نمایش پست تنها
قدیمی 01-16-2012, 05:14 PM   #4
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

سيدهاي برتر زنان، به راحتي گام به مرحله دوم نهادند.

سيد سوم تورنومنت، ويكتوريا آزارنكا در راه پيروزي فقط يك گيم را واگذار كرد.آزارنكا كه در مقابل هيتر واتسون بريتانيايي قرار گرفته بود، 12 گيم پشت سرهم را به خود اختصاص داد تا در 67 دقيقه 6-1, 6-0 برنده شود.
او گفت:”خب، نتيجه خيلي راحت نشان مي دهد.مسابقه دادن، در واقع هيچ وقت راحت نيست، مخصوصا براي من كه شنبه به ملبورن آمدم.در واقع اولين تمرينم در زمين اصلي همين امروز صبح بود.”
قهرمانان مسابقات سيدني از سال 1977 تا كنون 6 بار به فينال آزاد استراليا رسيده اند و 2 بار قهرمان شده اند.بنابراين آزارنكا شانس خوبي براي قهرماني دارد.
او ادامه داد:”به نظرم خوب بازي كردم.چند چيز كوچك وجود دارد كه بايد فردا آن ها را اصلاح كنم تا در دور دوم بهتر باشم.”

قهرمان فصل گذشته رولندگاروس و سيد پنجم تورنومنت، نا لي، آغاز كندي داشت ولي در ادامه 6-3, 6-1 كِسِنيا پرواك از قزاقستان را شكست داد.پرواك در ست اول پابه‌پاي لي بازي كرد ولي ستاره چيني پس ازينكه 4-2 جلو افتاد، به نظر نمي رسيد بازي را واگذار كند.
لي:”بازي كردن (در گرما) آسان نيست.من به آن عادت ندارم.من از سيدني به اينجا آمدم ولي آنجا دما 20 درجه به نظر مي رسيد.روز خيلي سختي بود.”
لي كه سال گذشته در فينال اين رقابت ها به كيم كلايسترز باخت، گفت كه اميدوارست امسال قهرمان شود:”اميدوارم كه يك گام فراتر بگذارم.از بازي فعليم راضي هستم...بله، به نظرم همينگونه ادامه مي دهم.اين هفته همه چيز فرق دارد.ربطي با نحوه بازيم در جام هاپمن و سيدني ندارد.اين تورنومنت بزرگ تر و مهم تر است.”

اما در ادامه مسابقات روز اول، مدافع عنوان قهرماني، كيم كلايسترز هيچ نشانه اي از آسيب ديدگي اخيرش بروز نداد و در مقابل تلاش بازيكن پرتقالي، ماريا كولر مقاومت كرد تا 7-5, 6-1 پيروز شود.بازيكن بلژيكي در بازگشت دادن سرويس حريفش در ست اول مشكل داشت ولي آرام آرام نبض بازي را به دست گرفت.
كلايسترز:”بازگشت به اينجا فوق العاده است، من هميشه عاشق آمدن به استراليا هستم ولي اين حس امسال قوي تر از سال گذشته است.بازگشت به اين زمين هم خيلي عاليست، خاطره هاي خوبي را به يادم مي آورد.ولي من امروز بر بازيم تمركز كردم چون با بازيكن خوبي روبرو شده بودم.مجبور بودم كه از ابتدا تا پايان خوب بازي كنم.”

در بازي دوم نوبت شب زمين راد ليور، كارولين ووزنياكي 10 تا از 11 گيم پاياني بازي را به خود اختصاص داد تا 6-2, 6-1 آناستاسيا روديونوا از استراليا را مغلوب كند.سرعت بالاي ووزنياكي در زمين و ضربات باثباتش روديونوا را تحت فشار قرار داد و بازيكن روسي الاصل را مجبور به استفاده از ضربات ريسكي كرد كه نتيجه آن خطاهاي زياد برايش بود.ووزنياكي پس از بازي گفت كه خوشحالست كه هيچ دردي از ناحيه مچ چپ احساس نكرده:”بهتر شده است.من كمي قبل از بازي نگران بودم و دقيقا نمي دانستم چه پيش خواهد آمد.امروز از احساسم در زمين خيلي راضي بودم.شما هميشه مي خواهيد در دور اول خوب بازي كنيد.من از نحوه بازيم خيلي خيلي خوشحالم.”
او در ادامه از راجر فدرر براي اينكه بازيش را خيلي زود به پايان رساند تا بازي زنان بدون تاخير آغاز شود تشكر كرد:”بازي كردن در اولين مسابقه نوبت شب خيلي خوب است چون شما دقيقا مي دانيد چه موقعي بازي را شروع مي كنيد.راجر خيلي خوب اين كار را انجام داد...او هميشه امتيازات را سريع بازي مي كند و رالي هاي زيادي در بازي او نمي بينيد.”

در ديگر بازي هاي مهم بخش زنان، سيد هشتم آگنيستا رادوانسكا در يك بازي 3 ساعته و سخت 6-7(10), 6-4, 6-2 بتاني متك سندز را شكست داد.دنيلا هانتوكوا 4-6, 6-3, 6-2 واروارا لپچنكو از آمريكا را حذف كرد.جوليا گرگس از آلمان 6-3, 7-6(3) پولونا هركوگ از اسلوني را مغلوب كرد.سيد نوزدهم مسابقات، فلاويا پنتا 6-3, 1-6, 6-2 از نينا برتچيكوا شكست خورد.فرانچسكا اسكياوونه ايتاليايي 6-1, 6-3 لورا پوس-تيو را كنار زد.سيد شانزدهم، شواي پنگ از چين 6-3, 6-4 ارغوان رضايي تنيسور فرانسوي-ايراني را شكست داد.كريستينا مك هيل 6-2, 6-4 لوسي سافاروا را مغلوب كرد.گالينا ووكوبوا از قزاقستان 7-5, 6-2 سيد 28 ام يانيا ويكماير را حذف كرد.يلنا يانكويچ 6-2, 6-0 بازيكن جوان بريتانيايي لورا رابسون را از پيش رو برداشت و مونيكا نيكولسكو رومانيايي كه سيد 31 ام مسابقات است، 5-7, 6-0, 6-3 آليزه كورنت از فرانسه را شكست داد.

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
24 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: