نمایش پست تنها
قدیمی 07-12-2011, 12:57 AM   #518
DArk
Senior Member

آواتار DArk

پستها: 106
سپاس: 107
در 106 پست 763 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: 1.Rafa Nadal 2.Maria Sharapova 3.Fernando Gonzalez

نقل قول:
نوشته اصلی توسط pirooz نمایش پست ها
میشه کمی بیشتر در مورد وزن راکت اطلاعات بدید. چجوریه که راکتهای با قدرت بالا High وزن کم دارند و برعکس راکتهای با قدرت پایین وزن زیاد دارند. من همیشه دوست داشتم که یه راکت سنگین تر داشته باشم ام نمی دونم سنگین تر بودن راکت چه حسنی داره؟ چون قدرت که ربطی به وزن نداره، اسپین هم اینجور که من فهمیدم به swing weight ربط داره که هرچی کمتر باشه اسپین بیشتر میشه داد که راکت انتخابی من swing weight کمتر از راکتهای نادال، جوکویچ و فدرر داره ( البته این به این معنی نیست که من میتونم بیشتر از اونا اسپین بدم :-) ) کنترل هم که به نظر میاد به pattern زه راکت بستگی داره و frame stiffness . نمی دونم حکمت این وزن چیه ؟ تنها چیزی که به ذهنم میرسه اینه که باعث بشه موقع ضربه زدن به توپهای محکم راکت کمتر تو دست آدم بازی کنه. میشه بگین اهمیت وزن راکت در چیست ( چون من سرشونه های قوی ای دارم) و چرا وزن راکت حرفه ایها اینقدر با هم فرق می کنه؟(فدرر 354 اما نادال 324 !!!)
به طور مثال: وقتی شما 2 تا چوب رو یکی با وزن بیشتر و یکی کمتر با قدرت یکسان به یک جسم می کوبید،اونی که وزن بیشتری داره بیشتر آسیب میزنه یعنی شما با نیروی یکسان آسیب بیشتری ایجاد کردین.. در نتیجه راکتهای با وزن بالاتر قدرت کمتری برای یک زربه فلت لازم دارن..ولی اینجا استثنا هم وجود داره که ممکنه عوامل دیگه مثل نوع جنس راکت که باعث سرعت بیشتر و تبعا قدرت بیشتر میشه دخیل باشه مثل:مدل جالب و جدید Babolat Pure Drive 107 که تغریبا 90% پاوره ولی فقط 280 گرم وزن داره!...
DArk آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی DArk به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: