نمایش پست تنها
قدیمی 01-21-2012, 04:54 PM   #19
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

مونفيس و راونيچ، سيدهاي شكست خورده در روز ششم ملبورن

آماده سازي سبك قبل از شروع تورنومنت و هفته اي كوتاه در ملبورن، تنها نگراني هايي هستند كه نواك جوكويچ در راه كسب پنجمين عنوان گرنداسلمش پيشرو دارد.جوكويچ به كمي بيشتر از راه رفتن در زمين نياز داشت تا نيكولاس ماهو آسيب ديده را 6-0, 6-1, 6-1 در دور سوم شكست دهد.با توجه به سناريو مشابه در دو بازي اولش، جوكويچ تا به امروز نزديك به 4 ساعت و نيم زمان را در تورنومنت صرف كرده –تقريبا زماني كه برنارد توميك براي يك بازي وقت گذاشته-.جوكويچ عمدا قبل از مسابقات آزاد استراليا در تورنومنت هاي آماده سازي شركت نكرد تا خودش را شاداب نگه دارد ولي كمبود مسابقه كوچكترين نگراني براي اوست:"فكر نمي كنم كه كمبود بازي داشته باشم، فكر نمي كنم كه كمبود تمرين داشته باشم.نكته مثبت هفته اول اينست كه عملكردم عالي بود.به نظرم نيازي ندارم كه بر روي ضربه خاصي تمرين كنم، شايد فقط سرويس."
ماهو كه امروز تولد 30 سالگي خود را جشن مي گيرد، زانوي چپ خود را باندپيچي كرده بود و بازي را با درد زيادي به پايان برد و همين همدردي جوكويچ را به همراه داشت:”من با حريفم همدردي مي كنم، او نمي توانست در زمين حركت كند.به نظرم خيلي از مردم انتظار داشتند كه او كناره گيري كند ولي او در زمين ايستاد، پس بايد به او ارزش داد.و تولدش مبارك.”
ليتون هيويت استراليايي رقيب بعدي جوكويچ خواهد بود.او توانست بازيكن جوان كانادايي ميلوس راونيچ را 4-6, 6-3, 7-6(5), 6-3 از پيش رو بردارد.يك بار ديگر جنگندگي هيويت برايش كارساز بود تا تماشاگران خانه را خوشحال كند و براي هفتمين بار در 16 حضورش در ملبورن به دور چهارم صعود كند.
هيويت:”پايان دادن بازي با سرويس سخت است و چند ماه قبل هركاري مي كردم تا در اين موقعيت قرار بگيرم تا به هفته دوم مسابقات راه يابم.بردن آن گيم سخت است، فقط يك گيم ساده نيست، يك گيم خونين است.او هم بازيكن سرسختيست چون شما فرصت هاي زيادي را براي بريك كردنش به دست نمي آوريد.شما بمباران مي شود و فقط بايد سرويس هايش را فراموش كنيد و به امتياز بعدي فكر كنيد.اين بهتزين حس ممكن نيست ولي در بازي باقي مي مانيد و مي جنگيد تا فرصت مناسب پيدا شود.”

در ديگر بازي دور سوم، جو ويلفرد سونگا كه كماكان بدون مربي خوب نتيجه مي گيرد 6-2, 6-2, 6-2 فردريكو ژيل از پرتقال را مغلوب كرد و پس از آن اعلام كرد كه به خود به عنوان يكي از مدعيان قهرماني نگاه مي كند.اين برد سونگا را يك قدم ديگر به نيمه نهايي احتمالي مقابل بازيكني كه در فينال 2008 شكستش داد (نواك جوكويچ) نزديك كرد.
سونگا از آوريل گذشته و پس از جدايي از مربي 7 ساله اش اريك وينوگرادسكي (Eric Winogradsky) نتايج خيلي خوبي كسب كرده و سال گذشته را بهترين رنكينگ پايان فصلش به پايان برد.سونگا در اين باره گفت:”حالا من فقط براي تفريح بازي مي كنم.من نظرات خودم را دنبال مي كنم.” سونگا گفت كه عدم وجود مربي به اين معنيست كه او فقط خودش را مقصر هر ناكامي مي داند و فقط به خودش براي هر موفقيت تبريك مي گويد.”من از هيچكس مشاوره نمي گيرم.مي خواهم خودم تاكتيك ها را پيدا كنم، همه چيز را خودم انجام دهم.اگر همينطور به پيشرفت بازيم ادامه دهم...چرا بايد در آن تغيير (استخدام مربي) ايجاد كنم؟”

سونگا براي رسيدن به مرحله ¼ نهايي بايد ابتدا از سد كي نيشيكوري بگذرد.بازيكن آسيايي امروز يك ركورد ديگر را شكست و توانست به اولين ژاپني تبديل شود كه به دور چهارم مسابقات آزاد استراليا رسيده.او 4-6, 7-6(3), 7-6(4), 6-3 جولين بنتو را شكست داد تا بهترين نتيجه خود در گرنداسلم ها را يك بار ديگر تكرار كند (دور چهارم آزاد آمريكا 2008).ژاپني 22 ساله در فصل 2011 موفق بود و توانست به دو فينال برسد و نفر اول رنكينگ، نواك جوكويچ را هم شكست دهد.او اكنون در رتبه 26 قرار دارد.
نيشيكوري:”امروز بهترين بازي هفته ام را انجام دادم.او هم خوب بازي كرد.منظورم اينست كه در دو ست اول خيلي هجومي بود.ست سوم لحظات خيلي سختي برايم بود، من در ست اول و دوم يك بريك پيش بودم و او به بازي بازگشت و در ست سوم 5-2 عقب بودم.مي دانيد، پستي و بلندي زيادي وجود داشت.از نظر روحي راحت نبود.”
نيشيكوري سال گذشته در تورنومنت شانگهاي سونگا را شكست داد و درباره ديدار با او گفت:”بله، ما دو بار با هم روبرو شده ايم.يكي از آن ها بازي نمايشي هفته قبل بود و در شانگهاي.مي دانيد، او خيلي هجوميست، سرويس قوي دارد، زياد به سمت تور مي آيد.ولي من ازينكه به دور چهارم رسيده ام هيجان زده ام و مي خواهم بازي بعدي را هم ببرم.”
اندي ماري هم كار راحتي داشت و 6-4, 6-2, 6-0 مايكل لودرا را در بازي كه بيشتر نمايشي شده بود شكست داد.رالي هاي تماشاگرپسند و والي هاي جذاب اكثر امتيازات مسابقه را شامل شدند.
ماري:”ايوان لندل ترجيح مي داد مي داد كه امتيازات را با شيوه معمول سرويس و فورهند بازي كنم ولي نحوه بازي امشبم اينگونه بود و اميدوارم كه همه از آن لذت برده باشند.”
ماري در دور چهارم با ميخاييل كوكوشكين بازي مي كند كه در يك ديدار پر فراز و نشيب توانست گائل مونفيس فرانسوي را6-2, 7-5, 5-7, 1-6, 6-4 مغلوب كند.

در ديگر بازي هاي قسمت مردان، سيد پنجم داويد فرر بازي راحت تري نسبت به دور قبل داشت و موفق شد 7-5, 6-2, 6-1 خوان ايگناسيو چلا را حذف كند.او گفت كه در ابتداي بازي كمي عصبي بوده ولي از بازيش راضيست:”من شروع خوبي نداشتم.كمي مضطرب شروع كردم.او در گيم هاي آغازين خيلي خيلي خوب بازي كرد.پس از آن من ست اول را بردم و كمي راحت تر بود.ضربات بهتري مي زدم و اعتماد به نفسم بالا رفت.در ست دوم و سوم هم خوب بازي كردم. ”
فرر در دور چهارم به مصاف ريشارد گاسكه مي رود كه 6-3, 6-3, 6-1 سيد نهم يانكو تيپسارويچ را كنار زد.

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
23 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: