نمایش پست تنها
قدیمی 06-02-2012, 02:19 AM   #14
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

آغاز دور سوم رقابت ها با پيروزي جوكويچ، فدرر و برديچ

روز جمعه در پاريس، مرد شماره 3 تنيس جهان، راجر فدرر 6-3, 4-6, 6-2, 7-5 بر نيكولاس ماهو سرسخت غلبه كرد تا به دور چهارم آزاد فرانسه برسد.بعد از پيروزي آسان در ست نخست، فدرر نتوانست در مقابل حمايت تماشاگران و بازي هجومي بازيكن فرانسوي مقاومت كند تا اولين بريك مسابقه را در امتياز ست پوينت واگذار كند.ولي به محض اينكه نشانه شكست بزرگ ظاهر شد، قهرمان سال 2009 مسابقات با كسب دو بريك در ست سوم و كنار زدن بازگشت دوباره ماهو در ست چهارم بعد از 2 ساعت و 37 دقيقه به پيروزي دست يافت.
فدرر گفت: “مي دانستم در صورت داشتن زمان او مي تواند از بيس لاين خوب باشد.به نظرم براي بازيكنان بلندتر اينست كه بتوانيد آن ها را در زمين حركت دهيد و بارها و بارها مجبور به دفاع كردن كنيد.اين شايد جاييست كه مي توانيد بعضي از ضعف هايشان را هدف بگيريد.ولي خب قطعا اگر در حالت هجومي باشند و بتوانند امتيازات را كوتاه نگه دارند، همانطور كه او در چند ضربه نخست هر امتياز نشان داد، بازي كردن را سخت مي كند.”
ماهو كه براي نخستين بار در چهار رويارويي با فدرر يك ست را به دست آورد، گفت: “باور دارم كه امروز در سطح متوسطي بازي كرد ولي شايد به خاطر بازي من بود كه نتوانست بهتر بازي كند.باور دارم بازيم به نحويست كه بر روي اين سطح به آن عادت ندارد.معمولا برابر حريفاني بازي مي كند كه از بيس لاين بازي مي كنند، ضربات محكم دارند، ولي من او را از اين محروم كردم.بعد از مدتي نتوانست ريتمش را پيدا كند و خطاهاي معمولي مي داد و من موفق شدم او را به نحوي مجبور به بد بازي كردن كنم.”

فدرر در ديدار بعد به مصاف ديويد گوفين مي رود كه بعد از حذف كردن 7-6(4), 7-5, 6-1 لوكاس كوبات به اولين بازيكن از زمان ويمبلدون 1995 (ديك نورمن از بلژيك) تبديل شود كه بعد از جايگزين شدن در جدول اصلي به دور چهارم يك گرند اسلم صعود مي كند.گوفين بعد از انصراف گائل مونفيس به دليل مصدوميت زانو به مسابقات راه پيدا كرد و دو پيروزي پنج سته مقابل رادك استپانك و آرنولد كلمان بر جاي گذاشت.
گوفين: “حس خوبي دارم، خيلي خوب.اولين حضور در جدول اصلي گرند اسلم.سه مسابقه داشتم.هيچ چيز براي از دست دادن نداشتم.شانس پيروزي كمتري داشتم ولي بهترين تنيسم را ارائه دادم.امروز سه ست بود، نه سه ست بي نقص، ولي خيلي خوب بازي مي كردم.خوشحالم كه پيروز شدم.حالا مقابل راجر بازي مي كنم و نمي توانم آن را باور كنم.وقتي نوجوان بودم عكس هاي زيادي از او را در اتاقم داشتم.مانند هر مسابقه ديگر برايش آماده مي شوم.بهترين تلاشم را در دو روز نشان مي دهم.”

سيد هفتم، توماس برديچ از نبرد سه ساعت و 52 دقيقه اي مقابل كوين اندرسون پيروز خارج شد.فيناليست تورنومنت مادريد، 10 ايس و 57 ضربه وينر زد تا چهار مرتبه سرويس حريفش را بريك كند و 6-4, 3-6, 6-7(4), 6-4, 6-4 برنده شود.
برديچ: “وقتي با اندرسون در دور اول مادريد بازي كردم، او سخت ترين حريف من تا نيمه نهايي بود.پس امروز انتظار بازي سختي را داشتم.او بازيكني در حال پيشرفت است و خيلي خوب بازي مي كند.”
بازيكن اهل جمهوري چك براي رسيدن به ¼ نهايي بايد از سد خوان مارتين دل پوترو عبور كند.بازيكن آرژانتيني سومين پيروزي پياپي خاك رس مقابل مارين چيليچ را با نتيجه 6-3, 7-6(1), 6-1 به دست آورد.سيد نهم، 31 ضربه وينر زد تا 225مين برد دوران بازيش را ثبت كند.
سيد برتر، نواك جوكويچ به پيروزي هاي نيكولاس دويلدر پايان داد.دقايقي قبل از ساعت 8 عصر به وقت محلي، نواك جوكويچ در حالي وارد زمين مسابقه شد كه مي دانست فقط حدود 2 ساعت قبل از تاريكي هوا زمان دارد و به سرعت 5-0 در ست نخست پيش افتاد و پنج مرتبه ديگر در دو ست بعدي حريفش را بريك كرد و 70 درصد سرويس هايش را به امتياز تبديل كرد تا بعد از
1 ساعت و 44 دقيقه در غروب آفتاب پاريس برنده شود.
جوكويچ: “15 دقيقه پاياني خيلي سخت بود، ولي برايم مهم بود كه امروز مسابقه را تمام كنم.دوست نداشتم فردا باز گردم و چند گيم بازي كنم.”

سيد 22ام،‌ آندرياس سپي هم براي اولين بار در 29 حضورش در گرند اسلم ها به مرحله چهارم صعود كرد.بازيكن ايتاليايي در كمتر از سه ساعت 7-5, 3-6, 6-3, 4-6, 6-2 بر فرناندو ورداسكو غلبه كرد.او كه در حال حاضر بهترين رنكينگ دوران بازيش (رنك 25) را در اختيار دارد، اوايل ماه مي در تورنومنت بلگراد قهرمان شد و دو هفته پيش به ¼ نهايي مسترز رم رسيد (شكست از فدرر).
نواك درباره حريف بعديش چنين گفت: “او در فرم فوق العاده ايست.به نظرم در بهترين فرم زندگيش است و در بلگراد قهرمان شد، پس در صربستان خيلي مشهور است (با خنده).به نظرم نيمي از صربستان به خاطر قهرمانيش از او حمايت مي كنند.نه، شوخي مي كنم.او شخصيت خوبي دارد و خيلي سخت كوش است، بازيكن خيلي محكمي بر روي هر سطح است ولي به نظرم خاك رس را بيشتر ترجيح مي دهد.چند پيروزي خوب كسب كرد، آخرين آن امروز مقابل ورداسكو.ما همه از كيفيت ورداسكو آگاهيم.پس من براي مسابقه مثل هميشه آماده مي شوم، براي برد.”

اميد كشور ميزبان، جو ويلفرد سونگا بدون توجه به حركات عجيب فابيو فونيني با نمايشي محكم 7-5, 6-4, 6-4 او را شكست داد.فونيني تمام تلاشش را براي بر هم زدن حواس سونگا با حركات نمايشي و ضربات محكم انجام داد اما اين سيد پنجم بود كه با تمركز بر روي مسابقه 7 ضربه ايس زد و هشت بار حريفش را بريك كرد تا در سه ست برنده شود.
سونگا در كنفرانس خبري گفت: “فابيو هميشه اين كار را انجام مي دهد و هنگامي كه به زمين وارد شدم اين يكي از هدف هايم بود.نمي خواستم در دام او بيفتم، چون مي تواند خيلي پيچيده باشد.”
او در مرحله چهارم با استانيسلاس واورينكا روبرو مي شود كه ديگر بازيكن فرانسوي، ژيل سيمون را در چهار ساعت و 29 دقيقه 7-5, 6-7(5), 6-7(3), 6-3, 6-2 از پيشرو برداشت.
سونگا ادامه داد: “من در حال پيشرفت هستم.سه روز متوالي بازي كردم پس خوبست كه فردا استراحت مي كنم.هميشه بعد از گذشت مسابقات بهتر مي شوم، پس اميدوارم پس فردا همين موضوع صادق باشد.”

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
30 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: