نمایش پست تنها
قدیمی 05-20-2012, 09:17 AM   #6
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

تكرار فينال فصل گذشته در رم؛ نواك در مقابل رافا

رافائل نادال به دنبال كسب بيست و يكمين عنوان مسترز دوران بازي خود خواهد بود.روز شنبه و در مرحله نيمه نهايي مسابقات مسترز رم، بازيكن اسپانيايي سه هفته بعد ازينكه هموطنش داويد فرر را در فينال بارسلونا شكست داده بود، يك بار ديگر پيروزي خود را تكرار كرد تا براي هفتمين بار به ديدار نهايي رقابت ها صعود كند.در ست نزديك و پرفشار نخست، نادال 3-1 عقب افتاد ولي بلافاصله بريك كرد و دومين فرصت ست پوينتش را استفاده كرد تا در 85 دقيقه تايبريك را به نفع خود پايان دهد.او در طول ست 9 تا از 10 فرصت بريك را ناكام گذاشت.ناراحتي از دست دادن ست اول به شدت روحيه جنگندگي فرر را تحليل داد و سه مرتبه در ست دوم بريك شد تا نادال پس از 2 ساعت و 6 دقيقه، 7-6(6), 6-0‌ برنده شود.
نادال: “شروع داويد باورنكردني بود، ريتم عالي داشت، بدون خطا، بازي هجومي و حركت خيلي خوب در زمين.تمام كاري كه مي توانستم انجام دهم اين بود كه نتيجه را نزديك نگه دارم چون فكر مي كردم او نمي تواند سطح بازيش را نگه دارد.بعد از شش يا هفت گيم، سطح بازيمان نزديك تر شد.”

فرر 30 ساله در جستجوي رسيدن به پنجمين فينال فصل بود و حالا ركورد خود را 33 برد و 7 باخت مي بيند.او گفت: “ست اول نزديك بود ولي تنيس اينگونه است.فكر كنم اين هفته در سه مسابقه برنده شدم و امروز نتوانستم تايبريك را ببرم، ولي براي شكست رافا به آن نياز داشتم.وقتي گيم نخست و سرويسم را از دست دادم، زدن ضربه وينر برايم مشكل تر شد و او بهتر بازي كرد.”
نادال در صورت كسب ششمين قهرماني در رم، مجددا به رنكينگ 2 باز خواهد گشت و گفت براي انجام اين كار بايد در بهترين شرايطش باشد: “اگر من بهترين تنيس خاك رس خود را ارائه كنم، اميدوارم شانس داشته باشم.مسابقه مهمي براي پايان دادن به فصل خاك رس قبل از رولند گاروس و با حس خوب است.”

حريف بازيكن اسپانيايي در ديدار نهايي، نواك جوكويچ خواهد بود، كسي كه سال گذشته در همين تورنومنت براي دومين بار نادال را بر روي خاك رس شكست داد تا به قهرماني برسد.سيد برتر رقابت ها در مقابل راجر فدرر بر رالي هاي بيس لاين مسلط بود و به طور مداوم او را در حالت دفاعي قرار داد تا در ست نخست دو مرتبه سرويس بازيكن سويسي را بريك كند.بريك سرويس جوكويچ در گيم هفتم ست بعد، او را به پيروزي نزديك كرد و در نهايت فرصت مچ پيونت برايش به دست آمد، ولي فدرر اين فرصت را ناكام گذاشت و بازگشت خود را با تحميل كردن تايبريك كامل كرد.با اين وجود، بازيكن صرب موفق شد پس از 1 ساعت و 40 دقيقه و با كسب 82 درصد امتيازات سرويس اولش، 6-2, 7-6(4) پيروز شود.
جوكويچ: “او در اينجا تمام مسابقاتش را متقاعد كننده برده بود، پس مي دانستم در فرم خوبيست.بايد با انديشه پيروزي وارد مسابقه مي شدم.از ابتدا تا پايان خيلي خوب بازي كردم.تا به اينجا، اين بهترين بازي من بر روي خاك رس بود.به توپ خوب ضربه زدم و فوق العاده خوب ريترن كردم.او را مجبور به زدن ضربات بيشتر و دادن خطا كردم.از حضور دوباره در فينال خيلي راضيم.”

فدرر به دنبال سومين حضور در فينال رم بود و با اين شكست ركورد اين فصل خود را به 31 برد و 4 باخت تنزل داد.او درباره مسابقه نيمه نهايي گفت: “امشب در كل خيلي خوب بازي نكردم.در چند هفته گذشته تنيس زيادي بازي كردم.نواك شاداب به نظر مي رسيد و امشب بهتر بود.واقعا بر روي من فشار وارد كرد.”
در برابر نادال، جوكويچ به دنبال انتقام شكست ماه گذشته در فينال مونت كارلو خواهد بود، جايي كه روند 7 پيروزي پياپي در مقابل نادال برايش به پايان رسيد.
نواك ادامه داد: “رافا بازيكني است كه در دوران بازيم بيشترين ديدارها را در برابر او داشتم.ما همه از توانايي او بر روي اين سطح آگاهيم، كه برايش خيلي مناسب است.سعي مي كنم خودم را آماده كنم.از نظر جسماني، حس خوبي دارم و مثل هميشه باانگيزه هستم، پس اميدوارم بهترين اتفاق رخ دهد.”

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
25 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: