نمایش پست تنها
قدیمی 03-21-2011, 08:47 PM   #625
M∂hdi
Author

آواتار M∂hdi

پستها: 3,313
سپاس: 16,491
در 3,306 پست 31,684 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض رکوردهای ایندین ولز | تغییرات در رنکینگ | مصاحبه تنیسورها پس از دیدار فینال | رویای قهرمانی با دو دست

نقطه عطف ایندین ولز؛ حضور بیش از 350هزار تماشاگر در طول دو هفته ، رشد ده برابر نسبت به اغاز رویداد در سال 1976

سی و ششمین دوره BNP Paribas Open موفق ترین مسابقات در تاریخ خود بود ، و نقطه عطف آن با حضور 350،086 طرفدار رقم خورد . در شش سال گذشته این روند صعود ثابت داشته و مسابقات در موقعیت مستحکم به عنوان پنجم جهان (بعد از گرنداسلم ها) قرار دارد .تعداد تماشاگران نسبت به اغاز این رویداد در سال 1976 بیش از ده برابر افزایش یافته است،در اولین دوره مسابقات 30 هزار نفر حضور یافتند .علاوه بر رکورد تماشاگر، مسابقات ایندین ولز برای نخستین بار در جهان اقدام به ارائه هاک‌ آی، تکنولوژی پخش و نمایش ویدئو در همه کورت های بازی کرد . سال آینده BNP Paribas Open برای 05-18 مارس 2012 ، در باغ تنیس ایندین ولز برنامه ریزی شده است، و دوباره بیش از 300 تن از بهترین بازیکنان جهان در کلیفرنیا حاضر خواهند بود .

تغییرات مهم رنکینگ مردان پس از پایان مسابقات
: صعود نواک به رده دوم | سقوط 22 پله ای لیوبیچیچ | دل پوترو در جایگاه 51 با 39 رده پیشرفت.

تغییرات مهم رنکینگ زنان پس از پایان مسابقات : افزایش فاصله (حدودا) هزار امتیازی وزنیاکی نسبت به نفر دوم،کیم | بارتولی در جمع ده نفر برتر دنیا با صعود 7 پله ای | سقوط رادوانسکا به رده 14 | شاراپووا در جایگاه 13

مصاحبه تنیسورهای فینالیست :

"من فکر نمی کنم کسی ضربه ناپذیر است" قهرمان آزاد استرالیا گفت . من در بهترین دوران زندگی‌م "در زمین تنیس" هستم . اما هیچ کس اسیب ناپذیر نیست . با این حال شما تنها برای بهترین بازی خود در هر مسابقه تلاش می کنید . نواک از اعتماد به نفس می گوید، او ست دوم و زمانی که 5-3 پیش بود و برای گرفتن اولین ست از نادال تلاش می کرد را "بسیار مهم" ارزیابی می کند

"تفاوت امروز از نظر من ضربات سرو بود" شماره یک جهان گفت . درست است من با سختی کمتری در اولین ست بازی کردم، اما فکر می کنم همه چیز بخاطر سرو بود .پس فقط به او تبریک می گویم . فکر می کنم او بهترین شروع ممکن از اغاز یک فصل را داشته . او (جوکوویچ) خوب بازی می کند

"در ست سوم فقط سرم را سرد نگه داشتم" قهرمان ایندین ولز زنان گفت. ما رالی های طولانی و بسیاری داشتیم اما من برنده بیرون آمدم . این چنین رویدادی شگفت انگیز است . در حال حاضر مشتاقانه منتظر هستم تا سال اینده در اینجا بازی کنم. ماریون، تورنمنت فوق العاده ای در این هفته داشت، خطاب به حریف فرانسوی : متاسفم که در فینال شما را شکست دادم . مطمئن هستم که در مسابقات اینده بازیهای خوبی خواهیم داشت . برای من واقعا ویژه است . تشکر از همه برای حمایتشان ، به خصوص جمعیت ، من درک انها را خیلی دوست دارم.

"متاسفم، در حال حاضر کمی اشک می ریزم، اما بیشتر به دلیل خستگی - کرولاین، تو باعث شدی من امروز واقعا خسته شوم!" بارتولی، تنیسور فرانسوی در مراسم کنار زمین گفت."کرولاین، شما باید به خودتان بسیار افتخار کنید، برای شما ارزوی موفقیت در اینده دارم. می دانم که هدف شما گرنداسلم است، مطمئن هستم که شما خیلی زود آنرا دریافت می کنید .پس از اولین ست بازی من خیلی بهتر شد" . فینالیست 2007 ویمبلدون که در بکهند و فورهند به صورت دو دستی ضربه می زند بهترین بازی خود تاکنون را ست دوم فینال ذکر می کند ."من می خواهم این روند را حفظ کنم ، مطمئن هستم که بهبود می یابد و حتی بازیکن بهتری می شوم".

بارتولی از شش سالگی بازی تنیس را اغاز کرد . پدرش، والتر کار خود را به عنوان دکتر ترک کرد تا کاملا به مربی دخترش تبدیل شود زمانی که در سال 2001 ماریون با شکست دادن کوزنتسوا در سه ست عنوان قهرمانی جوانان آزاد امریکا را کسب کرد .پدر او پس از تماشای دیدار کلاسیک آزاد فرانسه 1992 که مونیکا سلز، استفی گراف را شکست داد تصمیم گرفت سبک بکهند-فورهند دو دستی را به دخترش اموزش دهد، سبک بازی ماریون نزدیک ترین نسبت را به مونیکا سلز دارد که نفوذی قوی در بارتولی به عنوان بازیکن جوان داشت هر چند بر خلاف او تنیسور فرانسوی با دست راست بازی می کند . او عاشق حیوانات‌ست و گربه خانگی دارد که کُلینت صدایش می زند. او یک برادر دارد که عضو ارتش فرانسه است.گاندی برای او یک چهره مهم به عنوان مبارزه برای صلح به شمار می رود . راجر فدرر مورد تحسین اوست . مادرش سوفی (صوفی) پرستار است و به ندرت در میان جمعیت دیده می شود ، او از تماشای بازی دخترش به دلیل عصبی شدن پرهیز می کند . بارتولی ادعا می کند یک نابغه با سطح ضریب هوشی 175 است.

پدران وزنیاکی و بارتولی دو تنیسور حاضر در فینال ایندین ولز، مربیان انها نیز هستند.

Marion : "I'd also like to thank my dad. He was there when I hit my first ball at five and a half years old, and I hope he'll be there to see me hit my last one."

منابع : ATP,WTA, bnpparibasopen, Wikipedia & Gettyimages

M∂hdi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
19 کاربر زیر از شما کاربر گرامی M∂hdi به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: