نمایش پست تنها
قدیمی 06-17-2015, 12:42 PM   #5
miladroozbeh
Senior Member

آواتار miladroozbeh

پستها: 137
سپاس: 228
در 43 پست 117 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael nadal- Maria sharapova
پیش فرض پاسخ : مهم:شرکت یا شرکت نکردن در مسابقات آدینه،جایزه بزرگ،مناطق

از نظر من وقتی ی بازیکن آماتور رو به بالا نوع ضربات رو یاد گرفته باشه و بتونه ضربات حداقل فورهند و بکهند و سرویس رو بزنه نیاز به این داره که اول مسابقه تمرینی بده بعد از مدتی ی پله بالاتر بره و مسابقه هفتگی آدینه شرکت کنه.من فکر میکنم اگه بازیکن آماتور که ضربات رو خوب نمیتونه بزنه بره توی مسابقه شرکت کنه اول اینکه وقتشو به هدر داده چون تو زمین بلد نیس کاری کنه و دوم اینکه ممکنه دستش خراب بشه در صورتی که اول باید بتونه ضربه بزنه نه ایکنه وینر بزنه ولی باید بتونه 2-3 رالی کنه.
اگرم سطح از متوسط یا نیمه حرفه یی باشه.یعنی اینکه توی تمرین همه کار انجام میده دراپ شات-وینر-ایس-اسلایس و ... .پس الان موقع اش رسیده بره توی مسابقه استرس بگیرتش و نتونه یه ضربه فورهند ساده رو بزنه-پس این بازیکن نیاز داره بره توی مسابقه اول اینقدر مسابقه بره که بتونه استرسش رو کنترل کنه وگرنه نمیتونه کاری کنه که استرسش از بین بره و دوم اینکه توی مسابقه دادن شما خیلی جدی تر عمل میکنی تا توی تمرین و این باعث میشه که بعد مسابقه که باختی بیای خودتو آنالیز کنی و ببینی من چرا باختم مثلا میبینی که ارور ها و خطاهات خیلی زیاد بود و بعد میای توی تمرین با پارتنرت جوری ضربه میزنی که اول کنترل داشته باشه و خطا ندی و دوم شدت داشته باشه.یا اینکه توی مسابقه بیشترین خطاهایی که دادی از روی ضربه های بکهندی بود که میزدی پس میای توی تمرین و فقط بکهند میزنی تا دستت راه بیافته.
از یه جهت دیگه من فکر میکنم مسابقه سطح تنیسور رو بالا میبره نه تنها تمرین کردن.اما تا تمرین خوب نداشته باشی مسابقه خوبی هم نمیتونی داشته باشی با حریفت.پس فکر میکنم هر دو مکمل همدیگه هستند و هر دو باید به یه اندازه بهش اهمیت داده بشه.
از تجربه های شخصی خودم بخوام بگم اینه که فوق العاده کنترل بالایی دارم توی تمرین ها و مسابقه توی آدینه ی خودمون و خوب هم جواب میداد یعنی اول کنترل و بعد شدت.مسابقات جام حذفی فرستاده شدیم.دیدم همه اونجا هم شدت ضربه هاشون بالاست و هم کنترلشون از من بالاتره و اونجا بود که به مشکل بر خوردم.و بعد از اون اومدم روی شدت ضربه هام بیشتر کار کردم که تا الان هم کنترلم بالاست هم شدت ضربه هام.
miladroozbeh آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی miladroozbeh به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: