نمایش پست تنها
قدیمی 01-17-2013, 07:55 PM   #4
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

اندي بي نقص در گرما؛ راجر خيلي خوب در صورتي

سيد سوم رقابت هاي تنيس آزاد استراليا، نخستين گرند اسلم فصل، با آرامش به مرحله سوم صعود كرد. در حالي كه دماي هوا در گرم ترين روز مسابقات به 40 درجه سانتي گراد رسيد، اندي ماري بريتانيايي بدون هيچ مشكلي و با از دست دادن فقط هشت گيم موفق شد در 1 ساعت و 41 دقيقه، 6-2, 6-2, 6-4 جائو سوزا را شكست دهد. ماري در مصاحبه خود گفت كه در گذشته شرايط سخت تر را هم تجربه كرده ولي به هر حال از پايان سريع مسابقه سود خواهد برد.
اندي: “هنگامي كه خورشيد پشت ابرها بود مشكلي وجود نداشت، خوب بود. وقتي آفتاب بيرون آمد، به سرعت هوا گرم شد. خوب بود كه در سه ست برنده شدم. در دو ست نخست خيلي زود بريك سرويس را كسب كردم و توانستم به نحوي بازي كنم كه امتيازها كوتاه تر شود كه كمك مي كند. همچنين امروز خوب سرويس زدم. امتيازهاي راحت زيادي را با سرويس به دست آوردم. چند رالي طولاني هم داشتيم. به نظرم همه چيز برايم خوب پيش رفت چون شرايط واقعا سخت بود.”
قهرمان آزاد آمريكا به مصاف ريچار برنكينز خواهد رفت. بازيكن اهل ليتواني به روند پيروزي هاي متوالي خود ادامه داد و اين بار در 77 دقيقه، 6-2, 6-3, 6-1 بر سيد 25ـُم فلورين ماير غلبه كرد. او كه سه مسابقه در مرحله مقدماتي و ديدار دور اول برابر سرگي استاخوفسكي را برده، امروز هر سه فرصت بريك سرويسش را ناكام گذاشت.

ديگر قهرمان پيشين آمريكا، خوان مارتين دل پوترو با قدرت به كار خود ادامه داد. سيد ششم در جريان ديدار 1 ساعت و 44 دقيقه اي برابر بنجامين بكر، به كمك 22 ايس و 50 ضربه وينر 6-2, 6-4, 6-2 از سد حريف آلماني خود گذشت. هنگامي كه خبرنگاران درباره استفاده از تكنيك سرويس و والي از او پرسيدند، دلپو اينگونه پاسخ داد: “دوست دارم كه ضربات وينر را از بيس لاين بزنم. بر روي والي هايم كار مي كنم اما بر روي فورهند و بكهندم از بيس لاين اعتماد به نفس دارم. ولي مي دانم كه روش شكست دادن بازيكنان برتر با حمله مداوم به سمت تور است.”

در قسمت دوم همين نيمه از جدول مسابقات، راجر فدرر يك گام ديگر به سوي ركورد 250 برد در تورنومنت هاي گرند اسلم برداشت. فوق ستاره سويسي روز پنج شنبه در مقابل نيكولاي داويدنكو 73 درصد امتيازهاي سرويس را به دست آورد و هيچ فرصت بريكي به حريفش نداد تا 6-3, 6-4, 6-4 به برتري برسد. او اكنون 249 پيروزي و 37 شكست در مجموع ديدارهاي گرند اسلم خود دارد. فدرر در دور بعدي با برنارد توميك، تنها اميد استراليا در مسابقات روبرو خواهد شد. آن ها فصل گذشته و در دور چهارم همين تورنومنت با هم بازي كردند كه نتيجه كار به سود قهرمان پيشين رقابت ها تمام شد. اما فدرر اين بار انتظار مسابقه سخت تري را دارد.
راجر گفت: “به نظرم او در سال گذشته چيزهاي زيادي را آموخته. خوب است كه پس از پاياني سخت در فصل گذشته همه چيز را تغيير داده. به نظر مي رسد خوب بازي مي كند. قطعا براي مراحل ابتدايي تورنومنت يك رويارويي سخت خواهد بود. ولي من بايد آماده باشم، پس منتظر مسابقه خواهم بود.”

اما بر خلاف فدرر، كار امروز توميك ساده نبود. او مجبور شد نبردي طاقت فرسا و چهار سته را مقابل دنيل برندز برگزار كند و در نهايت با استفاده از هشتمين مچ پوينت خود در كمتر از سه ساعت با نتيجه 6-7(4), 7-5, 7-6(3), 7-6(8) حريفش را از پيشرو برداشت.
توميك كه 26 ضربه ايس داشت، به خبرنگاران گفت: “مي دانيد، فكر مي كنم كه ذهنيت پيروزي را دارم. در دو هفته گذشته بازيكنان خوبي را شكست داده ام، مخصوصا نواك. به نظرم مي توانم [برابر فدرر] برنده باشم. آماده هستم. منظورم اينست كه نمي گويم باور ندارم. حالا خودم را باور دارم. اين ممكن است. در هاپمن كاپ نشان دادم كه مي توانيم اين بازيكنان را شكست دهم.”
همچنين برترين بازيكن فرانسه، جو ويلفرد سونگا براي ششمين سال پياپي به دور سوم رسيد. سيد هفتم كه در برابر گو سوئدا ژاپني بازي مي كرد، 17 ضربه ايس زد و 83 درصد امتيازهاي سرويس اول را به خود اختصاص داد. بازيكن 27 ساله كه بعد از جدا شدن از اريك وينوگرادسكي در اوايل فصل 2011، به مدت 18 ماه بدون مربي تمرين مي كرد چند ماه است كه مربي استراليايي، راجر رشيد را استخدام كرده. او درباره اين تغييرات چنين گفت: “دوران بازيم هميشه درباره رسيدن به مرحله بعدي بوده، سعي و تلاش هميشگي براي بهبود نقطه اي در بازيم. گاهي اوقات مربي داريد و گاهي نياز داريد تنها باشيد. تا به بازي خود فكر كنيد، تمام چيزي كه مي خواهيد، تمام انتظارات. پس برايم خوب بود كه مدتي تنها باشم و سپس يك گام ديگر برداشتم و تصميم گرفتم دوباره با مربي كار كنم.”

در باقي مسابقات مهم امروز، چهار فرانسوي ديگر هم به جمع 32 بازيكن برتر پيوستند. جرمي شاردي در چهار ست و با نتايج 6-3, 3-6, 6-1, 6-2 بر مارسل گرانويرز غلبه كرد. ژيل سيمون با كسب 40 درصد امتيازهاي ريترن توانست 2-6, 6-3, 7-6(4), 6-2 جسي لوين را حذف كند و با هموطنش گائل مونفيس مصاف خواهد كرد كه با وجود مصدوميت زانو و 23 خطاي سرويس،
7-6(5), 4-6, 0-6, 6-1, 8-6 ين سون لو را شكست داد. ايوان دوديگ هم به پنج ست نياز داشت تا 6-3, 6-7(4), 6-3, 6-7(4), 6-1 ياركو نيمينن را شكست دهد و با ريشارد گاسكه بازي خواهد كرد كه به سادگي و با نتيجه 6-3, 6-2, 6-2‌ آلخاندرو فايا را مغلوب كرد.

همچنين شما مي توانيد گالري عكس منتخب روز چهارم مسابقات را در صفحه فيسبوك تنيس تاكرز ببينيد.
Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
28 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: