نمایش پست تنها
قدیمی 05-17-2012, 10:44 AM   #3
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

فدرر و نادال در مرحله سوم

قهرمان پنج دوره مسابقات تنيس رم، رافائل نادال، تلاش خود براي كسب مجدد اين عنوان را با غلبه 6-1, 7-5 بر فلورين ماير آغاز كرد.عصر چهارشنبه و در ادامه رقابت ها، بازيكن اسپانيايي در ست اول هيچ امتيازي بر روي سرويس اولش از دست نداد و هرچند ماير تا ده گيم نخست ست دوم پا به پاي نادال پيش رفت، ولي بريك تعيين كننده را به نادال تقديم كرد تا سيد دوم بعد از
1 ساعت و 22 دقيقه پيروز از ميدان خارج شود.
نادال: “امروز، ست نخست مهم بود و من هجومي بازي كردم.در ست اول يك اشتباه داشتم و پس از آن با فورهندم حس خوبي داشتم.بازي كردن با ماير دشوار است چون او مي داند چگونه شما را در موقعيت سخت قرار دهد، ولي به نظرم من مشكلي نداشتم.”
نادال ركورد 32 برد و 2 باخت را در اين تورنومنت دارد و بين سال هاي 2005-2007 و 2009-2010 به قهرماني رسيده.او در مرحله سوم به مصاف هموطنش مارسل گرانويرز خواهد رفت كه براي اولين بار در اين فصل دو مسابقه متوالي را با پيروزي پشت سر گذاشت و 6-3, 6-4 از سد فابيو فونيني گذشت.

راجر فدرر هم براي كسب دومين عنوان متوالي مسترز خاك رس مسابقات را خوب شروع كرد و فقط 6 امتياز سرويس از دست داد و يك بار در جريان 70 دقيقه بازي بريك شد تا 6-4, 6-3 بر كارلوس برلاك غلبه كند.بازيكن سويسي كه هفته گذشته رنكينگ 2 را از رافائل نادال گرفت، گفت: “من قهرماني خوبي كسب كردم و ممكن است هفته بعد در رتبه 3 باشم، ولي براي من و رافا مهم نيست.مي دانم كه در زمان جالبي هستيم و درباره رنكينگ صحبت هاي زيادي وجود دارد.مي دانم كه براي رسيدن به رتبه 1 تا آزاد آمريكا موقعيت دارم و خواهيم ديد.”

خوان مارتين دل پوترو هم با فدرر در راند سوم همراه خواهد بود.بازيكن آرژانتيني نبرد ضربات محكم مقابل جو ويلفرد سونگا را پس از غلبه 6-4, 6-2‌ بر ميخائيل يوژني برپا كرد.او كه هفته گذشته به نيمه نهايي مادريد صعود كرد، تنها فرصت بريك را ناكام گذاشت و درباره فرم فعليش گفت: “در حال حاضر نسبت به بازيم اعتماد به نفس دارم و به ادامه فصل چشم دوخته ام و
مي خواهم رولند گاروس خوبي داشته باشم.”
برترين بازيكن ايتاليا، آندرياس سپي، اميدهاي كشورش را زنده نگه داشت و موفق شد سيد دهم، جان ايزنر را 2-6, 7-6(5), 7-5 حذف كند.قهرمان اخير تورنومنت بلگراد، تنها يكي از 12 فرصت بريك را استفاده كرد تا بريك تعيين كننده در ست نهايي را به دست آورد و پس از 1 ساعت و 50 دقيقه به مرحله سوم صعود كند.حريف بعدي براي سپي، استانيسلاس واورينكا خواهد بود.بازيكن سويسي 6 مرتبه سرويس يانكو تيپسارويچ را بريك كرد تا 6-3, 6-1 به پيروزي برسد.
در ديگر مسابقات مهم، فيناليست هفته گذشته مادريد، توماس برديچ، 70 درصد امتيازات سرويس را كسب كرد تا 6-4, 6-1 از سد لوكاس كوبات بگذرد و براي رسيدن به ¼ نهايي با نيكولاس آلماگرو مصاف مي كند.بازيكن اسپانيايي پنج مرتبه سرويس سم كوئري را بريك كرد تا 7-5, 6-2 برنده شود.
Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
26 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: