نمایش پست تنها
قدیمی 01-20-2012, 04:47 PM   #16
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

درخشش فدرر و نادال در روز پنجم

راجر فدرر نهايت استفاده از فرصت هاي كميابش را در برابر سريع ترين سرويس در تنيس كرد و با چندين ريترن نمونه توانست 7-6(6), 7-5, 6-3 ايوو كارلويچ را شكست دهد.قهرمان چهار دوره مسابقات، ست پوينت كارلويچ در تايبريك را با يك ضربه لاب ناكام گذاشت و دو امتياز پس از آن را برد تا ست اول را كسب كند.
فدرر:”من مي دانستم كه بازي سختي خواهد بود.من با او 10 بار روبرو شده ام و چندين تايبريك بازي كرده ايم.مي دانستم كه ممكن بود به يكي دو امتياز بستگي داشته باشد.قطعا كمي خوش شانس بودم و هرچه كه بازي پيش رفت بهتر بازي كردم.”
درباره آن امتياز، كارلويچ گفت كه احتمال از دست دادن آن”1 درصد” بوده:”بدشانسي بود.من از او انتظار چنين ضربه اي را نداشتم.من آنجا بودم و فقط اشتباه محاسباتي در پرش كردم.اگر آن را مي بردم، همه چيز تغيير مي كرد ولي زندگي همين است.”
فدرر درباره مصدوميت كمرش گفت كه كاملا فراموش شده:”در كل من حس خوبي دارم.بازي خوبي برايم بود و هم هفته خوبي.امروز اصلا مشكلي نداشتم و حتي درباره اش فكر هم نكردم، صادقانه مي گويم.پس روز كاري خوبي بود.”
حريف دور بعد فدرر در بازي نوبت شب استاديوم راد ليور مشخص شد، جايي كه آلكساندر دولگوپولوف و برنارد توميك باهم مسابقه دادند.در نبردي پرتنش و طولاني، توميك در 3 ساعت و 49 دقيقه موفق شد 4-6, 7-6(0), 7-6(6), 2-6, 6-3 پيروز شود.اكثر امتيازات بازي با ضربات اسلايس از سوي هردو بازيكن همراه بود و توميك كه ست اول را واگذار كرده بود، در تايبريك ست دوم سطح بازيش را بالا برد و موفق شد نتيجه را برابر كند.هرچند بازيكن اوكرايني سرويس توميك را در ابتداي ست سوم بريك كرد ولي نتوانست ازين برتري استفاده كند و كار مجددا به تايبريك رسيد.در حالي كه توميك 5-3 در تايبريك عقب بود، توانست يك بار ديگر به بازي برگردد و ست سوم را به خود اختصاص دهد.دولگوپولوف بازهم خيلي زود در ست چهارم پيش افتاد و اين بار اجازه نداد تا توميك كاري از پيش ببرد تا بازي به ست پنجم كشيده شود.

صحنه دراماتيك مسابقه در گيم اول ست پاياني رخ داد، جايي كه توميك در ميانه رالي دست خود را به علامت درخواست بازبيني راي داور خط (چلنج) بالا برد و دولگوپولوف به همين خاطر ضربه بازگشتي را به بيرون زد ولي ناگهان توميك با زيركي دست خود را پايين آورد و داور صندلي امتياز را به توميك داد.همين مساله باعث عصبانيت و اعتراض دولگو شد ولي فايده اي نداشت.عصبانيت او برايش گران تمام شد و با از دست دادن تمركزش بازي را در ست پنجم به توميك واگذار كرد.
توميك:”به نظرم تماشاگران مرا به برد رساندند.او يكي از عجيب ترين بازيكنان حاضر در تور است.براي من كسب پيروزي در مقابل او در دور سوم عاليست.”

اما در نخستين بازي امروز در زمين اصلي، سيد دوم، رافائل نادال هم مانند فدرر بازي راحتي داشت و 6-2, 6-4, 6-2 از سد لوكاس لَكسو از اسلواكي گذشت.قهرمان سال 2009 مسابقات كه در دو سال گذشته به دليل مصدوميت از ¼ نهايي فراتر نرفته، اوايل هفته از درد شديد زانو رنج مي كشيد ولي نتايج آزمايشات پزشكي هيچ مشكلي نشان ندادند.او در اين باره گفت:”زانويم خوب است، اين مهمترين چيز است.بازي كاملي انجام دادم.واقعا محكم بودم.از بازيم خيلي راضيم.حضور در دور چهارم بدون واگذاري ست، خبر خوبيست.من خوب بازي مي كنم.اگر شما خوب بازي كنيد، كار كمي راحت تر مي شود.اگر بد بازي كنيد، هر بازي خيلي سخت خواهد بود.”
نادال براي صعود به ¼ نهايي بايد به ديدار فلسيانو لوپز برود كه در يك بازي جذاب 6-3, 6-7(3), 6-4, 6-7(0), 6-1 جان ايزنر را شكست داد.

در ديگر بازي هاي امروز، توماس برديچ در سه ست سخت 7-6(5), 7-6(1), 6-1 كوين اندرسون از آفريقاي جنوبي را مغلوب كرد تا با نيكولاس آلماگرو مصاف كند.آلماگرو 7-6(2), 6-4, 6-2 استانيسلاس واورينكا را حذف كرد.فيليپ كولشرايبر 6-3, 6-2, 7-6(3) آلخاندرو فايا را شكست داد و به ديدار خوان مارتين دل پوترو مي رود كه در يك بازي ساده 6-2, 6-3, 6-0 ين سون لو را از پيش رو برداشت.

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
27 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: