نمایش پست تنها
قدیمی 01-16-2012, 03:44 PM   #3
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

پيروزي بزرگان در روز اول رقابت هاي مردان

خوان مارتين دل پوترو ركورد شكست ناپذيري در دور اول مسابقات آزاد استراليا را ادامه داد.قهرمان آزاد آمريكا 2009 كه بيشتر فصل 2010 را به خاطر مصدوميت مچ از دست داد، در 4 ست و با نتايج 2-6, 6-1, 7-5, 6-4 آدرين مانارينو فرانسوي را مغلوب كرد.مانارينو تنها بازي گذشته بين اين دو را كه در تورنومنت كويينز فصل قبل برگزار شد به سود خود به پايان برده بود.
دل پوترو:”به نظرم مثل هميشه 4 بازيكن برتر بيشترين شانس قهرماني را دارند.همينطور شما بازيكنان خطرناك زيادي را داريد كه مي توانند هركسي را شكست دهند.”
اما پس از آن، بازي جذابي كه همه انتظارش را داشتند به وقوع پيوست.ماراتوني 5 سته بين برنارد توميك و فرناندو ورداسكو در استاديوم پر از تماشاگر راد ليور.نوجوان استراليايي بازي را خوب شروع كرد و حتي در گيم هشتم كه 11 دقيقه طول كشيد، سه فرصت براي بريك كردن ورداسكو داشت ولي استفاده نكردن از فرصت ها برايش گران تمام شد و اين ورداسكو بود كه در گيم بعدي سرويس توميك را بريك كرد و توانست ست اول را 6-4 به سودش خاتمه دهد.ست دوم با برتري سريع توميك آغاز شد ولي با خطاهاي خودش بريك را به ورداسكو هديه داد.پس از بريك كردن سرويس، ورداسكو از داور صندلي، پاسكال ماريا به خاطر دريافت راهنمايي از مربيش اخطار گرفت ولي اين قضيه بيشتر حواس توميك را پرت كرد تا يك بار ديگر سرويسش را از دست بدهد و ورداسكو 3-2 جلو بيفتد.توميك در گيم بعد نتيجه را برابر كرد ولي فرصت طلايي برابر كردن بازي را هنگامي كه 3 ست پوينت بر روي سرويس ورداسكو داشت از دست داد تا ست دوم به تايبريك كشيده شود.شانس استراليايي به نظر از دست رفته مي رسيد، توميك تايبريك را باخت.در ست سوم به نظر مي رسيد كه همين روند ادامه يابد ولي با يك بازي روان تر، توميك 5 گيم پياپي و ست را برد تا در ست چهارم 2-0 پيش بيفتد.ناگهان به نظر مي رسيد كه ورداسكو تمركزش را از دست داده و هرچند در ست پاياني چندين بار توميك را براي بريك كردن ناكام گذاشت، در گيم يازدهم نتوانست مقاومت كند و درنهايت توميك با سرويس خود پس از 4 ساعت و 11 دقيقه، 4-6, 7-6(3), 64, 6-2, 7-5 پيروز شد.

توميك:”من نمي دانم كه از كجا انرژي بيشتري پيدا كردم ولي مي خواهم از تماشاگران تشكر كنم.ممنون.خيلي سخت است، من سعي مي كنم كه به تحمل فشار انتظارات عادت كنم.من از آن لذت مي برم ولي امروز سختي كشيدم.نمي دانم كه چگونه برنده شدم ولي مي دانم كه شادترين آدم زنده [در دنيا] هستم.”

رافائل نادال هم بازي راحتي داشت و 6-4, 6-1, 6-1 آلكس كوزنتسوف را حذف كرد.اگرچه مصدوميت شانه برايش مشكل ساز نشد ولي زانوي راست نادال كاملا باندپيچي شده بود.او پس از بازي گفت:”ديروز عصر عجيب ترين اتفاق برايم افتاد.من بر روي يك مبل در هتل نشسته بودم كه يك ترك خوردگي در زانويم احساس كردم.اين چيز عجيبي نيست، دفعات زيادي اتفاق افتاده و من پايم را دو بار حركت دادم تا ببينم مشكلي وجود دارد يا نه.بعد از بار دوم درد باورنكردني در زانويم داشتم و نمي توانستم آن را تكان دهم.بعد از آن مطمئن نبودم كه آيا قادر به شركت در مسابقات خواهم بود يا خير...كمي درمان بر روي آن انجام دادم و درنهايت توانستم آن را حركت بدهم.كل عصر را بر روي اين كار وقت گذاشتيم و بالاخره شب توانستم با وجود درد كاملا پايم را حركت دهم.امروز صبح وقتي بيدار شدم حس بهتري داشتم.”

در بازي نوبت شب در زمين اصلي، قهرمان 4 دوره رقابت ها، راجر فدرر در سه ست آلكساندر كودرياستوف از روسيه را مغلوب كرد.فدرر فقط به 98 دقيقه زمان نياز داشت تا 7-5, 6-2, 6-2 پيروز شود.او 80 درصد امتيازات سرويس اولش را برد و 43 ضربه وينر در برابر 21 ضربه حريفش زد.فدرر كه تا به حال با كودرياستوف بازي نكرده بود، گفت كه براي كسب اطلاعات درباره حريفش از اينترنت كمك گرفته:”من در اينترنت چيزهاي درباره او خواندم و مي دانستم كه چه چيزي را بايد انتظار داشته باشم ولي نمي دانستم كه نقاط ضعف و قوتش كدام هستند.”
فدرر گفت كه مصدوميت كمرش كه باعث كناره گيري از تورنومنت دوحه شده بود كاملا رفع شده و 100 درصد آماده است.

در مهم ترين بازي هاي امروز در بخش مردان، سيد هشتم مسابقات، ماردي فيش از آمريكا، 91 درصد امتيازات سرويس اول خود را كسب كرد و هر 3 بريك پوينت مقابلش را ناكام گذاشت تا 6-4, 6-4, 6-2 ژيل مولر از لوكزامبورگ را شكست دهد.نفر هفتم رنكينگ، توماس برديچ 7-5, 4-6, 6-2, 6-3 آلبرت راموس از اسپانيا را مغلوب كرد.سيد دهم نيكولاس آلماگرو اسپانيايي ابتدا از لوكاس كوبات عقب افتاد ولي در پايان 1-6, 7-5, 6-3, 7-5 پيروز شد.فلسيانو لوپز 7-6(5), 6-3, 7-6(2) لئونارد مِيِر از آرژانتين را مغلوب كرد.حريف بعدي لوپز فلاويو كيپولا ايتاليايي خواهد بود كه در يك بازي طولاني 6-4, 4-6, 3-6, 6-2, 6-1 نيكولاي داويدنكو را مفلوب كرد.ايوو كارلويچ هم توانست سيد 31 ام رقابت ها، يورگن ملزر را 7-6(3), 7-5, 6-3 حذف كند.استانيسلاس واورينكا از سويس 6-1, 6-1, 7-5 بنوت پير را كنار زد تا در مرحله دوم به ديدار ماركوس باقداتيس قبرسي برود.باقداتيس 6-1, 7-6(5), 6-2 بنجامين بكر را مغلوب كرد.خوان موناكو 5-7, 6-4, 3-6, 7-6(4), 0-6 به فيليپ كولشرايبر باخت.سيد سيزدهم، آلكساندر دولگوپولوف در حالي كه دو ست اول را واگذار كرده بود درنهايت 1-6, 4-6, 61, 6-1, 6-2 گرگ جونز استراليايي را مغلوب كرد.جان ايزنر از آمريكا 6-4, 6-4, 7-6(1) بنجامين ميشل، وايلد كارد استراليايي را حذف كرد.ايوان ليوبيچيچ كروات در حاليكه 2-0 از لوكاس لكسو پيش بود، 3-6, 4-6, 6-3, 6-4, 6-4 شكست خورد.نوجوان بلغاري، گريگور ديميتروف 4-6, 6-3, 3-6, 6-4, 6-4 جرمي شاردي از فرانسه را كنار زد و كوين اندرسون 6-1, 6-2, 6-4 از سد فردريك نيلسن گذشت.قهرمان مسابقات سيدني، ياركو نيمينن هم پس ازينكه ست اول را به ديويد نلبنديان واگذار كرد و در ست دوم 5-2 عقب بود، به دليل مصدوميت از ادامه مسابقه انصراف داد.

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
25 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: