نمایش پست تنها
قدیمی 01-19-2012, 04:57 PM   #14
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

پيروزي سيدهاي برتر در روز.شبي نااميدكننده در ملبورن، راديك به دليل مصدوميت انصراف داد.

روز چهارم مسابقات تنيس آزاد استراليا با پيروزي جوكويچ، سونگا و فرر همراه بود.مرد شماره 1 تنيس جهان و مدافع عنوان قهرماني، پرقدرت ظاهر شد و در 1 ساعت و 42 دقيقه سانتياگو جيرالدو كلمبيايي را 6-3, 6-2, 6-1 مغلوب كرد تا به دور سوم صعود كند.جوكويچ در طول بازي كاملا مسلط بود و 7 بار جيرالدو را بريك كرد.
جوكويچ:”من اصلا سعي نمي كنم كه حريفان دورهاي اولم را دست كم بگيرم.سانتياگو در آغاز توپ ها را خيلي صاف مي زد.ولي من مي دانستم دير يا زود ريتمش را از دست خواهد داد و فقط بايد در بازي باقي بمانم.كارم را خوب انجام دادم.”
جوكويچ در مسابقه بعد به مصاف نيكولاس ماهو فرانسوي مي رود كه 1-6, 7-6(6), 6-2, 6-2 تاتسوما ايتو را حذف كرد.
فيناليست 2008، جو ويلفرد سونگا هم برد قاطعانه اي در مقابل ريكاردو مِلو برزيلي داشت.او قسمت هايي از بهترين بازي خود را نمايش داد تا اميد حضور در دورهاي پاياني را افزايش دهد.7-5, 6-4, 6-4 نتيجه نهايي بازي بود.
سونگا:”از نظر آمادگي جسماني در وضعيت خوبي هستم.پارسال برايم سخت بود چون كمي مصدوم بودم.امسال مصدوميتي ندارم و حس خوبي دارم.”
سونگا كه هميشه در زمين هاي ملبورن نتايج خوبي كسب كرده با اين پيروزي ركورد خود در تورنومنت را به 19 برد و 5 باخت ارتقا داد.او ادامه داد:”شايد شرايط اينجا برايم بهترست.هوا خيلي گرم است.سطح مسابقات خيلي سريع نيست و شايد همين براي بازيم خوب باشد.من هميشه اينجا خوب بازي مي كنم.”
حريف بعدي سونگا فردريكو ژيل از پرتقال است كه توانست سيد 26 ام، مارسل گرانويرز را 6-3, 4-6, 6-4, 6-3 از پيش رو بردارد.

اندي ماري بريتانيايي هم كار ساده اي داشت و 6-1, 6-4, 6-4 ادوارد راجر-واسلين از فرانسه را كنار زد.ماري كه در دور اول يك ست را به هريسون واگذار كرده بود، در مقابل نفر 101 رنكينگ توفاني آغاز كرد و در گيم هاي دوم و چهارم ست اول بريك كرد تا 5-0 پيش بيفتد.تحت نظارت مربي جديدش ايوان لندل، ماري به موفقيت در گيم هاي سرويسش ادامه داد و حتي يك بار هم بريك نشد تا در در 2 ساعت به بازي خاتمه دهد.
ماري:”امروز بهتر (از سه شنبه) بازي كردم.او در ابتدا نتوانست خوب بازي كند و من توپ هاي زيادي را برگشت دادم و همين باعث خطاهاي زيادي از سوي او شد.پس از آن در اواخر ست دوم و ابتداي ست سوم بازيش بهتر شد.او توپ ها را سريع تر بازگشت مي داد و سعي مي كرد به سمت تور حمله كند كه كار را سخت كرد.ولي من خوب سرويس زدم و به او هيچ شانسي ندادم، پس خوشحالم.”
حريف دور بعد براي ماري، ميكاييل لودرا خواهد بود كه در 5 ست، 6-1, 6-3, 4-6, 7-5, 6-4 آلكس بوگومولوف را شكست داد.
ماري درباره مقابله با لودرا:”او هم بر روي تور خيلي خوب كار مي كند.تجربه بالايي هم دارد.نحوه بازيش كار را سخت مي كند.بازي سختي خواهد بود ولي من هميشه از بازي دربرابر بازيكناني كه به تور هجوم مي آورند لذت برده ام.اميدوارم بازي خوبي ارائه دهم.”

اما ديداري كه همه منتظر آن بودند پايان تلخي داشت.بازي شب در زمين راد ليور بين اندي راديك و ليتون هيويت با مصدوميت و كناره گيري راديك پايان يافت.هيويت ست اول را 3-6 واگذار كرد و دو ست بعدي را 6-3 و 6-4 برنده شد كه راديك درخواست كمك پزشكي كرد و درنهايت به دليل مصدوميت از ناحيه زردپي راست انصراف داد.
راديك:”اين خيلي بد است، چيز بديست كه بعد از 3 ست اينگونه ادامه ندهي.من مي خواستم ببينم چه كاري مي توانم انجام دهم.او حريف سختيست.او خيلي باهوش است و مي دانست كه چه مشكلي وجود دارد.شايد در مقابل بعضي بازيكنان مي شد اين مشكل را پنهان كرد.”
راديك براي 3 هفته از مسابقات دور خواهد بود و بنابراين مسابقه دور اول جام ديويس در برابر سويس را از دست مي دهد.

هيويت هم گفت:”اين مصدوميت براي هردوي ما مثل يك كابوس بود.معلوم بود كه او دچار كشيدگي شده.براي حريفي كه در طرف ديگر زمين ايستاده راحت نيست.به خاطر وقت مداواي پزشكي تمركز كردن بر روي بازي سخت مي شود.اندي يك جنگجوي بزرگ است...او به من شبيه است.با تمام وجودش بازي مي كند.هيچ وقت راحت نيست كه با مصدوميت بازي كنيد يا به خاطر آن از بازي كنار بكشيد.حس خوبي ندارد.”
هيويت به مصاف ميلوس راونيچ مي رود كه موفق شد 6-4, 5-7, 6-2, 7-5 فيليپ پتشنر را مغلوب كند.
در ديگر بازي هاي امروز، داويد فرر دو بار از رايان سويتينگ عقب افتاد ولي درنهايت 6-7(4), 6-2, 3-6, 6-2, 6-3 پيروز شد.فرر به ديدار خوان ايگناسيو چلا مي رود.چلا 6-4, 6-4, 6-3 پابلو آندوخار را مغلوب كرد.
سيد نهم، يانكو تيپسارويچ صرب 3-6, 6-3, 7-6(5), 6-4 از سد وايلد كارد استراليايي، جيمز داكوورت گذشت.حريف دور بعد تيپسارويچ، سيد هفدهم، ريشارد گاسكه در حاليكه دو ست ابتدايي را 6-4 و 6-2 به سودش به پايان برده بود و در ست سوم 3-0 جلو بود، به دليل كناره گيري آندري گولوبف به مرحله بعد صعود كرد.گائل مونفيس شروع كندي داشت ولي در 4 ست 2-6, 6-0, 6-4, 6-2 توماس بلوچي را شكست داد تا به ديدار ميخائل كوكوشكين برود.كوكوشكين موفق شد سيد نوزدهم مسابقات، ويكتور ترويسكي را 5-7, 6-4, 6-2, 4-6, 6-3 حذف كند.جولين بنتو در يك ديدار كاملا فرانسوي، 7-5, 7-6(8), 1-6, 3-6, 6-2 ژيل سيمون، سيد دوازدهم را مغلوب كرد و در مرحله بعد با كي نيشيكوري بازي مي كند كه او هم در 5 ست، 3-6, 1-6, 6-4, 6-1, 6-1 متيو ابدن استراليايي را شكست داد.

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
27 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: