نمایش پست تنها
قدیمی 05-11-2012, 09:34 AM   #4
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

نخستين شكست امسال رافا در خاك رس؛ تورنومنت را تحريم مي كنم

فرناندو ورداسكو به روند 13 شكست پياپي مقابل سيد دوم و قهرمان سال 2005 و 2010 تورنومنت مادريد، رافائل نادال پايان داد.در دور سوم مسابقات، نادال ست نخست را واگذار كرد ولي در اواسط ست دوم نبض بازي را به دست گرفت تا پس از به تساوي كشاندن نتيجه در ست سوم 5-2 پيش بيفتد و دو مرتبه موقعيت پايان دادن به بازي با سرويسش را كسب كند.اما بازگشت خيره كننده ورداسكو و كسب پنج گيم متوالي نتيجه را 6-3, 3-6, 7-5 به سودش تمام كرد.بازيكن اسپانيايي در راه برتري نه خطاي سرويس داشت ولي 15 فرصت بريك را ناكام گذاشت.
بر اين اساس روند 22 پيروزي پياپي سلطان خاك رس كه از زمان شكست در فينال مسابقات رم 2011 (مقابل جوكويچ) ادامه داشت به پايان خود رسيد.در 13 رويارويي گذشته آن ها، نادال 29 ست را در مقابل 4 ست ورداسكو كسب كرده بود.
نادال: “حركت كردن براي من خيلي مهم است و اينجا نمي توانم حركت كنم پس نمي توانم طوري كه مي خواهم به توپ ضربه بزنم.ATP‌ و تورنومنت مي توانند هر كاري دوست دارند انجام دهند، من تمام تلاشم را كردم تا آماده باشم ولي براي تطبيق يافتن بازيم با زمين به اندازه كافي خوب نبودم.تنها چيزي كه مي دانم اينست كه اگر اتفاقات همينگونه پيش بروند، خيلي متاسفم ولي سال آينده يك تورنومنت كمتر در تقويم من خواهد بود.”
ورداسكو كه حالا ركورد 18 برد و 6 باخت را در اين فصل دارد، درباره نخستين پيروزي خود برابر هموطنش گفت: “پس از شكست هاي متعدد در مقابل كسي كه صادقانه مي گويم بهترين بازيكن تاريخ خاك رس است، شكست دادنش در خاك رس بالاترين درجه است.هيچ كلمه اي ندارم.براي پيروزي خوشحالم، هرچند نگه داشتن خودم در اين لحظات سخت است.بايد خونسرد شوم، استراحت كنم و براي مسابقه بعدي آماده شوم.”
ورداسكو در مرحله ¼ نهايي با توماس برديچ روبرو مي شود.بازيكن چك تبار 28 تا از 32 امتياز سرويس را كسب كرد تا در 50 دقيقه، سيد دوازدهم، گائل مونفيس را 6-1, 6-1 از پيش رو بردارد.
در همين قسمت از جدول، آلكساندر دولگوپولوف اوكرايني دومين پيروزي خود مقابل يك بازيكن حاضر بين 5 نفر برتر را جشن گرفت.سيد شانزدهم مسابقات پس از 2 ساعت و 19 دقيقه، 7-5, 3-6, 7-6(2) جو ويلفرد سونگا را حذف كرد تا براي دومين بار در اين فصل به مرحله ¼ نهايي برسد.او در بريزبين به فينال صعود كرد و از اندي ماري شكست خورد.حريف بعدي براي دولگو، خوان مارتين دل پوترو است كه ركورد اين فصل خود در خاك رس را به 9 پيروزي و بدون شكست ارتقا داد و 6-2, 6-4 مارين چيليچ را مغلوب كرد.دل پوترو كه هفته گذشته در مسابقات استوريل با شكست ريشارد گاسكه به قهرماني رسيد، شش ضربه ايس زد و 72 درصد امتيازات سرويس را به خود اختصاص داد.

اما راجر فدرر پس از فرار از شكست در برابر ميلوس راونيچ، روز بدون مشكلي داشت و در 58 دقيقه گام به دور بعد نهاد.او 31 ضربه وينر زد و سه مرتبه حريفش را بريك كرد تا 6-3, 6-2 از سد ريشارد گاسكه بگذرد.به اين ترتيب بازيكن 30 ساله سويسي در هر 9 حضور خود در مادريد به ¼ نهايي صعود كرده و دو بار در سال هاي 2006 (با شكست گونزالز) و 2009 (با شكست نادال) قهرمان شده.
فدرر گفت: “هر چند ضرباتم را هجومي زدم ولي تنيس بي نقصي بازي كردم.شايد چند خطا داشتم ولي اين به خاطر پرواز كردن توپ ها در اينجاست و كنترل آن ها دشوارست.” او در ادامه گفت كه ناراحتي نادال درباره سطح برگزاري مسابقات را درك مي كند: “من ناراحتي رافا را مي فهمم.او از ابتدا مخالف خاك رس آبي بود و من هم همينطور.هيچ وقت بر روي اين سطح حس آرامش نداشت.اين سطح سختيست و فقط به عصبانيت اضافه مي كند.”
فدرر براي صعود به نيمه نهايي بايد براي سيزدهمين بار متوالي داويد فرر را شكست دهد.فرر در راه دهمين پيرووزي مقابل هموطنش، نيكولاس آلماگرو، مجبور شد سه فرصت مچ پوينت را ناكام بگذارد تا 7-6(5), 3-6, 7-6(8) در تايبريك ست نهايي برنده شود.
مشابه با فدرر، مرد شماره 1 تنيس جهان و مدافع عنوان قهرماني، نواك جوكويچ پس از بازي سخت دور دوم به زمين مسابقه بازگشت و به راحتي 7-6(5), 6-4 استانيسلاس واورينكا را از پيش رو برداشت.پس از ناكامي در استفاده 7 فرصت بريك در ست نخست، جوكويچ دو مرتبه در ست دوم حريفش را بريك كرد تا 5-2 پيش بيفتد ولي يك بار سرويسش را از دست داد و در نهايت پس از 1 ساعت و 45 دقيقه برنده شد.
جوكويچ پس از مسابقه به انتقاد خود از زمين ادامه داد: “آن ها ادعا مي كنند كه زمين دقيقا مانند رس قرمز است كه اين حقيقت ندارد چون تفاوت زيادي است.شما دائما ليز مي خوريد.برنده كسي خواهد بود كه در پايان هفته مصدوم نشده باشد.تجربه جديديست و طوري كه امسال نشان مي دهد، اميدوارم آخرين تجربه باشد.”

ديدار دور بعدي در اين قسمت از جدول تمام صربستاني خواهد بود، چرا كه يانكو تيپسارويچ براي نخستين بار در پنج رويارويي با ژيل سيمون موفق به شكست او شد تا به مصاف جوكويچ برود.تيپسارويچ به كمك 14 ايس و كسب 74 درصد امتيازات سرويس، 7-6(3), 7-5, 6-1 برنده شد.

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
32 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: