نمایش پست تنها
قدیمی 04-28-2012, 09:32 AM   #5
M∂hdi
Author

آواتار M∂hdi

پستها: 3,313
سپاس: 16,491
در 3,306 پست 31,684 بار سپاسگزاری شده

نادال تحت تاثیر پیروزی در برابر تیپسارویچ

512ADEF753D54058AC4277EBB7A38553.ashx.jpg
Rafael Nadal improved to 3-0 against Janko Tipsarevic.

رافائل نادال مدافع عنوان قهرمانی، با نتیجه 2-6 2-6 یانکو تیپساریوچ، سید پنجم رقابتها را شکست داد تا 25مین پیروزی فصل را در روز جمعه ثبت کند.

شماره دو جهان، موفق به کسب 81 درصد از ریترن پوینت های سرو دوم شد و پنج بار سرویس تیپسارویچ، شماره هشت جهان را شکست تا سومین پیروزی خود برابر صرب را در 83 دقیقه بدست آورد. او فقط یک بار در گیم چهارم از ست دوم به خطر افتاد.

نادال رکورد خود در این تورنمنت به 1-33 بهبود بخشید.

"من احساس خوبی داشتم. یک بازی بسیار خوب، بهتر از روز گذشته" نادال گفت. "بسیار خوشحالم که در نیمه نهایی هستم. شما نمی توانید انتظار یک بازی آسان را در برابر شماره هشت جهان داشته باشید. 2-6 2-6 نتیجه بسیار خوبی برای من است".

نادال 25 ساله، از سال 2003 در تورنمنت کلی کورت (زمین خاک رس) تور جهانی ای تی پی 500 شکست نداشته و در شش حضور قبلی (2009-2005، 2011) به پیروزی رسیده است. او هفته پیش هشتمین عنوان متوالی در مسترز مونته کارلو را (با شکست جوکوویچ) بدست آورد، جایی که با رکورد شکنی بیستمین عنوان مسترز 1000 ای تی پی را جمع آوری کرد.

"من مقدار زیادی اعتماد به نفس از نتایج گذشته در اینجا دارم اما به این معنا نیست که مسیر ادامه خواهد داشت" نادال گفت. "هر مسابقه متفاوت است". نادال در ادامه از رفتن به کورت و سعی و تلاش در هر لحظه و امید به پیروزی می گوید.

در نیمه نهایی، نادال با ورداسکو سید شماره نه بازی خواهد کرد. عنوان دار 2010، پس از آسیب از ناحیه شکم و کناره گیری کی نیشیکوری ژاپنی در زمانی که نتیجه 2-4 پیش می رفت، به دور بعد صعود کرد.

ورداسکو به دنبال دومین عنوان خود پس از پیروزی دو سال پیش در بارسلوناست. او در آکاپولکو به فینال رسید و مغلوب داوید فرر شد.

اسپانیایی با هدف نخستین پیروزی در 13مین ملاقات با نادال به میدان می رود.

آخرین دیدار هیجان انگیز آنها در سینسیناتی، سه تای بریک را به همراه داشت.

4727ACCB25334F2EA834FA5753DAE028.ashx.jpg
Milos Raonic recorded his first win over a Top 4 player.

اما میلوس راونیچ شماره 25 جهان، با شکست 4-6 (3)6-7 اندی ماری در روز جمعه، به اولین پیروزی خود در مقابل چهار نفر برتر دست یافت تا به دومین نیمه نهایی خاک رس در تور جهانی ای تی پی راه یابد "این خیلی، خیلی دشوار است و به علاوه یک اعتماد به نفس بزرگ برای من است" راونیچ گفت. "خاک، بهترین سطح او نیست، اما او به طور مداوم بر روی آن خوب کار می کند. سال گذشته به نیمه نهایی آزاد فرانسه، مونته کارلو و رم رسید، بنابراین او می تواند به خوبی بر روی آن عمل کند. برای من، بدون در نظر گرفتن سطح، پیروزی بزرگی بود".

کانادایی، تنها چهار امتیاز سرو در ست نخست را از دست داد و شکستن سرو ماری از گیم هفتم آغاز شد. او در بازی فقط یک بار گیم اش را در ست دوم از دست داد با این حال در تای بریک و پس از یک ساعت و چهل و چهار دقیقه پیروزی میدان بود. با 195 سانتی قد، راست دست 14 امتیاز سرویس به ثبت رساند و در 84 درصد امتیازهای سرو نخست موفق بود.

شماره چهار جهان فصل خاک رس را با صعود به یک چهارم نهای مونته کارلو (باخت به بردیچ) آغاز کرد. او اوائل سال در بریزبن به پیروزی رسید و اکنون رکورد 6-21 در این فصل را داراست.

در دیگر دیدار این مرحله که تمام اسپانیایی بود، فلیسیانو لوپز سه بار بخت پیروزی برابر داوید فرر را از دست داد تا شماره شش جهان پس از 2 ساعت و 45 دقیقه حریف میلوس راونیچ در نیمه نهایی شود.

فرر در ست دومِ هیجان انگیز 5-4 و 40-15 عقب افتاد اما به سرعت بازی را به تای بریک کشاند و در انجا هم نتیجه 7-6 به نفع حریف پیش رفت که در نهایت 7-9 به پیروزی رسید و از شش فرصت بریک پوینت در ست نهایی، یک بار کافی بود تا مسابقه را با برتری به پایان ببرد.

Ferrer is bidding to win an ATP-best fourth title this season, having already triumphed in Auckland (d. Rochus), Buenos Aires (d. Almagro) and Acapulco (d. Verdasco). He improved to a 27-4 match record on the season.

M∂hdi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی M∂hdi به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: