نمایش پست تنها
قدیمی 02-05-2015, 11:15 AM   #310
nima.a
Senior Member

آواتار nima.a

پستها: 645
سپاس: 3,372
در 639 پست 4,353 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: فدرر - سونگا - فرر - للودرا
پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر پیرامون اولین گرنداسلم سال، استرالیا 2015

نقل قول:
نوشته اصلی توسط king of spin نمایش پست ها
در این که فدرر از لحاظ فنی خیلی خوبه که شکی درش نیست ولی تو این ویژگی هایی که شما گفتی یه چند تاش نواک بهتره چند تا هم راجر، مثلا توی بازی روی تور در کل راجربهتره و خب به قول شما مخصوصا بکهند اسمش ولی تو یه مواردی مثل فوت ورک، دراپ شات( از ناحیه بکهند) و فرهند در کل نواکو بهتر میدونم.
نکته دیگه هم این که نقاط ضعف یه سری از تنیسورا در رویارویی با حریفان خاص مشخص میشه، مثلا؛ نقطه ضعف راجر روی سرویسای کیک رافا و تاپ اسپینای زیاد روی بکهند راجر و یا همون راجر که بازی روی تور خوبی داره معمولا توی بازیای مقابل رافا خیلی راحت پسینگ شات میخوره و امار خوبی رو توی بازی نزدیک تور در مقابل رافا نداره، حالا همین سرویسای رافا به ویژه سکند سرواش در مقابل نواک یه نقطه ضعف کامل محسوب میشه.
در مورد دوران اوج فدرر هم به نظرم اکثر تنیسورا با زدن ضربه فلت و سنگین(کم کردن ارتفاع توپ روی بکهند) سعی در گرفتن ارور از راجر داشتن که به نظر من اصلا این حالت، تاکتیک مناسبی برای گرفتن امتیاز از راجر نیست و به همین دلیل هم راجر اون زمان ارور بکهنداش خیلی پایین تر بوده کما اینکه همون زمان رافا تو سطوحی که توپ ها اسپین میگرفتن و خیلی سریع نبودن میتونست راجر رو شکست بده( مثلا خاک) و توی مسترز کاپ( ایندور) زورش به راجر نمی رسید
در کل با این جمله شما که هیچ کس پرفکت نیست موافقم و باید برتری نسبی رو سنجید.
اتفاقا به نظر من فورهند و بک هند دراپ شات فدرر کاملا یک پله از جکوویچ بالاتر است. اول اینو بگم که دارم درباره فدرر در اوج صحبت می کنم.
فرهند راجر که نیازی به توضیح نداره واقعا. فقط میشه گفت از هر نقطه زمین میتونه کاملا کشنده حمله کنه باهاش. نواک هم فرهند کارایی داره اما کلا با توجه به گریپ وسترنش نمیتونه خوب بعضی از ضربات خاص مثل اینساید اوت رو بزنه. برای همین هیچ وقت توپ های شورت روی بکهند رو ران اراند نمی کنه. که البته با بکهند خوبش پوشش میده معمولا. داون د لاین هم نمی کنه زیاد. نواک در پکیج فورهند فقط رانینگ کراس کورت هاش در لول خیلی بالایی هست به نظر من ولی فدرر اینساید این یا اوت و کراسکورت و بسیار موثرتری داره
اون ساید اسپین هایی که فدرر به بکهند دراپ شات هاش میده در زمان اوجش تمام حریفهاش رو از نفس می انداخت. که اصلا قابل مقایسه با دراپ های نواک نیست. این رو هم فراموش نکنیم که نواک به علت استایل بدون پیچیدگی بکهندش خیلی خوب دراپ رو میتونه تا لحظه آخر مخفی کنه البته این نکته که خیلب کم از دراپ استفاده می کنه کمکش کرده وگرنه تا الان بیشتر مشخص می شد. در هر صورت فدرر با توجه به اسلایس مشکلی از این بابت نداره.
فوت ورک هم راجر از بهترین هاست و من به شخصه فقط نادال رو در سطح راجر و یا شاید در مواردی بهتر از اون میدونم. نکته ای که هست سبک بازی فدرر (حمله به تور در کوچکترین فرصتی) بسیار مشکل چه از لحاظ فکری و عملی هست. با این وجود کوچکترین ارری در فوت ورک راجر دیده نمیشه. همین هست که می گویند راجر تنیس رو جوری بازی می کنه که بسیار آسون به نظر میاد. نکته بعد لیز نخوردن راجر ست که بارها در زمین های چالش برانگیز مثل مادری و ... دیده شده. یادمه نادال هم به مشکل خورد اونجا.
در زمان اوج فدرر هم بازیکن ها سعی نمی کردن با ضربات فلت ارر بگیرن از راجر بلکه سبک تنیس در اون زمان اینجوری بوده. تند بودن توپ ها و زمین ها هم مزید بر علت بوده. چیزی که کمتر دربارش صحبت میشه اینه که فدرر خودش جز اولین کسایی بود که اسپین به معنای امروزی رو وارد دنیای تنیس کرد. کلا به نظرم به خاطر اسپین های وحشتناک فرهند رافا که بعد راجر اومد از این لحاظ آندر ریتد شده این مساله. نباید فراموش کنیم که فدرر بازیکن نسل قدیمی هست که خودش رو با این تنیس جدید وفق داده و نکته طعنه آمیز اون میتونه این باشه که خودش از شروع کنندگان و مبدعان این تنیس بوده و هست. مسلما با اسپین های بالا روی بکهند فدرر و ارتفاع بالای توپ کار برای بکهند فدرر خیلی سخت میشه.
کلا هیچ بازیکنی کانل نیست اما از لحاظ تکنیک و کامل بودن سطح بازی به نظر من فدرر برترین هست
nima.a آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی nima.a به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: