نمایش پست تنها
قدیمی 01-17-2009, 05:03 PM   #7
amin moatazedi
Senior Member

آواتار amin moatazedi

پستها: 555
سپاس: 3,126
در 546 پست 2,460 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: راجر فدرر
پیش فرض Re: گفتگو پيرامون اولين گرند اسلم سال

گفت وگو با راجر فدرر عاشق تنيسورهاي استراليايي ام

راجر فدرر ديروز به فينال کلاسيک AAMI که در استراليا برگزار مي شود راه پيدا کرد تا توانايي ها و آمادگي اش را براي حضور در بازي هاي اوپن استراليا که از 19 ژانويه در ملبورن آغاز مي شود، اثبات کند.

---

-روز خوبي بود. با يک سوال ناگهاني شروع کنيم. از اينکه سه ست يک بازي نسبتاً دشوار داشتي به اندازه کافي راضي بودي؟

البته، به نظرم خيلي مهم است که شما بتوانيد در يک مسابقه در همه ست ها قدرتمند و موفق ظاهر شويد. مسابقات طولاني مرا خسته نمي کند. حتي وقتي مي خواهم تمرين کنم، مدت زمان تمرينم حدوداً دو تا سه ساعت است. براي همين مشکل خاصي از بابت طولاني شدن زمان بازي ندارم.

-نتيجه پنج بر صفر در اولين ست اين شائبه را برايت به وجود نياورد که ممکن است بازي خيلي زود به پايان برسد؟

در طول يک هفته من هميشه مشغول تمرين هستم. از تنيس بازي کردن خسته نمي شوم. هيچ گاه شما نمي توانيد از ست اول يک بازي همه چيز را برايش پيش بيني کنيد. ست دوم اين مسابقه واقعاً بهترين نبود، اما يک بازي چالشي داشتيم.

-نسبت به ديروز بهتر هستي. به نظرت براي بازي امروز آمادگي کامل داري؟

خب واقعيت اين است که يک تنيسور در طول يک دوره بازي بالا و پايين هاي زيادي ممکن است داشته باشد. مي داني، مثلاً در بازي قبل احساس مي کنم کنترل بيشتري داشتم. منظورم اين است که همانقدر که روز گذشته خوب بودم، الان هم شرايط خوبي دارم.

-به نظر مي رسد زمين مسابقه و شرايط ورزشگاه مشابه سال قبل است، تو هم همين نظر را داري؟

فکر کنم بيشتر از يک بار در «رود ليور آرنا» بازي کرده ام. سرعت بازي کردن در اين زمين خوب است و خب هيچ مشکلي از بابت زمين و شرايط جوي نداشتم. البته فکر کنم بستگي به اين دارد که شما با چه کسي بازي مي کنيد و حتي خودتان چه کسي هستيد، اگر سرويس هاي خوبي بزنيد و بتوانيد سرعت عمل بالايي داشته باشيد، مي توانيد نتيجه خوب هم به دست بياوريد.

-عملکرد فرناندو گونزالس را چطور ارزيابي مي کني؟ به نظرت تنيسوري است که بتوان او را قهرمان آينده گرنداسلم ها دانست؟

هميشه قضاوت از روي يک مسابقه کار دشوار و سختي است. خب به نظر مي رسد انسجام خوبي در بازي اش ديده مي شود و در طول يک مسابقه فراز و فرودهاي زيادي ندارد. من فکر مي کنم بايد اعتماد به نفس بيشتري به دست بياورد و اين با انجام بازي هاي بيشتر و قرار گرفتن در برابر حريفان بهتر و بيشتر انجام پذير است. موفقيت در گرنداسلم ها بيش از همه اينها نيازمند يک ذهن آماده است. به همين دليل فکر مي کنم او امسال مي تواند خيلي چيزها را ثابت کند.

-40 سال از آخرين باري که رود ليور قهرمان گرنداسلم شد، مي گذرد. جايگاه او را در تاريخ تنيس دنيا چطور مي بيني؟

جايگاه بسيار بالا و ارزشمندي دارد. واقعيت اين است که نام زمين مرکزي رقابت هاي اوپن را بي دليل به نام او نگذاشته اند. اوپن استراليا رقابت مهمي است، مي دانيد کساني مثل کن روزوال، رود ليور، روي امرسون همگي تنيسورهاي جذاب و بدون تکراري هستند.

-او را ملاقات کرده يي. شخصيت او را چطور ديدي؟ تو را چه نصيحتي کرد؟

خب، بازيکنان استراليايي هميشه خوب حرف مي زنند، آدم هاي راحتي هستند و اما خيلي مودب،

صحبت کردن با آنها براي شما دلچسب است. از اينکه با استراليايي ها ارتباط داشته باشم، خوشم مي آيد.

-راجر فکر مي کني قهرمان شدن در گرنداسلم هنوز براي تو مي تواند موفقيت بزرگي باشد.

پيروزي در يک گرنداسلم؟

-هر گرنداسلمي، فرقي نمي کند،

خب بايد با هم روراست باشيم. واقعاً شرايط تعيين کننده است. من هنوز عاشق بازي هاي ويمبلدون هستم، اوپن امريکا، اوپن استراليا و...

-صادقانه جواب بده. فکر مي کني چند گرنداسلم ديگر باقي مانده که تو تصاحب کني؟

نمي دانم. چه بگويم. شايد تعداد زيادي، کسي چه مي داند به اندازه کافي توانايي و شرايط خوبي دارم و انگيزه هايم زياد هستند. خب مي دانيد باتجربه بودن فاکتور مهمي است. من مي توانم به قهرماني هاي بيشتري دست پيدا کنم و اين مساله اصلاً چيز دور از ذهني نيست. هنوز هم براي آينده ام هيجان زده ام.

-نواک جوکوويچ تنيسور رو به رشدي است. او نتايج خوبي در سيدني به دست آورده و تلاش مي کند از قهرماني اش دفاع کند. به نظرت رودررويي با او چطور است؟

خب حضور در تورنمنت هاي حرفه يي و مهم دشواري هاي خاص خودش را دارد. تا اينجا عملکرد نواک سورپرايزکننده بود و من حس مي کنم او امسال مي تواند در تنيس حرفه يي اش به نتايج بسيار بهتري دست پيدا کند.
ترجمه؛ شيوا آباء(روزنامه اعتماد)
amin moatazedi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول