نمایش پست تنها
قدیمی 03-04-2012, 01:07 AM   #7
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

پنجمين قهرماني فدرر در دوبي

راجر فدرر دومين قهرماني پياپي اين فصل را در دوبي به دست آورد.سيد دوم مسابقات موفق شد 7-5, 6-4 بر اندي ماري غلبه كند تا به تنها بازيكني تبديل شود كه پنج بار در دوبي قهرمان شده.
فدرر كه براي اولين بار پس از فينال تور جهاني 2010 با ماري روبرو مي شد، در گيم ششم دو فرصت بريك را ناكام گذاشت و با استفاده از بازي هجومي و روي تور در گيم يازدهم و بر روي سرويس حريفش به امتياز 40-0 رسيد.ماري توانست با 4 فرصت بريك مقابله كند ولي بازيكن سويسي از پنجمين فرصت خود استفاده كرد و در گيم بعد با سرويسش به ست پايان داد.

با ادامه روند خوب بازيش، فدرر در ست دوم 3-1‌ پيش افتاد و ماري كه در پيدا كردن فرم خوب بازي نيمه نهايي مشكل داشت، ناگهان سه گيم پياپي را با جنگندگي به دست آورد تا فدرر را تحت فشار قرار دهد.هرچند، گيم سريع سرويس فدرر و خطاهاي بيش از حد ماري در گيم نهم باعث شد سيد دوم مسابقات به برتري 5-4 برسد و درنهايت با سرويس خود و پس از 1 ساعت و 36 دقيقه پيروز شود.

فدرر:”به نظرم مسابقه در هر دو ست نزديك بود.من در كل بيشتر از اندي فرصت خلق كردم.امشب حس خيلي خوبي داشتم.آرام بودم و مي دانستم به دنبال چه چيزي هستم.به نظرم از سطح زمين مسابقات به عنوان يك مزيت استفاده كردم كه در فينال سال گذشته اين كار را نتوانستم انجام بدم يا ندادم.فكر كنم امشب اين موضوع مهمي بود.”
ماري 24 ساله كه در ابتداي فصل جام قهرماني مسابقات بريزبين را كسب كرد و به نيمه نهايي آزاد استراليا رسيد، گفت:”به نظرم در ست دوم او بهتر از من بازي كرد.قطعا در ست دوم اشتباهات زيادي داشتم و او بيشتر از ست نخست هجومي بود.ولي در كل هفته عالي بود.براي حضور در آمريكا آماده سازي خوبي بود.پيروزي در بازي هاي سخت مقابل بازيكنان برتر خوب بود.”

قهرمان 16 دوره گرنداسلم از زمان باخت در نيمه نهايي آزاد آمريكا 2011 (شكست از جوكويچ) تاكنون 33 تا از 35 بازي خود را با پيروزي به پايان رسانده و در اين راه پنج عنوان قهرماني را بالاي سر برده.
او گفت:”فوق العاده است.هيچ جايگزيني براي اعتماد به نفس وجود ندارد.من عالي بازي كردم.اينطور نيست كه فقط از فرصت هايم استفاده كرده باشم.در تورنومنت روتردام عالي عمل كردم.پايان فصل گذشته استثنايي بود و بنابراين قهرماني در يك تورنومنت خارج از سالن خوب است.به من اين اميد را مي دهد كه در ايندين ولز و ميامي آن را ادامه دهم.”

مسابقه فينال در حضور شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، نخست وزير كشور امارات و حاكم دوبي برگزار شد.

ویرایش توسط Nima93 : 03-04-2012 در ساعت 12:58 PM
Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
18 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: