۱۴ تورنمنت درجه یک تنیس در ۱۳ تای آن ها حداقل یک بار قهرمان شده و اون جام رو در کلکسیون داره و فقط سینسیناتی رو کم داره ولی فدرر مونت کارلو و رم رو در کلکسیونش نداره و از ۱۴ جام ۱۲ تای اون ها رو داره و به نظر من برای بهترین بودن در تاریخ کمیت مهم نیست کیفیت مهم هست این که جوکویچ در همه زمین های تنیس تقریبا قهرمان شده و همه جا درجه یک بوده و تونسته چهارتا گرند اسلم پشت سرهم ببره و تونسته فدرر و نادال رو در همه گرنداسلم ها شکست بده و در هدتوهد هم از هر دو جلو باشه این مهمه نه اینکه فدرر و نادال تونستند که در برخی تورنمنت های خاص قهرمانی های خودشون رو بالا ببرن و دو رقمیش کنند یادمه برای جایره بهترین تنیسور سال ۲۰۱۳ از سوی itf با اینکه نادال اکثر جام ها رو درو کرده ولی این جایزه رو به نواک دادن و دلیلشون هم این بود :ما کسیرو نمی خواهیم که قدرتش و موفقیتش منحصر به چندتا زمین خاص باشه ما کسی رو میخواهیم که تو همه زمین ها خوب و مدعی باشه
در مورد این که فدرریا ۳۴سال فدرر رو به رخ ما می کشند یه جوری وانمود میکنن انگار فدرر در این سن هر سال نصف گرندارو میگیره و نصف سال و رنک یکه و نصف دیگش رو بقیه تنیسورا در حال حاضر فدرر در این سن افتخاری کسب نکرده و اگر نواک هم به این سن برسه افتخاری کسب نکنه پس طبیعتا صفر مساویه با صفر
یه مثال دیگه برای مقایسه کمیت با کیفیت الآن برای مثال علی دایی در عرصه ملی چون تقریبا دو برابر مسی گل زده در رتبه بالاتری از مسی که آرژانتین و نایب قهرمان جهان کرد و یا مارادونایی که آرژانتین و قهرمان جهان کرد داره ؟
آیا ویکتور استرلا که در ۳۵ سالگی قهرمان مسابقات ۲۵۰ امتیازی کوییتو شد نابغه تنیس است ؟
پ.ن. میدونم هر وقت اومدم کری خوندم خدا ضایعم کرده پس امیدوارم فدرر قهرمان ویمبی نشه
یا علی
خیلی خوب بود

ویرایش توسط مسعود 289 : 06-22-2016 در ساعت 02:34 PM
مسعود 289 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول