نمایش پست تنها
قدیمی 03-18-2014, 09:25 AM   #167
sam_o
Junior Member

پستها: 8
سپاس: 4
در 3 پست 16 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: راجر فدرر فقط!!!! البته کلا از تنیسورها خوشم میاد
پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر پیرامون مسابقات ایندین ولز 2014

سلام به همه... واقعا بازي عالي بود. مخصوصا ست سوم... براي اولين بار تو اين چند سال بود كه خيلي از باخت راجر ناراحت نشدم.. عالي بود.. مخصوصا وقتي در گيم 5، نواك رو بريك ميكنه... اين كار هر كسي نيست و فقط يه اسطوره ميتونه... فريادهاش بعد از اون بريك عالي بود.. بازي دوبي را هيچ كس از يادش نميره.. به قول يكي از بچه ها فدرر در دوبي به تمام معنا با حركات فانتزيش نواك رو اسير كرده بود (من اون بازي رو از نزديك ديدم... بهترين لحظات زندگي بود) خب اينجور فانتزي بازي كردن در همه بازيها آسون نيست. اونم روبروي كسي مثل نواك... اين بازي خب 50 -50 بود. وقتي امتيازهارو جمع ميزني ميبيني نوله 99-98 بازي رو ميبره خب واضح هست همه چيز..
نواك سعي ميكنه تو اين بازي فدرر رو روي خط نگه داره... خب اين نشان از هوش بالاي نواك داره.. حتي در مواقعي كه فدرر فكر ميكرد ميتونه بياد لب خط نواك هر جوري بود بازي روي بيس لاين نگه ميداشت و همين ترديد براي لاين بازي كردن يا لب نت اومدن فدرر گرون تموم شد.. اونم فقط در چند امتياز... (مخصوصا در بريك ست دوم)
فدرر ست اول فوق العاده بود... وينرهاي عالي... بدون ارور.. از هر موقعيتي استفاده كرد براي لب نت اومدن... خب نوله اينو در ست دوم و سوم خوب فهميد... خب نوله است ديگه...
تعداد وينرهاي فدرر در اين بازي عالي بود.. خب طبعا توي يه همچين بازي هجومي يه مقدار ارورها بالا ميره.. واي بازي دوبي... فدرر بدون ارور بازي ميكرد.. فكر ميكنم كل بازي 10 ارور نداد!!
بعدشم بچه ها اينكه ما كل كل كنيم عاليه... من خودم همش دارم با دوستام سر بازيها كل ميخونيم.. ولي اينكه اين بازيكنهاي بزرگ رو زير سوال ببريم يه كمي دور از انصافه... فدرر كه يك اسطوره است.. به نظر من هر كس اينو ناديده بگيره هيچي از تنيس نميفهمه (وقتي نادال مياد در كمال فروتني بعد از نيمه نهايي ملبورن ميگه اگه كسي فكر ميكنه بهتر از فدرر در دنياي تنيس كسي هست هيچي از تنيس نميفهمه) پس ..... فدرر نيازي به اثبات و آمار نداره.. فدرر فدرر هست.. اون بالاتر از يك بازيكنه.. كسيه كه اگه همه الان اينقدر به تنيس علاقمند شدن يكي از دلايلش فدرر هست.. خب يه جمله معروف هست در موردش كه ميگه اون تو زمين فقط بازي نميكنه بلكه ميرقصه وسط زمين
خب نادال و نواك هم كه جاي خود دارن... با اينكه خب طرفدارشون نيستم ولي قابل احترامن.. اينكه ما باز توانايي نادال رو در كنترل بالاي ضرباتش و استمرار حركات و هوش نواك رو در بازيخوني حريفاش دست كم بگيريم اصلا خوب نيست... توي همين بازي كه نواك با دوران اوجش فاصله داشت باز تونست فقط با بازيخوني فدرر رو شكست بده..
خب اينم همه ميدونن نوله يك جوكر هست... (من اين گفته كه فدرر از نوله خوشش نمياد رو تصديق نميكنم و مطمين نيستم بهش) تنيس ورزش جنتلمنهاست... با بودن فدرر بيشتر معنا پيدا كرد... ولي خب بودن يك جوكر خيلي هم بد نيست... خب نوله يه كمي عجيب هست (ميتونين با يه سرچ ساده ببينين كه اداي همه بازيكنهارو در مياره) ولي خب من اينو هم بد نميدونم... بدونين كه تنيسورها خودشون خيلي به هم احترام ميذارن... حتي وقتي از يه بازيكن رنك پايين ميبازن هيچوقت چيزي رو بهونه نميكنن(البته به غيز ار برخي موارد مثل اگه اشتباه نكنم مسترز مادريد كه نادال زمين رو بهونه كرد) حالا كاري به استثناها ندارم... حتي خيلي وقتا وقتي ميبرن هم بازي حريفشون رو ستايش ميكنن.
به هر حال كل بخونين... جاذبه يه ورزش كل خوندنه... ولي اگر توانايي اين بازيكنهارو زير سوال ببريم به معناي واقعي هيچي از تنيس نميفهميم و فقط روي جو داريم تنيس ميبينيم. من از زماني كه شبكه 3 صبحها ساعت 10 بازي تيكه هايي از بازي سمپراس آغاسي رو نشون ميداد تنيس رو دنبال ميكنم و ميبينم... از گوستاوو كونترو عجيب غريب برزيلي تا خيلياي ديگه... و هميشه از همشون لذت بردم.. حتي بازيكنهاي رنكهاي پايينتر هم قابل احترامن... پس سعي كنيد منصف باشيد...
sam_o آنلاین نیست.  
13 کاربر زیر از شما کاربر گرامی sam_o به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: