نمایش پست تنها
قدیمی 02-28-2012, 11:45 PM   #3
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

پيروزي فدرر و ماري در روز دوم

اندي ماري چهارمين حضور خود در تورنومنت دوبي را با پيروزي در دور اول جشن گرفت.ماري توانست با وجود عملكردي پر از خطا 6-3, 4-6, 6-4 مايكل بِرِر از آلمان را شكست دهد.ماري در اولين گيم مسابقه بريك شد ولي بلافاصله بريك را پس گرفت و يك بريك ديگر در گيم هفتم به او كمك كرد تا ست نخست را ببرد.برر در ست دوم كاملا مسلط بود و با استفاده از بازي هجومي و سرويس هاي بهبود يافته موفق شد ماري را مجبور به دادن خطاهاي بيشتر كند و در گيم دهم سرويس ماري را يك بار ديگر بريك كرد تا نتيجه را برابر كند.چهار گيم آغازين ست پاياني شاهد بريك شدن سرويس هردو بازيكن بود تا اينكه برر موفق به نگه داشتن سرويس خود شد.ولي اين ماري بود كه با استفاده از تجربه خود در اواخر ست فشار را بيشتر كرد تا پيروز شود.
به نظر مي رسيد ماري در طول مسابقه با گرماي نيمروز بيابان دوبي مشكل داشت.او گفت:”بازي خيلي نااميد كننده اي بود، چون من در ست دوم يك بريك پيش بودم و به نظرم هربار بلافاصله آن را از دست مي دادم.و در ست سوم هم من بريك كردم و مجددا آن را از دست دادم.پس مي توانستم بهتر بازي كنم و كار ساده تري داشته باشم.”
ماري در مرحله دوم به ديدار ماركو كيودينِلي سويسي مي رود كه در يك مسابقه طولاني و پس از 2 ساعت و 33 دقيقه، شماره 3 پيشين جهان، نيكولاي داويدنكو را 6-4, 5-7, 6-4 مغلوب كرد.كيودينلي 5 گيم پاياني ست آخر را برد تا از شكست فرار كند.
جو ويلفرد سونگا هم كه اين هفته به بهترين رتبه دوران بازيش در رنكينگ (رنك 5) رسيد، موفق شد 7-6(2), 6-4 ماركوس باقداتيس را حذف كند.سونگا 9 ضربه ايس داشت و 70 درصد امتيازات سرويسش را كسب كرد تا در 97 دقيقه برنده شود.بازيكن فرانسوي كه در تورنومنت دوحه قهرمان شد، ركورد خود در اين فصل را به 12 برد و 2 باخت ارتقا داد.
سونگا:”چالش سختي بود ولي من از آن لذت بردم.من تنيس را به خاطر چالش آن بازي مي كنم.سطح زمين خيلي خيلي سريع بود.توپ ها سريع حركت مي كنند.” او كه بدون مربي در تور بازي مي كند، اضافه كرد كه “روي گي فورجه، كاپيتان تيم جام ديويس حساب مي كنم تا مرا راهنمايي كند.سال گذشته كمي از آندره آغاسي راهنمايي دريافت كردم.”

قهرمان 4 دوره مسابقات، راجر فدرر شروعي آسان و پاياني سخت را در مقابل مايكل لودرا تجربه كرد.سيد دوم موفق شد 11 امتياز ابتدايي بازي را كسب كند و در مجموع ست اول فقط 7 امتياز را از دست داد تا در فقط 18 دقيقه 6-0‌ برنده شود.لودرا پس از نگه داشتن سرويس خود و 1-1 كردن نتيجه در ست دوم، به پيروزي فدرر در 7 گيم متوالي پايان دهد و تمشاگران حاضر در استاديوم را شاد كند.عملكرد خوب بازيكن فرانسوي كار را در ست دوم براي فدرر دشوار كرد و سرنوشت ست به تايبريك كشيده شد.لودرا فرصت ست پوينت را در امتياز 6-5 بر روي سرويس حريف پيدا كرد ولي فورهند قوي فدرر او را ناكام گذاشت و بازيكن سويسي دو امتياز بعدي را به خود اختصاص داد تا 6-0, 7-6(6) پيروز مسابقه باشد.
فدرر:”هميشه پيروزي در ست اول تورنومنت با نتيجه 6-0 عاليست.پس از آن من به نوعي بايد مطمئن مي شدم كه مايكل را كنترل كنم چون مي دانم كه بازيكن خطرناكي است.به نظرم خيلي محكم بودم.شايد مي توانستم كمي بهتر سرويس بزنم ولي با اين وجود مشكلي در طول بازي نداشتم.تايبريك، همانطور كه ديديم نتيجه آن مي تواند خيلي زود تغيير كند، مخصوصا بر روي سطح سريعي مانند اين.”
ديدار دور دوم براي فدرر، تكرار فينال سال 2004 مسابقات خواهد بود.فلسيانو لوپز هر 2 فرصت بريك سرويس را ناكام گذاشت تا در 69 دقيقه 6-4, 6-4 نيكولاس ماهو را شكست دهد و به مصاف فدرر برود.
سيد پنجم، توماس برديچ هم ركورد خود در برابر بنجامين بكر را به 5 برد و 1 شكست ارتقا داد.او 10 ضربه ايس زد و 72 درصد امتيازات سرويسش را برد تا 6-2, 6-2‌ پيروز شود.همچنين سيد هشتم، خوان مارتين دل پوترو 6-3, 7-6(5) آلكساندر دولگوپولوف را مغلوب كرد.
در ديگر بازي هاي امروز، سرگي استاخوفسكي 6-1, 6-2 از سد وايلد كارد اماراتي، عمر عوضي گذشت.فلاويو چيپولا از ايتاليا موفق شد 6-2, 7-5 ايوان ليوبيچيچ را شكست دهد.سيد هفتم، يانكو تيپسارويچ با نتيجه 6-2, 6-2 ايگور كونيتسين را حذف كرد و ميخائيل يوژني روس، پس ازينكه ست اول را 6-3 به خود اختصاص داد به علت كناره گيري ريشارد گاسكه (بيماري آنفلونزا) به دور بعد صعود كرد.

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
17 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: